SafeGroup

Pełna wersja: przyspieszenie działania komputera, przyspieszenie funkcjonalności po włączeniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny

System operacyjny Vista, Service Pack 1

Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe

Allegro, portale informacyjne, oglądanie filmów przez Internet


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera

HP G60 Notebook PC
Intel Pentium Dual CPU T 3200, 2 GHz

3 GB RAM
32-bit System


Witam. Chciałem Państwa zapytać o możliwie najłatwiejsze sposoby na przyspieszenie pracy komputera, chodzi o to, by działał szybciej, a przede wszystkim, aby włączał się szybciej, bo u mnie od startu do możliwości włączenia opery schodzi 5-7 minut, co oceniam jako dość sporo, pomimo tego, że przeglądarki często chodzą dobrze. Jak przyspieszysz wydajnosc chodzenia komputera programem albo działaniem?

Pozdrawiam serdecznie.

PS: specyfikacja systemu i opis komputera powyżej w ramkach.
libidokonia wypełnij to.Mamy się domyślać jaką masz konfigurację ?.

System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny


Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera
Jest OK z formalnościami Smile Musimy jednak widzieć wpisy w autostarcie czyli listę programów/usług startujących razem z systemem. Najlepiej do tego celu
pobrać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

program Autoruns
przejść do zakładki "Everything" i wybrać polecenie "Save..."
wybrać plik tekstowy jako rozszerzenie...domyślnie zapisuje się jako plik z nazwą AutoRuns.arn...ma być AutoRuns.txt
zapisać go w łatwej do znalezienia lokalizacji np. pulpit
wkleić tu zawartość tego pliku...i czekać aż zobaczymy, co się dzieje Smile
Dobrze się jest zapoznać samemu z tematem optymalizacji...poniżej link do oficjalnego poradnika Microsoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ichito napisał(a):Jest OK z formalnościami Smile Musimy jednak widzieć wpisy w autostarcie czyli listę programów/usług startujących razem z systemem. Najlepiej do tego celu
pobrać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

program Autoruns
przejść do zakładki "Everything" i wybrać polecenie "Save..."
wybrać plik tekstowy jako rozszerzenie...domyślnie zapisuje się jako plik z nazwą AutoRuns.arn...ma być AutoRuns.txt
zapisać go w łatwej do znalezienia lokalizacji np. pulpit
wkleić tu zawartość tego pliku...i czekać aż zobaczymy, co się dzieje Smile
Dobrze się jest zapoznać samemu z tematem optymalizacji...poniżej link do oficjalnego poradnika Microsoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pliku txt nie da się dać do wklej.to. Wychodzą jakieś dziwne znaczki jak zmieniam rozszerzenie na .txt. a potem nie da się tych znaczków z notatnika skopiować, jak prosiłeś. Nie mogę wysłać z .arn?

Wysyłam ten plik z .txt, co zapisałem po daniu opcji "everything" ale na sendspace. Proszę otworzyć i mi powiedzieć, czy to da się rozczytać?

Oto on:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z poważaniem.


Wysyłam plik we wklej.to, aczkolwiek zmniając przy zapisie na .txt dziwne znaczki w rezultacie są zapisane w tym pliku, no ale nie znam się na nich. Proszę rzucić okiem.
libidokonia napisał(a):Proszę otworzyć i mi powiedzieć, czy to da się rozczytać?
Nie da się. Nie można wygenerować zwykłego .txt z normalnym kodowaniem znaków i wkleić jego zawartości na wklej.org?
nikita napisał(a):
libidokonia napisał(a):Proszę otworzyć i mi powiedzieć, czy to da się rozczytać?
Nie da się. Nie można wygenerować zwykłego .txt z normalnym kodowaniem znaków i wkleić jego zawartości na wklej.org?

Wygenerowałem .txt, otwieram, kopiuję, a tam same chińskie znaczki, zero normalnych słów czy cyfr, ale i tak to kopiuję to wklej, ale zamiast generować mi te znaki we wklej, to powstaje jakiś jeden plik pusty i tyle. To dziwne.
Normalnie nie mogę już na to patrzeć.

