SafeGroup

Pełna wersja: Dobry zestaw dla słabszego PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Enterprise 64bit

Zastosowanie:
zakupy, bankowość, portale społecznościowe, od czasu do czasu gry


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
To co ważne:
Intel G1820
SSD Plextor M5S 128GB + 1TB WD RED


Na chwilę obecną mam zainstalowane 360TS + Comodo Firewall + Malwarebytes Anti-Exploit + Sandboxie (na razie uczę się jego działania). Miałem jeszcze Malwarebytes Anti Malware, ale niestety musiałem odinstalować, ponieważ gryzł się po doinstalowaniu 360TS (jak miałem Comodo Firewall + Bitdefeder free było ok).

Mam kilka pytań. Z czym są lepsze (o ile są) firewalle : Emsisoft Online Armor Firewall i SpyShelter Firewall od Comodo Firewall (pytam o nie, ponieważ są często proponowane a tym samym czy warte kupna).
Czy warto jest mieć zainstalowaneMalwarebytes Anti-Exploit i czy warto próbować zainstalowaćMalwarebytes Anti Malware.

Odnośnie antywirusów testowałem na swoim PC 360TS i Bitdefender free (i przez chwilę wersję IS z promocji) a dawniej używałem 30-dniowych wersji NOD32. Ogólnie działanie NODa najbardziej mi się podobało, ponieważ miał bardzo fajny skaner w czasie rzeczywistym jak również podczas np otworzenia jakiegoś folderu natychmiast usuwał zagrożenia, Bitdefender raczej tak nie działał czy 360TS, nod również ma całkiem dobrą wykrywalność... ale jest płatny.

Jestem średnio zaawansowanym użytkownikiem PC i nie szukam koniecznie w pełni niewidzialnego antywirusa/firewalla, po prostu szukam czegoś skutecznego Wink

Pozdrawiam

Konto usunięte

Jeżeli chcesz, możesz zastąpić 360TS antywirusem od Comodo (czyli instalujesz Comodo Internet Security). Jeżeli radzisz sobie z tym pakietem, to będzie zapewniał odpowiednią ochronę.
Pytanie tylko, jak to będzie działać na tym komputerze... trudno powiedzieć, musisz przetestować.

Co do zapór... Comodo to bardziej HIPS + piaskownica. SpyShelter jako zapora się rozwija, choć jest najuboższy. Emsi... sprawdzona pozycja, choć czasem problemowa (np. gryzie się z virtualboxem).
Na moim celeronie jestem w stanie odpalić jeszcze właśnie VirutalBoxa w którym wszystko testuję. Na wirtualnej maszynie odpalam głównie XP (płynniej działa), ale czasami Windows 7, i do testów Tails czy Whonix.
W zasadzie bez MBAM system działa stabilnie na Comodo Firewall + 360TS + AntiExploit od Malwarabytes.
Jutro jeszcze raz doinstaluję do tego wszystkiego MBAM (zapomniałem dodać do wykluczeń Comodo Firewall i 360TS i to może był problem "gryzienia się").
Nie wiem czy chcę Comodo Internet Security. Niby mam zaufanie do Comodo, ale lubię testować nowe produkty (360TS). Inna sprawa, to śledzenie np HitmanPro znajduje jakieś ślady śledzenia w 360TS (nie mam raczej nic do ukrycia, ale sam fakt...), chociaż jego skuteczność i lekkość zachęca do używania.

Nie używam piaskownicy Comodo, raczej interesuje mnie bardziej tylko jego firewall + hips. W SpyShelter podoba mi się szyfrowanie tego co piszemy na klawiaturze (chociaż nie wiem jak to jest skuteczne), natomiast EMSI... testowałem na maszynie wirtualnej i podobnie raczej działa jak Comodo. Zastanawiam się czy warto jest kupować któregoś z wyżej wymienionych płatnych firewalli czy nie (oczywiście patrząc z punktu jakości/skuteczności w porównaniu do darmowego Comodo)?

Muszę zainstalować sobie Comodo Internet Security na maszynie wirtualnej i przetestować.
Na chwilę obecną zostać przy 360TS + Comodo Firewall + Malwarebytes AntiExpliot (dodatkowo wersja próbna Sandboxie (może kiedyś kupię) czy coś zmienić?

