SafeGroup

Pełna wersja: Windows 8.1 Installation Media Creation Tool
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jacenty

Witam

dzisiaj mam dla was dobra wiadomość mianowicie Microsoft udostępnił mały programik o nazwie Windows 8.1 Installation Media Creation Tool, przy pomocy którego możemy pobrać interesująca nas wersje systemu Windows 8.1 bez podawania klucza, a następnie stworzyć obraz ISO albo bootujacy nośnik USB. Podczas wybierania architektury systemu który nas interesuje można wybrać także język (Polski)w jakim ma być ten system. Jest to wspaniała nowinka dla osób które kupiły komputer lub laptop z pre instalowanym systemem Windows 8.1. Do tej pory nie można było zrobić czystej instalacji na nowym laptopie gdyż nie było możliwości uzyskania systemu który by się dal zainstalować. Korzystając z Windows Product Key Viewer odczytamy zaimplementowany w UEFI klucz do Windowsa który jest zainstalowany na sprzęcie przez producenta. Nagrana płytkę z obrazem ISO Windows 8.1 możemy wykorzystać do czystej instalacji i przy pomocy odczytanego klucza aktywujemy Windows 8.1 na nowym czystym systemie bez dodatków wciśniętych nam przez producenta sprzętu. Dla tych którzy posiadają urządzenia kupione z Windows 8, te klucze tez są przyjmowane przy czystej instalacji Windows 8.1. Producentom sprzętu się to nie specjalnie podoba, jak do tej pory trzeba w razie potrzeby było zamawiać system na płytkach DVD bezpośrednio u producenta i płacić średnio okolu 50 Euro, na której i tak były niepotrzebne programy tzw. Crapware.
Kilka screenów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ten sposób stworzyliśmy obraz ISO systemu Windows 8.1. Mam nadzieje ze przedstawiłem wam zrozumiale możliwość uzyskania legalnie kopi systemu Windows 8.1, za błędy z góry przepraszam i jeżeli wstawiłem za dużo screenów to również przepraszam.
UWAGA! Mimo wszystko proszę pamiętać o zrobieniu kopi zapasowej całego(Backup) dyskuna wszelki wypadek.

Windows 8.1 Installation Media Creation Tool:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Windows Product Key Viewer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


informacja pochodzi od heise.de, tutaj oryginalny tekst:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS. Pobrałem ISO i zainstalowałem na laptopie HP kupionym z Windows 8.1 bez problemu.


Pozdrawiam

Jacek