SafeGroup

Pełna wersja: Monitorowanie ruchu sieciowego wszystkich klientów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niebawem będę miał niewątpliwą "przyjemność" skorzystania z domowego Internetu Cyfrowego Polsatu, ale... muszę znać aktywność sieciową podłączanych urządzeń, ponieważ będzie ich czasami około 5-6. Na komputerze z systemem Windows chciałbym widzieć wszystkie komputery i ilość danych, które są przez nie pobierane/wysyłane. Najlepiej byłoby gdybym miał dodatkowo możliwość stworzenia zestawienia miesięcznego/kwartalnego, a już w ogóle genialnie byłoby gdyby komputery nie potrzebowały aplikacji klienckiej Wow Możecie zaproponować jakieś ciekawe darmowe narzędzia?

Jacenty

nikita napisał(a):Niebawem będę miał niewątpliwą "przyjemność" skorzystania z domowego Internetu Cyfrowego Polsatu, ale... muszę znać aktywność sieciową podłączanych urządzeń, ponieważ będzie ich czasami około 5-6. Na komputerze z systemem Windows chciałbym widzieć wszystkie komputery i ilość danych, które są przez nie pobierane/wysyłane. Najlepiej byłoby gdybym miał dodatkowo możliwość stworzenia zestawienia miesięcznego/kwartalnego, a już w ogóle genialnie byłoby gdyby komputery nie potrzebowały aplikacji klienckiej Wow Możecie zaproponować jakieś ciekawe darmowe narzędzia?

Witam,

swojego czasu bawiłem się trochę Wireshark, darmowy dobry program do monitorowania ruchu sieciowego z możliwością protokołowania i zapisywania szczegółowych raportów. Pobierz i wypróbuj może to będzie akurat to czego szukasz. Jest wersja 32 i 64 bit.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Jacek
Networx 5.3.3 od SoftPerfect-idealnie monitoruje zużycie transferu (pobierany-wysłany) przez poszczególne aplikację i pozwala ustalić różne limity czasowe. Polski interfejs. Polecam!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pozdrawiam i powodzenia.
Od razu przyszły mi do głowy narzędzia od SoftPerfect, ale Pablo tez je zna Smile Zaproponuję tylko też cos z tej rodziny
SoftPerfect Network Scanner

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jeśli to mało, to z tej strony można coś wybrać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jeśli ktoś podłączy się tabletem z Androidem? Można jakoś skontrolować ilość pobieranych danych bez instalacji dodatkowej aplikacji na Androida?

Zainstalowałem na razie na jednym komputerze NetWorx i sprawdzam jak działa, ale jednak będę musiał zrobić to w warunkach domowych na co najmniej dwóch maszynach. To samo dotyczy Network Scanner''a - dzięki za informacje! Smile

Jacenty, też kiedyś bawiłem się Wiresharkiem - zobaczę, czy da się w tym temacie coś podziałać.
Spójrz na to jeszcze
Network Search Engine (Intranet shared files crawler and indexer)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

LAN Search Pro (Free network file locator)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SoftPerfect Network Protocol Analyzer (Free network sniffer for Windows)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Polecam niezbędnik Net Tools to chyba najlepiej wyposażony kombajn za free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub pojedyncze narzędzia od NirSoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ewentualnie cały pakiet

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z innej strony - router z wgranym dd-wrt / openwrt lub oparty o mikrotika?
Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy w kwestii komunikacji "klienta" z "serwerem", bo jeszcze nie zdążyłem sprawdzić wszystkich zaproponowanych przez Was rozwiązań. Chodzi o to, żebym mógł zdalnie (ze swojego komputera) mieć wgląd w generowany na komputerach w sieci ruch. Jak wiadomo coś musi monitorować te końcówki i komunikować się z moim komputerem Smile czy nie?

JarekMk napisał(a):Z innej strony - router z wgranym dd-wrt / openwrt lub oparty o mikrotika?
To niestety odpada, nie mam predyspozycji sprzętowych Smile