SafeGroup

Pełna wersja: Czy SUPERAntiSpyware to fałszywy program ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy SAS to badziewny program czy jest godny polecenia ? nie wyszukuje fałszywych śladów malware/spyware etc.. ?
używałem go przez kilka/naście miesięcy razem z MBAM i nie miałem problemu
usunąłem go ze względu, że ktoś mi odradził go na forum hotfix''a i nie wiem czy dobrze mówił
Używałem SAS od 2008 roku (licencja jest dożywotnia), i miałem zainstalowany przez
ok. 5 lat.Na początku był to przyjemny program z lekką, bezproblemową ochroną
rezydentną i skanem w kilku trybach (szybki, dokładny, własny).Czasem coś wykrył,
np. ciasteczko szpiegujące, ale trudno mi powiedzieć czy był to faktycznie szkodnik czy FP.
Wykryty plik można było od razu wysłać do analizy u producenta.
Mając do wyboru rezydenta SAS lub MBAM, wybierałem wtedy SAS.

Od pewnej nowej wersji zaczął u mnie działać gorzej - aktualizacje trwały długo
i były odczuwalne, zawieszał się komp na chwilę, być może był konflikt z innymi programami
(choć SAS był dodany w nich do wyjątków).Poza tym, nic nie wykrywał,
więc w końcu rozstałem się z nim jakieś półtora roku temu.

Niedawno wyszła nowa wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trudno mi powiedzieć, jak się sprawuje obecnie, ale przy szerokim wyborze programów
zabezpieczających, musiałaby w nim zajść jakaś naprawdę istotna zmiana, żebym zainstalował go ponownie.
Wykrywalność SAS jest niska, ale to nie fałszywy program.
SAS nie jest fałszywym programem przez pewien czas nawet był niebo lepszy od MBAM, ale wszystko co dobre kiedyś sie kończy.
Podobnie jak stary Ad-aware z 2000 rokufilmy LavaSoft też był dobry ale późniejsze versje przestał być skuteczne i więcej problemów wnosiły niż korzyści.

Jak chodzi o dodatkowe skanery to jedynie Mbam i Hitman pro póki co widze jako dodatkowe skanery na dzień dzisiejszy.
dzięki
ja mam MBAM, himtana pro oraz SpyHunter''a
ale SAS coś tam wykrywa, np ciasteczka

fajny test ;p

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kilka lat temu w tym teście na pierwszym miejscu był zwykle
nieodżałowanej pamięci Spyware Doctor, a SAS trafiał zdaje się
trochę wyżej niż teraz, chyba na trzecie miejsce.