SafeGroup

Pełna wersja: Nasi dostawcy internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mamy już na forum wątki na temat naszych programów zabezpieczających oraz na temat naszych komputerów, pulpitów etc.
Natomiast z tego co zdązyłem zauważyć chyba nie było tematu dotyczącego dostawców internetu z których korzystamy.
Więc zacznę od siebie. Mieszkam w 24-tysięcznym mieście gdzie praktycznie jest zerowy wybór jeśli chodzi o dostawców internetu. Standardowo TP, KSM Media, radiówki i operatorzy komórkowi. Nie ma np. Netii albo UPC.
Ja wybrałem internet od operatora komórkowego. Z kilku powodów:
- mam laptopa a więc liczy się mobilność i brak okablowania
- za parę miesięcy czeka mnie przeprowadzka więc nie chciałem się wiązać umową z Telekomunikacją tym bardziej że koszty byłyby wyższe gdyż od kilku lat nie posiadam tel.stacjonarnego w mieszkaniu

Wybór padł na Erę, czyli Blueconnecta, która miała wówczas najkorzystniejszą ofertę spośród innych operatorów. Umowa na 2 lata. Abonament 49 zł. Za modem USB zapłaciłem jednorazowo 49 zł+jednorazowa opłata aktywacyjna. Limit miesięczny wynosi tylko 0,5 GB. Po przekroczeniu limitu prędkość teoretycznie spada do modemowej czyli 56 kB/s.

Na początku przyznam że prędkość była kiepska ponieważ w mieście był tylko zasięg EDGE. Do tego pojawiały się kłopoty z modemem, który parokrotnie się wykrzaczał.
Kłopoty się skończyły gdy w 3 miesiące od podpisania umowy operator postawił na obrzeżach miasta nadajnik UMTS. Dzięki temu zamiast wolnego jak żółw EDGE''a mam zasięg UMTS/HSxPA. Co ciekawe w jednym pomieszczeniu mam full zasięg czyli 5 kresek a w tym gdzie korzystam z lapka łapie mi o jedną kreskę mniej.

Od momentu gdy postawili ten nadajnik internet odżył. Strony otwierają się praktycznie w takim samym czasie jak na stałym łączu. Co ciekawe nawet po przekroczeniu tego limitu na co już teraz nie zwracam uwagi internet chodzi tylko troszkę wolniej. Chyba mam jakieś szczęście bo operator nigdy mi nie wysyłał sms-a że przekroczyłem limit. Bez problemu można ściągać duże pliki, które z np. Rapidshare lecą z prędkością 450-500 KB/s.

Skończyły się również problemy techniczne poza dwiema sytuacjami gdy była ogólnopolska awaria nadajników.
Dlatego z pewnym zdziwieniem czytam bardzo złe opinie na temat Blueconnecta na stronie opiniuj.pl
Po prostu ludzie mieszkający na wioskach myśleli że będą mieli internet tak szybki jak z kabla. Gdyby zagłębili się w temat to wówczas zorientowaliby się że Blueconnect nadaje się tylko do miejsc gdzie jest zasięg UMTS/HSxPA. W przeciwnym razie będzie płacz i zgrzytanie zębów oraz wyzwiska na powolne wczytywanie się stron. Aż trudno mi uwierzyć w to co niektórzy piszą: "strona otwiera mi się 15 minut" albo: "non stop ucieka mi zasięg". Czy ludzie którzy to piszą naprawdę byli aż tak naiwni ?
Jak raz napisałem tam opinię że u mnie wszystko chodzi ok to zaraz były inwektywy pod moim adresem i podejrzenia że jestem pracownikiem Ery i niby dlatego wychwalam

Minusy Blueconnecta:
- czasami są kłopoty z modemem/zasięgiem
- dosyć wysoka cena i limit przesyłu/odbioru danych
- niekompetentna obsługa klienta w punktach obsługi i na infolinii
- to nie jest internet na wieś lub tereny podmiejskie gdzie nie ma zasięgu w technologii UMTS/HSxPA
- wysoka kara za zerwanie umowy
No to ja teraz
Mieszkam w Nowej Soli 40tyś ludu i wybór jest dość spory Dialog,Aster,TPSA<na jej lini również Netia,Tele2> ale ja wybrałem Dialog 2mb za 29.99 przez 2 lata.Internet stabilny i jak na razie bez awarii jedyne co mnie denerwuje to w XP muszę czekać na aplikację Dialnet ok 1minuty po włączeniu na Vista i 7 po 5sekundach już jest.Plusem jest zmienne IP dzięki któremu mogę ściągać z rapida bez limitów
Dozamet1 napisał(a):Plusem jest zmienne IP dzięki któremu mogę ściągać z rapida bez limitów

No ja żeby ściągać z Rapida bez limitów muszę rozłączać modem USB i wyczyścić cache przeglądarki. Inaczej cały czas wywala mi error że na moje IP ściąga się właśnie jakiś plik

