SafeGroup

Pełna wersja: Backup chmura - pendrive
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sprawa wygląda następująco.
Posiadam kilka programów w firmie, które robią kopię zapasową na pendrivie podłączonym na stałe do komputera.
Teraz chciałbym aby cały ten pendrive z 5 folderami i wszystkimi innymi plikami automatycznie wysyłał wszystko w takie postaci do chmury.
Google Drive odpada bo nie ma takiej opcji, Dropbox też odpada bo nie ma tej opcji. Może być płatne i bezpłatne rozwiązanie. Przestrzeń na te dane to do 5GB mi starczy albo nawet i mniej.

Tibu 11

Zapomniałeś o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, na mega masz 50 Gb - ,,Mega,, posiada program do synchronizacji plików do chmury --->>>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

/ Program jest dobry , sam mam go.

Eugeniusz

Mega moim zdaniem jest ryzykowna, to serwis który jednak może być tak samo spektakularnie zamknięty jak megaupload Wink
Wolałbym coś co ma ugruntowaną pozycję. Mega odpada bo to serwis piracki w pewnym stopniu i raczej żadna normalna firma z tego nie korzysta.
Każda chmura będzie dobra, wykonanie backupu to tylko kwestia konfiguracji lub doboru odpowiedniego programu.
No ale dropbox nie ma tej funkcji w programie na deskopt bo przy wyborze pisze, że dyski wymienne nie są obsługiwane. To jak to mam rozwiązać ? Pendrive ma 5 GB i wszystko co na nim się znajduje ma być wysyłane do chmury z automatu.
copy.com
Masz 15GB na start i program do synchronizacji w kompie synchronizuje pliki z np. USB, czy karty pamięci. Ja mam ustawione tak, że folder do synchronizacji mam ustawiony na karcie SD w czytniku kompa,robię tam backup i automatycznie wędruje on do chmury.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Tibu 11

qxu247 napisał(a):Wolałbym coś co ma ugruntowaną pozycję. Mega odpada bo to serwis piracki w pewnym stopniu i raczej żadna normalna firma z tego nie korzysta.

Mega nie jest w 100% piracki no ale dla firmy nie wypada ...

Tibu 11

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci: Microsoft OneDrive.

Microsoft OneDrive dostajesz 15 GB za darmo.Ta chmura przyda się do firmy ponieważ oferuje użytkownikom 1 TB pamięci na zarządzanie dokumentami oraz możliwość ochrony ważnych danych firmowych.



Więcej info znajdziesz na :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak już mu "Geniuszu" polecasz Onedrive, to napisz w jaki sposób ustawić synchronizację plików z pamięci przenośnej do chmury (Onedrive), bo qxu247 wyraźnie napisał o co mu chodzi.

Ja akurat w przeciwieństwie do wyżej wypowiadających się "dyskutantów" przerabiałem ten problem i jak wspomniałem wyżej aplikacja od COPY.COM daje możliwość ustawienia katalogu do synchronizacji z chmurą na pamięci przenośnej. Czego nie mają pozostałe najpopularniejsze chmury - tak szumnie polecane. Nie wiem jak jest z Mega, ale ja też bym tam nie przechowywał ważnych rzeczy.

Tibu 11

Cytat:Jak już mu "Geniuszu" polecasz Onedrive, to napisz w jaki sposób ustawić synchronizację plików z pamięci przenośnej do chmury (Onedrive), bo qxu247 wyraźnie napisał o co mu chodzi.

qxu247 tekst przeczytałem w 90% ze zrozumieniem , te 10% to .... Zycho dobrze zrobiłeś że zwróciłeś mi uwagę ,jakbędę wiedział jak to dam znać.
copy.com działa. Jak będzie dobre to kupię wersję Pro. Dzięki.