Jacenty



tak patrze na ten twój pakiet i troszeczkę masz chyba namieszane w tym wszystkim Smile. Taki zestaw - Bitdefender Antiwirus Free+SpyShelter Firewall+Emsisoft Emergecy Kit Free był by dla ciebie wystarczający. Tak trochę ten Malwarebytes Premium jest tam nie potrzebny ponieważ nie zachwyca ostatnio wykrywalnością proponowałbym zamianę na EEK jako skanera na zadanie. Jeśli chodzi o Antywirus to Bitdefender Free jest wystarczający. SpyShelter Firewall to bardzo dobry produkt, możesz w nim dodać na przykład przeglądarkę co w twoim wypadku to jest Google Chrome do listy ograniczonych aplikacji i w tedy będzie dodatkowo chroniona. SpyShelter jest warty każdej ceny i jeżeli chcesz już wydać pieniądze to tylko na to bym wydal. Taki zestaw będzie na pewno lekki. To tylko taka moja mala propozycja.

EDIT: jeśli chodzi o Malwarebytes Anti Exploit nie spełnia moim zdaniem za dobrze swojej funkcji (przereklamowany produkt) a już na pewno nie w darmowej wersji, gdzie Emet 5.1 jest już dużo lepszy.
Pozdrawiam

Jacenty
Hmm Wink
Co prawda nie narzekam przy obecnym zestawieniu na ociężałość systemu bo jest na prawdę dobrze i lekko.
Nie zważając na kwestię wydajności (na prawdę nie narzekam) to z czym lepszy jest Bitdefender Free + SpyShelter Firewall od obecnego Comodo Firewall + 360TS? Wink (no cóż jestem dociekliwy... robię testy wielu programów we własnym zakresie i głównie z tego powodu mam problem w wybraniu optymalnego zestawu dla siebie).

Rozumiem, że EMET czyli chodzi o ten produkt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

SpyShelter Firewall - czytam o nim coraz więcej opinii, w moich testach też wypadał pozytywnie, chyba warto pokusić się o wersję lifetime Wink
Jacenty-Emeti Mbae gdzie ten drugi nie spełnia za dobrze swojej funkcjii.a za wyjątkiem uprzedzeń i fascynacjii swoimi programamii masz cos?

Jacenty



nie chodzi mi tutaj tylko o wydajność ale i obsługę tych programów oraz o ochronę systemu. Żeby wymieniać jakie sa różnice miedzy tymi zestawami to by trwało za długo. Bitdefender Free jest mniejszy niż 360 TS i nie zawiera tych wszystkich niepotrzebnych funkcji np. do czyszczenia lub przyspieszenia systemu i jest jakby nie było już na rynku od wielu lat czyli sprawdzony i pewny. SpyShelter Firewall jest uboższy jeśli chodzi o funkcje niż Comodo firewall ale jest na pewno lżejszy i mniej upierdliwy a mimo tego z wysoka skutecznością jeśli chodzi o ochronę.

Jeżeli szukasz optymalnego zestawu to spróbuj Emsisoft Anti Malware + SpyShelter Firewall + Emet 5.1.
I tak to ten Emet 5.1.

Pozdrawiam

Jacenty

Jacenty

fanatyk

nie gdybam, takie jest tylko wyłącznie moje osobiste zdanie Smile

Pozdrawiam

Jacenty

Jacenty

Pablo fanatyk napisał(a):a za wyjątkiem uprzedzeń i fascynacjii swoimi programamii masz cos?

nie wiem jak mam to rozumieć ?
Wiele osób narzeka na to, że w przypadku np Comodo trzeba trochę poklikać, ale moim zdaniem klikamy tylko na początku, a potem niemalże zapominamy o programie. Mam go ustawionego HIPS i Zapora na Bezpieczne a automatyczna piaskownica na minimalne (wiem co uruchamiam, a jak nie wiem to korzystam z Sandboxie albo maszyny wirtualnej).

Tak jak wspmniałem Comodo + 360TS działa szybko i stabilnie Wink
Oczywiście przetestuję wyżej zaproponowane produkty, ponieważ przyszedłem tutaj o poradę i każdą rozważę.

