SafeGroup

Pełna wersja: Rower: kardio vs interwał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

Hej,
aby nie zaniedbać formy zrobionej wiosną i latem jeżdżę sobie wieczorami na rowerku stacjonarnym.
Wiem o różnych rodzajach treningów, ale chciałbym zapytać o poradę i innych, bo ktoś być może ma doświadczenie i jest w stanie powiedzieć, co byłoby lepsze.

Jak w tytule: lepsze są treningi kardio czy interwałowe?
Przy pierwszym mam na myśli "seanse filmowe" i jazdę typu 1-2 godzinki.
Przy drugim cykle: 5 minut rozgrzewka, 15 minut interwały (25 s szybko / 35 s wolno), 5 minut schładzanie

Nie mam problemów ani z tym, ani z tym.
Celem ćwiczeń jest zrzucenie jeszcze kilku kilogramów (wiem, wiem, podstawa to dieta, ale rower też jest istotny), więc teoretycznie z tego co wiem lepsze byłyby interwały, bo to zupełnie inne spalanie... no ale teoria to nie zawsze praktyka.
Pewnie ze Interwały.

Jacenty

Witaj Łukasz,

tak sie składa ze od kilku tygodni chodzę na rehabilitacje codziennie ze względu na moja nogę i kręgosłup. W wtorek rozmawiałem z terapeutka na temat zrzucenia kilku kilogramów, powiedziała ze 20-40 minut nawet co drugi dzień, puls w moim wieku nie powinien przekroczyć 140 uderzeń na minute, moc/WAT na początek jak dla mnie to 45 WAT no i utrzymywać 60-70 obrotów na minute. Wiadomo ze jesteś troszeczkę młodszy wiec u ciebie będzie inny puls i inna moc ale to jest na pewno lepsze i skuteczniejsze niż po 1-2 godzin monotonnego pedałowania. Tabele z pulsem znajdziesz w necie a moc i ilość obrotów dostosujesz do twojej formy. Zycze powodzenia i trzymam kciuki. Smile

Konto usunięte

Tzn. to co robię teraz nie jest specjalnie monotonne. Staram się trzymać średniej prędkości na poziomie 24 km/h, czyli podobnie, jak jeżdżę normalnym crossem, do tego cały czas na max. obciążeniu. Co prawda puls nie idzie na max. jak przy interwałach (tam przy szybkiej jeździe jest ~30-33 km/h), ale nie jest to też jazda rekreacyjna.
Rowerek jest niestety nie najwyższych lotów, a na siłkę mam za daleko, aby to była opłacalne.
Jak wspomniałeś dieta dużo robi. Ale jeżeli chcesz zrzucić to szedł bym w interwały. Jak chcesz mogę ci podrzucić artykuły do poczytania.

Konto usunięte

A z chęcią :-)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czytaj. Nie wiem czy dotarłeś na to forum bo typu SFD to zapewne tak. Poczytaj zobacz ludzie z ogromną wiedzą tam siedzą Smile

PS, jutro jak będę miał więcej czasu to wyszukam i ci na PW podeśle bezpośrednie linki.