SafeGroup

Pełna wersja: Punkt przywracania jest uszkodzony/nie działa poprawnie w systemie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałem zrobić punkt przywracania, ale nie da się

błędy jak na screenach'' próbowałem usunąć i włączyć ponownie, nie pomaga
Dawno temu też miałem podobny problem raz że mi nie działał punkt przywracania to nie zawsze przywracał do stanu pierwotnego tak ja to powinien robić.
Dlatego od dawna korzystam z programów do robienia pełnych obrazów dysku/partycji.
Ja kopie ważnych danych zawsze posiadam także dla mnie format nie straszny, a system świeży lepiej działa. Ja proponuję robić kopię ważnych danych gdzieś na drugim dysku lub pendrive i jak masz płytkę z Windows to format nie jest zły. Jeżeli nie masz płyty zWindows pożycz od kogoś lub pobierz czystą kopięsystemu z internetu i po problemie przed tą operacją zapisz gdzieś ważne dane.
mam system na pendriv''ie, napędu od dawna dawien nie używam ;p

robiąc sfc /scannow są błędy tak jak na screenie
a tutaj jest log z cbs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i może ktoś mógłby przejrzeć dziennik: aplikacje oraz system ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



a do tych robienia obrazów, trzeba mieć dodatkową pamięć/dysk/partycje etc... a ja takie nie posiadam

lecz komputer dobrze chodzi, tylko jest problem z przywracaniem :/ ostatnio mi skórę uratował
ollek22 napisał(a):Ja kopie ważnych danych zawsze posiadam także dla mnie format nie straszny, a system świeży lepiej działa. Ja proponuję robić kopię ważnych danych gdzieś na drugim dysku lub pendrive i jak masz płytkę z Windows to format nie jest zły. Jeżeli nie masz płyty zWindows pożycz od kogoś lub pobierz czystą kopięsystemu z internetu i po problemie przed tą operacją zapisz gdzieś ważne dane.

Czasem to jedyne wyjście, ale można lepiej.jak być zrobił sobie kopie systemu dziewiczą ze sterownikami oraz drugą z aktualizacjami to byś przywracał system do 3-7min.
Zamiast instalować sam system w 5-40 min + sterowniki, o pobieraniui instalowaniu aktualizacji nie wspomnę...
Kopia systemu (16gb około)bez pliku wymiany oraz hibernacji z aktualizacją zrobiona w programie Paragon zajmuje mi około 5.60gb

Co do użytkownika CrashJack jeśli masz tylko jeden dysk to zawsze możesz zrobić tylko obraz partycji systemowej i trzymać go na drugiej (sądzę że znajdziesz tam te 6-7GB na backup)
Jeśli jednak wolisz pozostać przy migawkach to są inne programy co dają to możliwość i wywiązują się o niebie lepiej niż systemowa usługa M$.
Quassar napisał(a):Czasem to jedyne wyjście, ale można lepiej.jak być zrobił sobie kopie systemu dziewiczą ze sterownikami oraz drugą z aktualizacjami to byś przywracał system do 3-7min.
Zamiast instalować sam system w 5-40 min + sterowniki, o pobieraniui instalowaniu aktualizacji nie wspomnę...
Kopia systemu (16gb około)bez pliku wymiany oraz hibernacji z aktualizacją zrobiona w programie Paragon zajmuje mi około 5.60gb

Co do użytkownika CrashJack jeśli masz tylko jeden dysk to zawsze możesz zrobić tylko obraz partycji systemowej i trzymać go na drugiej (sądzę że znajdziesz tam te 6-7GB na backup)
Jeśli jednak wolisz pozostać przy migawkach to są inne programy co dają to możliwość i wywiązują się o niebie lepiej niż systemowa usługa M$.
bez lipy paragon potrafi spakować do obrazu ze sterownikami i aktualizacjami do kilku giga? może i tak zrobię i wypalę na pendrive, kiedyś chciałem się bawić w RT 7 Lite (64-Bit), mam dwa dyski w kompie po 300GB i 3 partycje, wyskrobie się te 6-7GB, ale jak to zrobić ? Smile
Mam jeszcze jedną kopie ale w programie Norton Ghost 15, on mi obraz spakował do 7gb dla potwierdzenia Screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przy tworzeniu obrazu partycji zawsze używam dodatkowej opcji szyfrowania pliku choćby najsłabszą metodą dzięki temu złośliwe infekcje nie powinny ingerować w kopiach zapasowych.
no nieźle
to polecasz Norton Ghost 15 do tworzenia obrazu partycji systemowej ?
da się zrobić ten obraz bez zbędnych programów, tylko sterowniki, updat''y i nie które programy
Cytat:to polecasz Norton Ghost 15 do tworzenia obrazu partycji systemowej ?
Czy polecam to nie wiem program płaty i dość start ja go otrzymałem w promocji przy zakupie dysku SSD. I działa ok.(Wcześniej jechałem na poleceniu "dd" ze slackware)
Jak chodzi zwykłe tworzenie kopi to wystarczą w zupełności darmowe rozwiązania.
Z tych płatnych jak i równie darmowych to ludzie najczęściej chwalą te produkty:Macrium Reflect . Paragon, Acronis, EaseUS Todo oraz Clonezilla

