SafeGroup

Pełna wersja: Bezpieczeństwo danych osobowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znacie może jakieś dobre książki dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych, sieci, infrastruktury rządowej i zagadnień prawnych z tym związanych? Nie jestem w stanie znaleźć nic konkretnego poza raportami GIODO, publikacjami UE i kilkoma książkami będącymi tak naprawdę komentarzami do ustawy o ochronie danych osobowych. Jest to związane z moją pracą licencjacką w której chciałbym skupić się na prawnym aspekcie bezpieczeństwa aniżeli sprawach czysto technicznych. Najbardziej interesowałyby mnie treści dostępne w języku Polski bądź Angielskim.
Powinieneś chyba raczej śledzić na bieżąco informacje na portalach tematycznych związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem...to tam są najświeższe wiadomości w formie jakiś artykułów czy raportów, które dotyczą m.in. tak szerokiego ujęcia. Literatura drukowana, mimo teraz szybkiego cyklu wydawniczego, zawsze będzie nieaktualna...może być przydatna jedynie jako źródło szerszych analiz.
Ponadto strony producentów zabezpieczeń (ich laboratoria)często przedstawiają własne badania lub odwołują się do innych publikowanych gdzie indziej czy prezentowanych na różnych konferencjach.
Mogę podrzucić kilka stron, na które co jakiś czas zaglądam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zaglądaj na strony typu DP, Instalki, PCLab, Niebezpiecznik...tam czasem trafiają sie zajawki jakiś poważniejszych spraw.

Eugeniusz

A na Helionie coś jest?
- znam te strony, jednakże szukam książek które mógłbym wpisać do bibliografii. Nie będę opierał swojej pracy na kilku artykułach.

- wielkie dzięki, nie znałem tej księgarni, właśnie zabieram się za przeglądanie.