SafeGroup

Pełna wersja: ubuntu GNOME 14.04 LTS - problemy/zapytania ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Od kilku dni korzystam z ubuntu GNOME 14.04 LTS - przyznaje,że od lat korzystałem z KDE,dawniej z GNOME 2 ,jest to pierwsza przesiadka na GNOME 3.
Na pierwszy rzut oka system jest szybki,wizualnie estetyczny a rozszerzenie dostrajania- GNOME TWEAK TOOL sprawia,iż system można dostosować do własnych potrzeb.Jak to jednak bywa,nie wszystko da się ustawić jakby się chciało lub po prostu posiada się zbyt małą wiedzę na temat danego systemu.

Nurtują mnie pytania na które chciałbym znać odpowiedź :
:
1. dostrzegłem w systemie spory problem,gdyż dźwięk wychodzi wyłącznie z prawego głośnika ,gdzie lewy jest głuchy jak pień ,dodam,że dzieje się tak wyłącznie na tym systemie,gdyż dodatkowo posiadam jeszcze :Mint 14 kde ,Windows 7 - tu wszystko działa prawidłowo.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy zintegrowana z płytą główną AsusP8H61-M LX2

2. Powiadomienie o aktualizacjach wyświetlane wyłącznie na ekranie podglądu ? Czy da się ustawić powiadomienie na ekranie głównym-pulpitu ?

3.
Programy uruchomione/ działające w tle ? Kompletnie nie rozumiem oraz nie wiem ? Gdzie chowają się uruchomione aplikacje będące w tle jak np Ryhytmbox ? Załączam utwór muzyczny,słucham,mam dość,zamykam aplikacje,chowa się do dolnego panelu powiadomień gdzie widzę ikonę,jednak po zamknięciu ikony muzyka wciąż gra! Zatem pytanie : gdzie u licha jest ten Rythmbox by zastopować dźwięk ?

4. Sądzę,że nie będzie to proste pytanie,jednakże : chciałbym utworzyć skrót przycisku myszy by otwierał EKRAN PODGLĄDU,dostosowałem wcześniej inne skróty za pomocą : xev, Xbindkeys,jednakże dostosowując ekran podglądu - tu nie mogę zmusić aplikacji do wyświetlenia powyższego skrótu - Czy ktoś wie jak ustawić taki skrót do podglądu w myszce ?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi .

Pozdrawiam.

Eugeniusz

SIEMA VENOM!!! Grin Pamiętasz o nas ^^

1. A sprawdź w ustawieniach dźwięku, może balans jest ustawiony na jeden kanał
2. Tego nie rozumiem.
3. A tego to nie wiem, Ubuntu z Unity też dziwnie się zachowuje. Odpal jeszcze raz Rhytmboxa i wyjdź z niego korzystając z górnego menu
4. Tego nie wiem.

Ad. 3
Możliwe, że jest dostępny w tray''u pod ikoną dźwięku.
Spróbuj też wykorzystać skrót klawiszowy Alt + Tab, by przełączyć się do okna aplikacji.
Jeśli się nie powiedzie, to uruchom aplikację raz jeszcze z dasha. Gdy pojawi się okno programu zakończ go, korzystając z opcji Zamknij w głównym menu programu lub klikając PPM na nazwę programu na górnym panelu.
Siemanko Smile - Widzę,że stara dobra ekipa wciąż siedzi na tym forum !
Dzięki Panowie za wypowiedzi, niestety dźwięku nie udaje się naprawić za to udało się znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie numer 4.
Uważam,że jest to bardzo przydatna opcja skrótu do ekranu podglądu w GNOME 3, zamiast jechać myszą do prawego górnego roku ekranu za każdym razem po prostu przypisujemy skrót przycisku myszy i jedziemy Smile Dla mnie jest to bardzo wygodna,szybka opcja gdzie od razu mamy dostęp do przełączania się między oknami jak i innych skrótów .

Jak to zrobić ?

1. Otwieramy terminal,wpisujemy : xev- wyskoczy nam czarne okienko w którym to sprawdzamy jaki klawisz myszy przypisany jest do danego numeru.
2. Instalujemy xdotool oraz xbindkeys poleceniem :

Kod:
$ apt-get install xdotool xbindkeys
3.Tworzymy plik konfiguracji xbindkeys poleceniem :

Kod:
$ gedit ~/.xbindkeysrc
4.Dopisujemy linie :

Kod:
"xdotool key Super_L"
release + b:8
zapisujemy oraz dodajemy xbindkeys do programów uruchamianych razem ze startem systemu .

Cały wątek można znaleźć tutaj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla tych którzy chcą bliżej poznać mapowanie przycisków myszy za pomocą xbindkeys:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam Smile