Jakiś czas temu kupiłem pakiet od firmy Paragon i z niego obecnie korzystam, ale to już kombajn z możliwością różnych operacji na dysku.

Cytat:da się zrobić ten obraz bez zbędnych programów, tylko sterowniki, updat''y i nie które programy
Nie do końca rozumiem co masz na myśli, ja kopie systemowej partycji zrobiłem w 1 dzień zaraz po zainstalowaniu systemu i wstępnej konfiguracji/aktualizacji.

Programy do kopi dysku/partycji robią kopie obecnego stanu(Pełną partycji lub dysku) nie wybierasz sobie które programy ma ignorować/uwzględniać itp.
To tak jak zrobić obraz całej płyty CD jak leci. Nie myl tego programami typu nLite.

Takie rzeczy robi sie najlepiej po świeżym zainstalowanym systemie ewentualnie dodatkowo skonfigurowanym żeby w razie wypadku przywrócić wcześniejszy stan użytku.
I zaoszczędzić czas na ponowne stawienie systemu oraz jego konfiguracje, ewentualnie użyć do tworzenia kopi innych danych(firmowe dane lub domowe: multimedia, dokumenty itp. itd.)
Quassar napisał(a):Czy polecam to nie wiem program płaty i dość start ja go otrzymałem w promocji przy zakupie dysku SSD. I działa ok.(Wcześniej jechałem na poleceniu "dd" ze slackware)
Jak chodzi zwykłe tworzenie kopi to wystarczą w zupełności darmowe rozwiązania.
Z tych płatnych jak i równie darmowych to ludzie najczęściej chwalą te produkty:Macrium Reflect . Paragon, Acronis, EaseUS Todo oraz Clonezilla

Jakiś czas temu kupiłem pakiet od firmy Paragon i z niego obecnie korzystam, ale to już kombajn z możliwością różnych operacji na dysku.
dzięki, to wypróbuje któryś z tych programów




Quassar napisał(a):Nie do końca rozumiem co masz na myśli, ja kopie systemowej partycji zrobiłem w 1 dzień zaraz po zainstalowaniu systemu i wstępnej konfiguracji/aktualizacji.

Programy do kopi dysku/partycji robią kopie obecnego stanu(Pełną partycji lub dysku) nie wybierasz sobie które programy ma ignorować/uwzględniać itp.
To tak jak zrobić obraz całej płyty CD jak leci. Nie myl tego programami typu nLite.

Takie rzeczy robi sie najlepiej po świeżym zainstalowanym systemie ewentualnie dodatkowo skonfigurowanym żeby w razie wypadku przywrócić wcześniejszy stan użytku.
I zaoszczędzić czas na ponowne stawienie systemu oraz jego konfiguracje, ewentualnie użyć do tworzenia kopi innych danych(firmowe dane lub domowe: multimedia, dokumenty itp. itd.)
czyli lipa ? jak mam system już od grudnia 2012 roku, działa to działa jako tako, chyba nie ma sensu robić już obrazu partycji systemowej, jak mam tylko śmiecia nawalonego ?
Niestety ale taka racja..
a czym różni się paragon Backup & Recovery 14 Home od paragon Backup & Recovery 14 Compact ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie widzę na liście compat być może to jakaś zmodernizowana wersja z jakiegoś promo bez możliwości darmowych aktualizacji itp. wypadało by sie zapoznać z opsiem promocji bo często tak właśnie robią.
a co myślisz o zabawie w RT 7 Lite (64-Bit), i tam stworzenie swojej bootowalnego obrazu z update''tami, sterownikami czy optymalizacją w rejestrze etc.. ?
Nie jestem zwolennikiem/nie praktykuje tych metod nie mniej jednak zdania co tych rozwiązań są podzielone.
Próbowałeś odpalić komendę "sfc /scannow"? Sprawdź też CHKDSK, jeśli wina leży w systemie to powinno pomóc.
hivonzooo napisał(a):Próbowałeś odpalić komendę "sfc /scannow"? Sprawdź też CHKDSK, jeśli wina leży w systemie to powinno pomóc.
tak, sfc /scannow - po tym są błędy, i utworzył się plik cbs.log