W wolnej chwili, oczywiście w tym tygodniu postaram się postawić kilka maszyn wirtualnych przygotować sobie kilka paczek wirusów i zrobić sobie taki większy test.
Dodam, że z własnych testów mogę dodać, że bitdefender ma bardzo dobry skaner web.
Na dzisiaj idę spać Wink
Jacek na dawnym nicku chwaliłeś sie lickami z Emsi. Więc?Co do słabszego kompa polecamBaidu lub 360 IS i zapore typu Online Armor od Emsisoftu. Jeżeli Emet Ci nie przyjmnie to wgraj sobie bezpłatny Mbae.

Jacenty

fanatyk

Co to jest? :

Pablo fanatyk napisał(a):Jacek na dawnym nicku chwaliłeś sie lickami z Emsi. Więc?

nie przypominam sobie żebym się gdziekolwiek chwalił ze mam jakieś licencje na Emsisoft na forum ogólnym. To brzmi jakbyś oczekiwał czegoś ode mnie czy jak mam to rozumieć? Popracuj trochę nad sposobem odnoszenia się do innych użytkowników Smile
i wszystko jest ok Smile


Pozdrawiam

Jacenty

Tibu 11

Jeżeli chcesz program doszyfrowania tego co piszemy na klawiaturze to dobrym wyborem będzie KeyScrambler Personal (jak uruchomisz przeglądarkę i naciśniesz dowolny klawisz to zobaczyszdziałanie tego programu)


(KeyScrambler Personal jest za free)
Emsisoft ma podobną wykrywalność do 360TS z tym, że 360TS jest bezpłatny (plus dla 360TS). Nie wiem pod jakimi względami i który jest jeszcze lepszy?
Odnośnie zapory z czym OA jest lepszy od Comodo Firewall? Pytam, ponieważ ciężko o jednoznaczną odpowiedź.

Właśnie testuję ten program. Jest całkiem ok, muszę poszukać jego testów)
Nie wiem, czy OA jest lepsze czy na odwrót, ale moge powiedzieć czemu właśnie OA używam - bo od lat prezentuje ten sam wysoki poziom wykonania i kultury produktu...bo jest czytelna i łatwa do ogarnięcia...bo przy kolejnych wydaniach nie wprowadza funkcjonalności, które kładą system albo są zrozumiale tylko dla profesjonalistów...bo ma czytelne komunikaty...bo jej użytkownicy to nie "religijna sekta", która może zmieszać z błotem za słowa sprzeciwu czy choćby wątpliwości.
Dołożę jeszcze swoją wypowiedź sprzed lat 2 lat na temat Comodo...wydaje mi się, że nie za wiele się w tej materii zmieniło
ichito napisał(a):Od wielu lat już zastanawiam się nad tym programem...mam bardzo sprzeczne uczucia, kiedy o nim myślę i piszę, dlatego nie jestem w stanie nikomu go polecać jako program, który konkurencję zostawia "w blokach". Z jednej strony pełno "cudowności", jakie program oferuje, a każde wydanie...miesiąc...rok...przynosi kolejne dodatki, funkcje możliwości, ale...no właśnie jest "ale" i nie dotyczy to szeroko kiedyś komentowanych zarzutów wobec Comodo o zbieraniu danych o użytkownikach, śledzeniu ich aktywności czy wręcz natrętnego dobijania się do jego zasobów w postaci instalowanych programów, przechowywanych danych, itp.
Rzecz dotyczy nieodpartego wrażenia, że to wszystko, co robi producent z tym programem wygląda dla mnie jak jeden wielki chaos...jak próba poskładania do kupy wielu rzeczy na raz, nie za bardzo przejmując się tym, że to wcale razem ze sobą dobrze nie współgra...moduł taki...tu inny...każdy nieco dziurawy i z innej parafii...wygląda to jako klasyczny "patchwork" niezbyt dobrze pozszywany z wielu fragmentów czegoś, co było czymś innym...jak pociągniesz z jednego rogu, to puszczają szwy w innym...chcesz się nim przykryć po głowę, to nie starczy na stopy...
Pytasz o trend...nie chcę takich trendów...wolę może bardziej ubogie narzędzia, ale dopracowane i po których wiem, czego mogę się spodziewać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]