SafeGroup

Pełna wersja: Windows 8.1-spowolnienie pracy i uśpieniem komputera-problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Więc parę dni temu połasiłęm się i przeinstowałem windows 8 na 8.1(dell 5537 inspiron).System orginalny,antiwirus avira,przeglądarka chrom.Wcześniej komputer chodził mi bez zarzutu.
W tej chwili otwiera mi się bardzo długo i dodatkowo mam problem z uśpieniem komputera.Sam się usypia bez mozliwośći powrotu do normalnego trybu podczas przeglądania internetu.Dodatkowo nie mogę go wyłączyć normalnie tylko muszę trzymać długo przycisk start.

Bardzo proszę pomoc

Dziękuję

Log
Adittional

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL Extras

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam

Dominik
Mam podobny problem. Sprawdź czy nie masz zainstalowanej z windows update aktualki 8.1.2, 3 i 4 - którąś z nich coś robi z plikami eksploratora - u mnie system po pojawieniu się dolnego paska potrzebuje jeszcze 2-3 minut by wstać.

Toruniak

Nie wiem na ile to jest wina infekcji. W tym temacie się nie wypowiadam.
Cytat:Pomocy udzielają Tachion i Chakra, pozostali użytkownicy nie są uprawnieni do udzielania pomocy i porad.

Ale co do Windowsa. ( Wątek nie jest w dziale: Pomoc po zainfekowaniu)
Być może nakładanie wersji na wersję, i kolejne update powodują z czasem, problem z działaniem systemu.
Może instalacja na czysto pozwoliła by na rozwiązanie przyczyny.
Można pobrać legalnie Windows 8.1 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jacenty napisał(a):Dla tych którzy posiadają urządzenia kupione z Windows 8, te klucze tez są przyjmowane przy czystej instalacji Windows 8.1.
Jakbyś jeszcze nie zrobił czystej instalacji Windows 8.1,co właściwie też bym tak sugerował zrobić Smile

Mała poprawka:

Odinstaluj wszystkie aplikacje Dell

Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt

Kod:
CloseProcesses:
Winlogon\Notify\igfxcui: igfxdev.dll [X]
CHR HomePage: Default -> javascript:void(0)
CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://www.default-search.net?sid=476&aid=113&itype=n&ver=12349&tm=328&src=hmp", "hxxp://www.gazeta.pl/0,0.html?p=180&d=20140622"
C:\ProgramData\PC-Doctor for Windows
C:\ProgramData\PCDr
C:\temp
C:\Users\Baniak\AppData\Roaming\PCDr
C:\Users\Baniak\AppData\Roaming\qBittorrent
C:\Users\Baniak\AppData\Local\qBittorrent
C:\DelFix.txt
Task: {2384812A-A481-4F13-ADED-EBF84B0792B8} - System32\Tasks\PCDEventLauncherTask => C:\Program Files\My Dell\sessionchecker.exe [2014-01-10] (PC-Doctor, Inc.)
Task: {2CAE6770-E778-4F0B-BA59-D3A9535CD963} - System32\Tasks\{4F759BE4-FF09-4051-9CAF-FDA0FA5D8E97} => pcalua.exe -a "C:\Users\Baniak\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\P881M5RB\AirplaneModex64_ZPE.exe" -d C:\Users\Baniak\Desktop
Task: {E5D09942-A9A1-4D45-8C67-50A346727F56} - System32\Tasks\{056017EC-8A9D-412C-A7D7-3AF3CC24DE23} => pcalua.exe -a "E:\pobierane\cwk252_setup (1).exe" -d E:\pobierane
EmptyTemp:

Zapisany skrypt umieść obok ściągniętego programu FRST
Następnie w programie kliknij Fix,po wykonaniu pokaż raport z tego działania.

Sprawdź układ zasilania w systemie
PPM na pulpicie > Personalizuj > Wygaszacz ekranu >Zmień ustawienia zasilania