SafeGroup

Pełna wersja: Partycjonowanie jedynej partycji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolega mnie prosił jakiś czas temu abym mu po partycjonował dysk.

Jego system to win7 ultimate nie pamiętam czy 64 czy 32-bitowy.

Jest tylko jedna partycja c:/ jak ją bezpiecznie podzielić ? Smile

Mogę mu zalecić aby przed podzieleniem dysku zrobił tak:
* usunął nie potrzebne pliki/śmieci
* zdefragmentował dysk
* zrobił backup ważniejszych plików

Do tego będę używał Gparted, mogę innego użyć jak będzie trzeba, nie chciałbym mu skasować przez przypadek danych. Bo chyba jest trudniej podzielić dysk gdy jest jedna partycja i na niej znajduje się system, niż gdy tam systemu nie było.
Korzystałem z Partition Master Home Edition i nie miałem problemów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a poniżej list wielu innych podobnych narzędzi, w tym oczywiście darmowych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Właściwie dzielenie dysku niesie ze sobą ryzyko i dobrze jest zrobić backup choćby najważniejszych własnych danych, ale większość takich programów nawet jeśli przeprowadza przez proces dzielenia pod działającym systemem, to rzeczywiste operacje dyskowe następują podczas restartu i bez udziału systemu. Jeśli program działa dobrze i stabilnie, to nie powinien pogubić danych - najpierw z reguły wydziela się z jednego dysku miejsce na kolejny mniejszy, określa wielkość, nadaje się atrybuty i format plików i potwierdza wszystkie operacje...program wydziela nowy dysk jako pusty i dopiero wtedy przenosi się do niego dane z tego zmniejszonego.
Hmmm jak chodzi proste partycjonowanie dysku bez przenoszenia plików w locie czy innych migracji typu RAID.

Można używać Łidowsianej usługi
W Panelu sterowania Narzędzia administracyjne następnie Zarządzanie komputerem / Zarządzanie dyskiem.

Jeśli jednak chcesz coś od innego producenta a darmowe to polecam GParted, od dawna gości w Parted Magic czy HIREN.
To tak jak napisałem, będzie najlepsze rozwiązanie, tak ?
Systemowy partycjoner odpada.

Jacenty

Witam

do partycjonowania możesz użyć Aomei Partitoin Assistant Pro 5.5 jest po polsku i bardzo dobre narzędzie, pisałem o nim tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Link do strony, pobierz i zainstaluj :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Jacek
Cytat:Można używać Łidowsianej usługi
W Panelu sterowania Narzędzia administracyjne następnie Zarządzanie komputerem / Zarządzanie dyskiem.

To nie ruszy jeśli jest utworzona tylko jedna partycja, systemowa.