Jurek

Mam Neostradę 512 w promocji na trzy lata. Za niespełna rok gdy się skończy umowa, to prawdopodobnie zmienię na Netię. Jest taniej za szybszy transfer.
Net nigdy nie przerywa i uważam, że jeżeli ktoś korzysta z telefonu stacjonarnego, to szerokopasmówka jest najlepszym rozwiązaniem.
UPC Sprint, bez wiekszych problemow, z telefonu stacjonarnego juz dawno zrezygnowalem, godnie zastepuje go VOIP.
kablówka 1 mega do wczoraj, obecnie 2 mega bo zwiększyliSmile
Vectra 1 mb Wrocław niby duże miasto a wybierać nie mam w czym TP odpada bo płacenie haraczy za brak telefonu to bardzo zły pomysł Dialog teraz jest niby taniej jak przedłużałem umowę z vectrą 1 mb był u nich za około 100 złotych (bez telefonu oczywiście)
Internet jak działa jest w miarę ok ip stały zewnętrzny tylko od czasu do czasu mają jakieś dziwne awarie i neta niema przez kilka godzin
Mieszkam w miescie, ktore ma mieszkancow 70-80 tys. Internet za 59 zl z Asta-net 2 mega/s od 12:00-23:00, natomiast od 23:00-12:00 mam 6MB/s.

Internet jest stały i nie zanika. Kiedys ulepszali siec to nie bylo przez chwile internetu. A jak mialem jakis problem to dzwonilem i sprawdzali czy to ich wina. Bardzo dobra pomoc techniczna. Uwazam, ze w moim miescie jest to najlepszy wybor. Jest oczywiscie rowniez NETIA, Neostrada, Vectra i jeszcze kilka innych sieci.
Wrocław-w dzień 1mb, w nocy 3mb...w pakiecie z kablówką(130kanałów),telefon(160minut gratis)-płacę-126 zł miesięcznie...najlepszy we Wrocku jest internet z Ewro,ale zagapiłem się jak podłączali gratis,teraz za podłączenie biorą 7 stówek(700zł)Smile

Vectra jest w miarę stabilna,oczywiście czasami 3-4 razy w miesiącu milknie na 2-3 godzinkiSmile
miasto 220 tys., internet 7mb/5mb przez 24h z malej sieci, ktora oferowala kiedys wylacznie tel.kablowa. Co półroku zwiekszaja transfer o 1 mb bez podwyzszania ceny. Place 56 zł miesiecznie.

Internet stabilny, nie zanika.
ELWIS1 napisał(a):Mieszkam w miescie, ktore ma mieszkancow 70-80 tys. Internet za 59 zl z Asta-net 2 mega/s od 12:00-23:00, natomiast od 23:00-12:00 mam 6MB/s.


U mnie tak samo Smile
Neostrada 1 mb, lącze ADSL, modem podłączany do linii telefonicznej.
Mnie się poszczęściło z netem. Za 61zł miesięcznie mam 1Mb w dzień a 2Mb/s w nocy realnego ciągu z Rybnickiej firmy "Leon".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4mbit za 64zł w umowie na rok, do tego telefon za 40zł(120 minut co miesiac do wydzwonienia w abonamencie) wszystko w NETIA.
U mnie, Wyszków: 30tyś mieszkańców. Do wyboru Internet od Play, iPlus, Blueconnect, TP, Dialog, Netia, ERA INTERNET DOMOWY, MULTIMEDIA oraz FuzNET Smile
Jak widać jest w czym wybierać Smile W WWY szybko z beprzewodowych chodzi tylko PLAY i Blueconnect, śmigają naUMTS/HSxPA, niestety iPlus na tym wolniejszym i muli go. W domu mam Multimedia 1mb/s płaci się tylko jeśli przekroczy się limit (czyli 49zł) jeśli mało używam do 0,60GR Smile Mam jeszcze bLUECONNECT do laptopa za 49zł oraz Era DOMOWA 1mb/s za 49zł, a w nocy leci 2mb/s Smile

To wszystko Smile

___
PS. ERA na Wi-FI jest moja Craze MultiMedia mamy Smile A blueconnect babci Smile
Teraz w dzień mam 2 Mb a w nocy 4 Mb...

Jeszcze jako ciekawostka...w Antwerpii miałem 18 Mb za 35 € miesięcznieSmile
Net 512 kb/s radiowy za 40zl Smile nie zrywa polaczen, tylko te rabane stale Ip ehhSmile

lunaticdreams

Neo na chacie iplus w mobilu z którego już praktycznie nie korzystam ale abonamentusa muszepłacić
Pany czy taka prędkość neta jest możliwa na światłowodach?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

250 mbita napewno nie w PolsceSmile
Stron: 1 2