Zacznijmy od działu pomoc po zainfekowaniu,w którym nie zostały jeszcze dokończone sprawy.
Pisałem już wyżej wyraźnie na jaki serwis ma być dołączony raport z działania,nie został spełniony ani jeden ani drugi warunek,z tego względu też że został mi dostarczony raport ale po podwójnym wykonaniu tego samego loga.
Główny log który zostaje też wyświetlony po ponownym uruchomieniu komputera znajduje się w tej lokalizacji C:\FRST\Logs,proszę o dostarczenie pierwszego raportu po wykonaniu.

Druga sprawa to niewłaściwe dostarczenie pliku z autoruns.Powinien nim być plik z rozszerzeniem .arn,czyli nie potrzebnie zamieniałeś rozszerzenie z prawidłowego pliku .arn na .txt,w twoim wypadku wystarczy ten plik teraz zamienić właśnie na .arn i w ten sposób jest on możliwy do odczytu.

Poza tym skoro nie zakończyliśmy jeszcze tematu to dlaczego zainstalowałeś oprogramowanie zabezp. typu AVG, BitDefender Antivirus oraz Zaporę Commodo,nie było przecież takiego zalecenia ani z twojej strony prośby czy taki zestaw w takiej ilości nie będzie problemem dal twojego systemu.
tachion napisał(a):Normalnie nie mogę już na to patrzeć.

Zacznijmy od działu pomoc po zainfekowaniu,w którym nie zostały jeszcze dokończone sprawy.
Pisałem już wyżej wyraźnie na jaki serwis ma być dołączony raport z działania,nie został spełniony ani jeden ani drugi warunek,z tego względu też że został mi dostarczony raport ale po podwójnym wykonaniu tego samego loga.
Główny log który zostaje też wyświetlony po ponownym uruchomieniu komputera znajduje się w tej lokalizacji C:\FRST\Logs,proszę o dostarczenie pierwszego raportu po wykonaniu.

Druga sprawa to niewłaściwe dostarczenie pliku z autoruns.Powinien nim być plik z rozszerzeniem .arn,czyli nie potrzebnie zamieniałeś rozszerzenie z prawidłowego pliku .arn na .txt,w twoim wypadku wystarczy ten plik teraz zamienić właśnie na .arn i w ten sposób jest on możliwy do odczytu.

Poza tym skoro nie zakończyliśmy jeszcze tematu to dlaczego zainstalowałeś oprogramowanie zabezp. typu AVG, BitDefender Antivirus oraz Zaporę Commodo,nie było przecież takiego zalecenia ani z twojej strony prośby czy taki zestaw w takiej ilości nie będzie problemem dal twojego systemu.


W poprzednim temacie zamieściłem wszystko, może zamknijmy temat po infekcji, a potem przejdziemy do tego. Zresztą, AVG i tak nie chciał mi się zainstalować, dla udziwnienia.
Nie ten dział nie ten temat, ale ok niech ci będzie...

1)Czy komputer zawsze tak chodził czy zauważyłeś to od pewnego czasu.
2)Próbowałeś przywrócić system z kopi zapasowej to starego dobrego momentu.

Jak to Microsoft możliwe że system sam z siebie zapchał tymbardziej że to vista najbardziej awaryjny i uciążliwy syystem w dziejach Microsoftu.
Albo po prostu urok elektroniki możliwe że dysk albo inny podzespół ma swoje lata i już pomału odmawia posłuszeństwa.

Spowolnienie komputera nie zawsze oznacza zawsze infekcje. z reguły tak na prawdę wirusy nie obciążają ani zbytnio nie wypływają na stabilną prace systemu wpisują sie gdzieś skrycie zbierając nasze informacje(ale to też zależy od rodzaju szkodnika)
Przepraszam...widzę, że nie powinienem był się wcinać Smile To wygląda na coś poważniejszego, niż tylko zbędne w autostarcie.
ichito napisał(a):Przepraszam...widzę, że nie powinienem był się wcinać Smile To wygląda na coś poważniejszego, niż tylko zbędne w autostarcie.

Ale co wygląda na poważniejsze?
Poważniejsze w tym sensie, że zajmuje się tym Tachion i nie chodzi tylko o proste wyłączanie procesów i usług.