SafeGroup

Pełna wersja: Win 7 64bit - logi i problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W najbliższym czasie będę zmuszony do korzystania z używanego lapka, który ma na pokładzie w.w. system. Mam na nim niemal pełną swobodę działania, poproszono mnie tylko, żebym nie formatował dysku. Jak go otrzymałem działał dość powoli, miał masę zbędnych programów, od tego był po przebytej infekcji.

Czyszczenie kompa jakoś tam mi szło, dziś pojawił się pierwszy problem. Menu funkcji systemu (panel sterowania, ->programy i funkcje ->Włącz lub wyłącz funkcje systemu) pokazuje mi puste okno. Do tego nie chce zainstalować jednej aktualizacji dla IE 11
Nie wiem, czy to "tak było", czy też ja skopałem coś po drodze.

Działania

Przeskanowane MBAM na rygorystycznych ustawieniach (wykrył tylko resztki po PUP)
Odinstalowane wiele programów, głównie preinstalowanych na kompie, jakieś ASUS, Cyberlink itp. Starałem się pilnować, żeby nie były to żadne stery ani nic niezbędnego. Także cały Windows live z kilkunastoma programami Live''a z losowymi nazwami w zagranicznych językach (obstawiałem związek z przebytą infekcję)
CCleaner z CCenchancer.
Wyłączenie zbędnych auto-aktualizacji programów i paneli sterowania z autostartu.

Z rzeczy na pokładzie na razie tylko Avast! Był już jak go otrzymałem i w najbliższych dniach nie zamierzam zmieniać.

Poniżej FRST i Addition

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT otl i extras

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Przeniesione do działu pomoc po zainfekowaniu.
Jest 2x FRST.txt
Brak Addition.txt + OTL i Extras
Nie ma, bo nie planowałem tematu do tego działu Tongue Zaraz zrobię i wyedytuję post powyżej, tylko przyszło mi coś do głowy i zawczasu zapytam: A jeśli zbyt dużo rzeczy zaznaczyłem w CCleaner (CCenchancer included) i wyrzucił on pliki instalatora funkcji systemowych i z tego powodu Win ich nie widzi? I próbuje sprawdzić coś w tych plikach przy aktualizacji IE, nie znajduje tego i stąd błąd?
Dalej, jeśli mam rację, to czy użycie punktu przywracania systemu nie wystarczy?
Sorki jeśli spudłowałem z pytaniem, ale wolałem je zadać, bo jeśli mam rację i nie jest to wina żadnej infekcji, to szkoda trochę waszego czasu na sprawdzanie logów Tongue
Zgadza się,są tylko drobne poprawki nie mające związku.
Co do CCleanera różnie to może być,ja staram się omijać czyszczenie rejestru nim. Tak więc jak możesz przywróć system z ostatniej znanej dobrej konfiguracji.

Można też użyć polecenia jakby co sfc /scannow

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rejestru nie czyściłem, tylko system plus programy.

Zła wieść jest taka, że nie ma punktu przywracania systemu sprzed użycia CCleanera, a SFC/scannow nic nie pomogło.
Jak ktoś ma inne pomysły, będę wdzięczny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]