SafeGroup

Pełna wersja: Komputer w zakresie 3,5K
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Zwracam się do was z prośbą bo wiem że ludzie znają się tu porządnie na rzeczy.
Więc sprawa wygląda tak. Potrzebuje zestawu do gier za 3 000zł (z coolerem) + 500 na obudowę, bezprzewodową klawe z logitecha gdyż mam już myszkę to pojadą na jednym odbiorniku + karta sieciowa: wybrałem już taką (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Kartę wybrałem taką gdyś w przyszłości mogę mieć światłowód a nie mogę sobie pozwolić na ciągnięcie kabla do mojego pokoju. Wygląda dość porządnie.

Znalazłem już coś gotowego, nie wiem czy się nada.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie siedzę w częściach komputerowych więc proszę o pomoc tutaj. Zależy mi też na tym aby karta graficzna była najmniej awaryjnego producenta a jeśli już mi kiedyś wyzionie ducha to aby serwis był bezproblemowy. AMD czy GForce zostawiam już w waszej opinii.
Co do obudowy, macię wolną rękę. Najlepiej jakaś prosta, nie rzucająca się w oczy ale dobrze wykonan z filtrami przeciw kurzowymi i aby bezproblemowo zmieściła się karta + cooler na procu.

Napęd DVD mogę sobie darować i tak nigdy nic do niego nie włożę.
Dysk SSD jakiś porządny na system 128GB.
A HDD pewnie polecicie jakiś WD, może wersja RED? Lubię ściągać duże ilości danych i komputer czasami chodzi długi czas. Czy BLUE wystarczy?

Wybaczcie że prostą sprawę tak komplikuję.

PS. Wszystkie części najlepiej gdyby były z jednego sklepu morele itp. ew. jak gdzieś obudowa będzie w innym to nic się nie stanie.
______________
Ten zestaw się poprawi.
Rozumiem podkręcać nie bedziesz ?? W grę wchodzą najnowsze tytuły wiec grafika ma być wydajna ?
Zestaw też ma być cichy ?
W podkręcanie nie będę się bawić.
Grafika owszem dobrze żeby była wydajna, a czy cicha? Absolutnie cicha być nie musi, po prostu liczy się wydajne chłodzenie i tyle. I tak korzystam ze słuchawek wiec zestaw nie musi być bezgłośny ale żeby też nie chodził jak ruski czołg.
ok czyli chłodzenie na cpu, po prostu by było trochę ciszej.

Za chwile ci podrzucę propozycje. Edytuje tutaj ten post.

Edit

Zaproponuje coś takiego jeżeli był bys w stanie dołożyć tak w tym momencie z 170zł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jeżeli nie to podmiana
Grafiki na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i w tedy można na trochę lepszą obudowę ta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aż tak mocnej grafy nie muszę mieć bez przesady Wink nie lepiej za to lepszego proca a grafe coś pokroju R9 280?
I jeszcze pytanie co do płyty głównej. Dlaczego microATX a nie normalna? Do tej micro nigdzie nie podłącze karty sieciowej która jest niezbędna
JA podałem wydajny zestaw do grania jak nie potrzebujesz aż tak to można zjeść. Procesor, max coś i5-4590 wsadzić potem to już i5-4690K z odblokowanym mnożnikiem tylko warto brać.
Co do płyty taka, bo budżet na co innego lepszego wydaliśmy pieniądze. Jak nie podłączysz przecież jest PCI Express
Express jest ale nie ten wąski. W każdym razie dzięki za pomoc
Jaki wąski ??

każdy PCI Express jest taki sam.
Chodziło mi o PCI Express x1
Ale masz tam PCI Express x4
Wepniesz i zadziała.
Aaa, takie coś. Nawet nie wiedziałem że tak można
Pewnie że można. Nawet w ten PCI Express możesz sobie włożyć grafikę i będzie działać.
PCI Express to PCI Express.

Jeżeli mówisz ze słabsza grafika to się określ w tedy można co nie co podmienić Smile

Konto usunięte

Jeżeli możesz dołożyć, to bierz ten zestaw z GTX 970. O wiele bardziej efektywna karta (w sensie wydajność / moc).