SafeGroup

Pełna wersja: Problem z dźwiękiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam drobny problem. Sterowniki do mojego laptopa (Acer V3-571g) dodają w opcjach możliwość włączenia Dolby Advanced Audio. Wszystko gra super, gdyby nie jedna mała drobnostka - kiedy włączam jakąkolwiek grę na source i wchodzę na serwer (CS:GO, TF2, L4D2) wyłączają mi się efekty dźwiękowe oferowane przez owo oprogramowanie. Muszę wtedy minimalizować grę, przejść do opcji dźwięku i włączyć je ponownie. Niby drobnostka, ale strasznie irytuje ponieważ muszę to robić podczas każdej zmiany mapy bądź serwera. Problemy zaczęły występować po jednym z BSODów, właśnie w wymienionym wyżej CS:GO. Po 30 minutach gry z niewiadomych przyczyn gra wywala mi niebieski ekran, spowodowany niby przez grafikę, po czym wycisza się dźwięk i kompletnie miesza mi w jego ustawieniach. Pewnego razu musiałem nawet postawić system na nowo, ponieważ kompletnie nic nie pomagało a Dolby wyłączało się nawet podczas przesuwania suwaka od dźwięku. Wszystkie sterowniki mam aktualne, do grafiki pobrane ze strony Nvidii i Intela, reszta ze strony Acera. Co ciekawe BSODami sypie tylko podczas gry w CS:GO i gdybym nigdy go nie włączał to wszystko byłoby w normie. Dodam, że w opcjach dźwięku mam odptaszkowane "Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem" jak również wyłączyłem opcję wyciszania dźwięku podczas wykrycia komunikacji głosowej.

Tibu 11

siemka. Też mam CS Grin
Wejdz w CS --->> options ---->> Audio i tutaj coś zmień lub kliknij prawym przyciskiem u myszy na znak głośności koło zegara będzie ,,opcja regulacji głośności ,, i tutaj coś za fajkuj.
No właśnie kłopot w tym, że problem nie występuje tylko w CS:GO, ale również innych grach na source, a powodem do takiego stanu rzeczy był właśnie BSOD w owej grze. W innych tylko jak podłączę mikrofon. Wiem że to pogmatwane, dla mnie jest to również zadziwiające bo nigdy z żadną inną grą nie miałem podobnych problemów. A mam ich ponad 300 Craze

Przeszperałem trochę forum Steam i znalazłem temat, na którym zalecali wyłączenie w opcjach renderowania wielordzeniowego i wielu osobom system przestał sypać BSODami. Jednakże problem z dźwiękiem pozostaje nierozwiązany.

Tibu 11

aha
Moze tutaj to napiszę bo to dotyczy własnie karty dźwiękowej. Uważajcie z aktualizacjamii sterowników poprzez DriverBooster. U mnie niby nowszy ster według tego legalnego programu w wersjii Pro wywalił całkowicie dźwięk. Przywrócenie starego pomogło ale co to byłoby dla laika? Serwis;nerwy i buła wywalona na naprawę. Reasumując-potrzebujemy sterownika to go szukajmy i pobierajmy ze strony producenta. Inaczej narażamy się na takie cudowanie gdy ufnie klikamy w takich programach: aktualizuj wszystkie; bo przecież każdy chce mieć zaktualizowany komp. Nic bardziej mylnego. Sterowniki idzie zaktualizować na stronie producenta tudzież poprzez dedykowane narzedzia typu "Intel update driver utility" i inne. Oczywiście nie jest to atak na tego producenta i jego program. Jest to apel o rozwagę bo sobie można narobić obory aktualizując wszystko jak leci.
Korzystanie z driverboosterów jest głupotą, szczególnie w przypadku laptopów Wink Wszystkie sterowniki mam ze strony producenta, poza tymi od grafiki i SATA.
Hivonzooo teraz i ja to wiem. Sprawa wyglądała tak: dostałem legalną licencję na DriverBooster. Skorzystałem i tutaj gafa. 29 sterów pokazało niby nieaktualnych. Zaktualizowałem wszystkie niby błędne sterowniki. I się zaczeło.Wywaliło dźwięk na dzień dobry.