SafeGroup

Pełna wersja: PC Decrapifier v2.3.1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jacenty

Witam,

dzisiaj chciałem wam przedstawić co niektórym na pewno już znany program o nazwie PC Decrapifier. Jest to darmowy mały program którego zadaniem jest usuniecie z naszego nowego komputera/laptopa zainstalowanych przez producenta programów tzw. Crapware. Program ten cechuje bardzo prosta obsługa pomimo tego ze jest w języku angielskim jak i fakt ze nie trzeba go instalować oraz szybkość i skuteczność działania.
Każdy z was zna ten problem jaki mamy po zakupie nowego komputera lub laptopa z zainstalowanym systemem Windows, do którego producent sprzętu dorzuca nam mimowolnie pełno zainstalowanych programów najczęściej tylko w wersji testowej tzw. Crapware. Programy typu Crapware zaśmiecają tylko system i często spowalniają go niepotrzebnie. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości, albo Clean Instal, albo odinstalowanie ręcznie kolejno tych programów. Spotkałem się już co najmniej kilka razy z tym ze klient kupił np. laptopa i przy okazji w tym samym sklepie oprogramowanie zabezpieczające polecone przez sprzedawce. Po powrocie do domu uruchomił sprzęt i zainstalował nowego np. Antywirusa nie zwracając uwagi(lub poprzez nie wiedzę) na fakt ze już jest np. McAfee w wersji na 60 dni zainstalowany. Problem gotowy, sprzęt muli nie chodzi jak powinien czyli po prostu kupił bubel (myślenie klienta). Bardzo dużo osób po prostu nie wie co można usunąć a co nie i zadaje często pytania na rożnych forach, gdzie nie zawsze tez odpowiadają osoby mające pojecie o tym co można zrobić.
Doskonałym programem do tego własnie celu jest PC Decrapifier.

Uruchamiając program mamy możliwość zrobienia aktualizacji bazy danych programu co jest tez zalecane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


następnie akceptujemy umowę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


naciskamy na next by przejść dalej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


następny krok jest zalecany użytkownikom posiadającym świeżo kupiony sprzęt (ale nie tylko ja zawsze robię na YES) , tu należny zaznaczyć YES co spowoduje automatyczne wykrycie np. toolbarów itp. :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jeżeli coś zostanie znalezione do usunięcia będziezaznaczone przez program tak zostawiamy i idziemy dalej mamy możliwość zrobienia restore point:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


doszliśmy do głównego punktu gdzie możemy zaznaczyć wszystkie programy których chcemy się pozbyć np. wersji testowych, w tym prypadku zaznaczylem program CDRWIN 10:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


naciskając na NEXT PC Decrapifier zaczyna proces odinstalowywania danego/danych programów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po zakończeniu procedury odinstalowywania zamykamy spokojnie program PC Decrapifier ewentualnie w razie potrzeby robimy restart i mamy w miarę oczyszczonykomputer z niepotrzebnego oprogramowania wciśniętego nam przez producenta sprzętu który własnie kupiliśmy. Po takim zabiegu zaleca się użycie np. CCleaner lub dla bardziej doświadczonych programu Everything do gruntownego posprzątania.

PC Decrapifier pobrać można tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mam nadzieje ze mogłem wam przedstawić w miarę prosty sposób i zrozumiale działanie prostego i użytecznego programu jakim jest PC Decrapifier. Używam tego programu już od kilku lat do pracy i jestem z niego zadowolony.
Za błędy z góry przepraszam Smile


Pozdrawiam

Jacenty