SafeGroup

Pełna wersja: Bardzo dobry zestaw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 64 bitowy


Zastosowanie:
przegladanie www , gry , bankowosc , czasamirozne dziwne i nieznane pliki jak i strony


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Athlon 3x3,20 Ghz
4Gb ram

Przegladarka: Opera

Zestaw dla Braciaka na kompa
1 najwazniesze zeby nie zamulal Grin
2 fajnie bedzie jak podacie dodatkowo jakies programy do ograniczenia dostepu itp
3 bez zestawow Internet Security

Macie jakies pomysly walcie smialo z gory dzieki TongueP
Sandboxie - Piaskownica(izolacja dodatkowo restrykcje i ograniczenia przy odpowiednim skonfigurowaniu)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Keyscrambler - Szyfrowanie klawiszy(działa tylko z wybranymi aplikacjami z lity)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Restrykcje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

HIDS (Ewentualny monitor usług systemu i procesów) AnVir Task Manager Free + AutoRuns

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Antywirus zamiast na kompie to z boot cd:
-AVIRA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-KASPERSKY

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodatkowy skaner: Malwarebytes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program do kopi zapasowej systemu bo niby wszyscy pakiety itp a zapominają o takich podstawach jak backup
Wirtualizacja dysku Reboot Restore Rx albo kopia dysku np Paragonem.
Popcorn napisał(a):Zastosowanie:
przegladanie www , gry , bankowosc , czasami rozne dziwne i nieznane pliki jak i strony
Quassar napisał(a):Antywirus zamiast na kompie to z boot cd:
No nie wiem, czy to dobre rozwiązanie dla osoby, która pyta o zestaw... Jeśli w grę wchodzi granie i różne dziwne strony, a jednocześnie bankowość internetowa, to dobrze byłoby zainstalować do Opery

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Pomoże on w zablokowaniu przekierowań na różne inne dziwne strony, które mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Antywirusa jednak bym zainstalował lokalnie - niech będzie Avast w darmowej wersji z instalacją niestandardową - ochrona plików i ochrona sieci. Do wglądu temat o darmowych zabezpieczeniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Autor troche zmodernizował posta więc polecam dodać:
Wirtualny system: VMware player z racji na "czasami rozne dziwne i nieznane pliki jak i strony"

Bankowość to przede wszystkim zapobieganie więc tu najważniejszą role odgrywają restrykcje i ograniczenia wszelakiej maści: SRP, Zapora oraz HIPS.
Antywirus to raczej już kasowanie po fakcie więc czy to będzie robił z poziomu systemu czy z bootcd to tym bardziej, z racji tego że niektóre badziewia po prostu lepiej usuwa się z bootcd kiedy nie mają możliwości funkcjonowania podczas uruchomionego systemu.

Jak będzie dużo wchodził na takie strony i pliki pobierał to mu nawet 2 antywirusy z włączonym behavior blokerem nie pomogą, nie wiem czy najlepiej jak by to wszystko robił na wirtualnym systemie a granie i bankowość na głównym.

Oczywiście to jest moje zdanie.
Quassar napisał(a):Antywirus to raczej już kasowanie po fakcie więc czy to będzie robił z poziomu systemu czy z bootcd to tym bardziej
Przecież nie mówię o skanowaniu na żądanie, a o antywirusie działającym real time. Rozumiem, że klasyczne systemy antywirusowe w wielu przypadkach to już historia, ale bez przesady, żeby nie wykrywały nic Smile
Tak po pierwsze to Keyscrambler bym sobie odpuścił chyba ze go poprawiono. Swego czasu potrafił mi unieruchomić pisanie na klawiaturze. Chyba ze włączanie go tylko korzystając z Bankowości.

Co do BootCD, szczerze, to jest dobre jak wysiadł na naprawdę system i w tedy próbować go odzyskać, bo tak naprawdę te same skanery można mieć na żądanie, i tak samo działają.
Sprawa Wirtualnego systemu, to w ogóle bym nie proponował użytkownikowi, bo zapewne nie będzie mu się chciało w coś takiego bawić, lecz zabawa z dziwnymi stronami i plikami, była by na takim systemie najbardziej odpowiednia niż na macierzystym. Lecz można Sanboxie wrzucić dany plik czy inne programy Firewall mają opcje otwierania danych plików w odizolowanym środowisku.

Co do kopi systemu niby podstawowa rzecz, której ja nie lubię, i osobiście nigdy nie robię. Ale to moje zdanie o tak.

Autorze: Zapytam się czy osoba, która będzie z tego korzystać, nie boi się komunikatów czy musi być to wręcz automat ??
dolar444 napisał(a):Autorze: Zapytam się czy osoba, która będzie z tego korzystać, nie boi się komunikatów czy musi być to wręcz automat ??

moze sypac alertami Tongue

Generalnie proponowalem mu OA + Zemane AntiLogger free +Geswall free + jakis av

Opera:tak jak u mnie ublock + WOT + Netcraft
Jak mogą być alerty. To wspomniany OA Free czy tez Comodo. HIPS fajny dobry firewall. Antywirus, darmowy jak wspomniał kolega nikita może być Avast, można wrzucić Pande sama.
W OA wiem ze można aplikacje wrzucić do bezpiecznego uruchamiania się, wiec jest plusik. W Comodo też jest to jak się nie mylę, ma swoją piaskownicę.

Dodatki do przeglądarki zostały wspomniane.
Można jeszcze pomyśleć o EMET czy HitmanPRo Alert czy Malwarebytes Anti-exploit
Wiadomo skanery na żądanie. Można nawet by odpuścić antywirusa i skanować skanerami, ale lepiej by było coś tam w czasie rzeczywistym, jak użytkownik różne rzeczy otwiera Smile