SafeGroup

Pełna wersja: Chrome nie działa w Sandboxie. Wina SpyShelter Firewall?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zaktualizowalem Google Chrome do wersji 38 i nie mogę go uruchomić w Sandboxie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nigdy z tym nie było problemu, a teraz jest. Może to sprawka SpyShelter Firewall, bo coś mi blokuje w tym temacie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podejrzałem logi i tam chodzi o haki. trochę zgłupiałem i nie wiem co jest grane. Kiedyś w starszej wersji (chyba do 3.0) była możliwość wejścia w moduł Firewall i tam były Reguły uruchamiania procesów i można było zdjąć ewentualne ograniczenia. Teraz tego nie widzę. Może ktoś mi doradzić o co tu może chodzić. Dodam, że sam żadnych reguł ostatnio nie zmieniałem w SSFW, ani nie dawałem Chrome, czy Sandboxie do ograniczonych aplikacji.
Jeśli nie dodawałeś Chrome do ograniczonych aplikacji, to powinno działać bez problemów, bo rozumiem że po aktualizacjach zezwoliłeś na poprzednie reguły (powinieneś dostać takie pytanie/komunikat). Chrome ma swoja własną piaskownicę i to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, w której uruchamiapluginy, więc możliwe, że tu jest konflikt.
Problem tkwi w tym że stabilna wersja piaskownicy wyszła dość spory czas temu a od tego czasu wyszło dość sporo zmian w przeglądarkach zwłaszcza w chrome przez co stała sie nie stabilna/niekompatybilna.
Polecam pobranie wersji beta gdzie na bieżąco są poprawiane wszelkie zgłoszone problemy.

Combined 32/64 installer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lista zmian oraz więcej info na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowo dodać wpis "ProtectedMode=0" do pliku "mms.cfg" w razie problemów z flash(to info bardziej dla użytkowników Firefox''a ale może innym ten problem również wystąpić)

Windows 32bit: C:\windows\system32\macromed\flash
Windows 64bit: C:\windows\syswow64\macromed\flash

Zalecane ustawienie dodatkowych opcji aby zwiększyć ochronie przeglądarki w piaskownicy i nie tylko.
według ssj100

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawe wątki na zagranicznym forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ichito i Quassar dzięki za uwagi. Jednak SSFW nie ma z problemem nic wspólnego. Po prostu na VM sprawdziłem Sandboxie 4.12 z Chrome 38 bez SSFW i to samo. Wypróbuję tę betę w takim razie.

Po sprawdzeniu: Quassar, beta SB razem z Chrome działa! Super.