SafeGroup

Pełna wersja: Co mozna dorzucic do Shadow Defendera????
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Ultimate


Zastosowanie:
bankowosci a dalej wiadomo internet, gry, steam itp

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Lenovo

Intel CPU 2020 M 2x 2.40Ghz
4Gb RAM
64 bitowy

Moje pytanie brzmi co mozna dorzucic do Shadow Defendera ? (najlepiej zeby bylo lekko)

Shadow Defender
Online Armor free
Zemana AntiLogger free

Malwarebytes Anti-Malware (na zadanie)

Taki pakiet w zupelnosci wystarczy ???
Popcorn napisał(a):Moje pytanie brzmi co mozna dorzucic do Shadow Defendera ? (najlepiej zeby bylo lekko)
Wszystko zależy od Twoich oczekiwań względem budowanego systemu zabezpieczeń. Istotne jest również czy pod uwagę brane są jedynie rozwiązania bezpłatne czy także komercyjne.

Popcorn napisał(a):Shadow Defender
Online Armor free
Zemana AntiLogger free
Malwarebytes Anti-Malware (na zadanie)

Taki pakiet w zupelnosci wystarczy ???
Wygląda całkiem nieźle, choć odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest do końca możliwa z dość prozaicznego powodu - żaden zestaw nie daje 100% pewności (niestety).
Mając na uwadze wspomnianą bankowość elektroniczną zamieniłbym Zemanę na SpySheltera. Choć to płatne rozwiązanie - to jednak w moim przekonaniu znacznie lepsze - w szczególności dla systemów 64-bitowych.
Rozumiem, że brak AV działającego w trybie ochrony rzeczywistej to świadomy wybór, ewentualnie w tle działa fabryczny skaner od MS?

To co masz, jest OK...mam taki sam zestaw, a nawet zastanawiałem się na darmową Zemana do szyfrowania Smile Warunek jest jeden - wiesz, co robisz i nie masz ochrony AV w systemie po sygnaturach, na stronach, itp. Ponadto dobrze jest ustawić uruchamianie aplikacji internetowych i innych podatnych w trybie Run Safer czyli na ograniczonych prawach.
ichito napisał(a):
To co masz, jest OK...mam taki sam zestaw, a nawet zastanawiałem się na darmową Zemana do szyfrowania Smile Warunek jest jeden - wiesz, co robisz i nie masz ochrony AV w systemie po sygnaturach, na stronach, itp. Ponadto dobrze jest ustawić uruchamianie aplikacji internetowych i innych podatnych w trybie Run Safer czyli na ograniczonych prawach.

Lubie eksperymentowac instalowac nowe programy itp wiec dlatego zabralem sie za SD Tongue

Co do RunSafer czy da sie jakos ta opcje zautomatyzowac czy tylko da sie wykonywac ta czynnosc ppm ?Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc Smile
Trochę prywatności TrueCrypt i KeePass.
Dodatkowo jakiś skaner antywirusowy jak by SD coś przepościł, nie musisz od razu instalować możesz używać z boot cd np avira lub kasperski rescue cd.

Ewentualnie:
Plik Hosts:
MVPS Hosts + HostsServer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale to już takie dopieszczanie Grin
Popcorn napisał(a):Co do RunSafer czy da sie jakos ta opcje zautomatyzowac czy tylko da sie wykonywac ta czynnosc ppm ? Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc Smile
To się da zrobić na 3 sposoby:
- na liście procesów w oknie OA zaznaczając proces i potem przyciskiem
- w oknie komunikatu przy pierwszym uruchomieniu - też przyciskiem
- z menu kontekstowego myszy po kliknięciu na ikone programu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- screen

Zapytam jeszcze o jedno dlaczego jak chcem odpalic przegladarke w runsafer to mi wlasnie wyskakuje blad tego typu jak na screenie (Ten blad byl przed instalacja SD ale i tak pewnie nie ma to znaczenia)