SafeGroup

Pełna wersja: Wiadomość z Gruzji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Dzisiaj dostałem maila z załącznikiem. Można by powiedzieć dostać e-mail to nic dziwnego, ale w Gruzińskim języku?, z jakiej racji. Dziwniejsze jest to, że do wiadomości został dołączony załącznik. Postanowiłem go pobierać i rozpakować, ale wcześniej uruchomiłem przeglądarkę w Sandobxie. Plik został podwójnie spakowany za pomocą programu Winrar. Wiele programów nie potrafi poprawnie przeskanować takiego pliku.

Oto treść:
დაბოლ,

ნც შთაბეჭ, აქო ომი ა, რმეები მაგ. ‘ომი არის დაუფარავი. ანუშორებლივ და . და ამ ბრძო¬ლის ერთად, ყოველს ერს ! მოქარგულ აჭრელე? დამწვა მატირადამდ! აში ერთვება მ! ლურ-ბიუროკრატიულ სი-ო წრეში ეს, ბი აქ კიდევ, საზრისით შეზღუდული .

----
1 x ის) განმსაზ: 21.74 EUR

----
ლი სულის: 21.74 EUR

არის სამა "class_invoice.zip" იტეს კარს

ს გულისათვ,
Class Marine Ltd
ერილი ქმელია



Wiadomość została wysłana z e-mail: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
Musi być to coś świeżego, ponieważ mój skan w virustotal był pierwszym skanem tego pliku :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Korzystam z oprogramowania antywirusowego 360TS i podczas próby uruchomienia zaawansowana heurystyka wykryła intruza:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I gdyby ktoś chciał pobrać sobie ten plik do testów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(nie ponoszę odpowiedzialności za wyrządzone szkody nieumiejętnym obsługiwaniem się potencjalnie niebezpiecznych plików).


Z tego miejsca chciałbym zaapelować - nie otwierajcie (głównie laicy) tego typu plików, a głównie plików z nieznanych źródeł bez korzystania ze szczelnego sandboxa czy maszyny wirtualnej.
Wiem, że na tym forum jest wiele osób zajmujących się skanowaniem tego typu plików, więc proszę o informacje czy jest to coś niebezpiecznego.

Pozdrawiam

(nie chciałem podpinać się do istniejących tematów, aby nie zaśmiecać, jeżeli to błąd to proszę o przeniesienie)
Coś z czarnej półki.
1. Wiadomość z Gruzji, samo to w sobie jest już dziwne.
2. Załącznik podwójnie spakowany, do tego format .scr, podejrzane, nawet bardzo.
Gratuluję szybkiej i dobrej reakcji. No i plus dla 360 TS Wink
Ze swojej strony.
Wyślę to do laboratorium COMODO.

Dzięki.

Ps.
Jest jakieś hasło do archiwum
Nie ma hasła, jest to magazyn prosto pobrany z poczty.
zieloczek100 napisał(a):Dzisiaj dostałem maila z załącznikiem. Można by powiedzieć dostać e-mail to nic dziwnego, ale w Gruzińskim języku?

Tak na szybko,radzę uważać na to.

Ransomware CTB Locker

Uzyskuje dostęp do sieci za pomocą usługi dns resolver.

Działań jest więcej,ale nie chce mi się dokładnie tego sprawdzać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[malware]https://app.younited.com/?shareObject=e7509cfe-f661-d7a7-4146-4e7ab8d2a298[/malware]

pass. infected
tachion napisał(a):
zieloczek100 napisał(a):Dzisiaj dostałem maila z załącznikiem. Można by powiedzieć dostać e-mail to nic dziwnego, ale w Gruzińskim języku?

Tak na szybko,radzę uważać na to.

Ransomware CTB Locker

Uzyskuje dostęp do sieci za pomocą usługi dns resolver.

Działań jest więcej,ale nie chce mi się dokładnie tego sprawdzać.

[

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[malware]https://app.younited.com/?shareObject=e7509cfe-f661-d7a7-4146-4e7ab8d2a298[/malware]
A hasło jest jakieś?
Zawsze jest albo sg albo infected
W załączniku, który dostałem jest podobny Locker? - nie mam chwilowo maszyny wirtualnej, aby to przetestować.
Tak wyglądała ta "wiadomość"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


klika minut później (po otworzeniu wiadomości)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

po kliknięciu next

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i widok na zablokowane pliki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystko robione na maszynie wirtualnej. W procesach oprócz wordpada pojawiał się jeszcze inny proces. Maszyna wirtualna była uruchomiona na niezmienionym IP, mam się czego obawiać?
Osoby, które mają zamiar to uruchamiać - pamiętajcie, robicie to na waszą odpowiedzialność Wink
Wyślę to do labu Emsisoft.
Z tego co widzę, plik podszywa się pod wygaszacz ekranu.

Pozdrawiam,

Mikołaj

Tibu 11

Tiranium Internet Security Widzi zagrożenie , Zemana 0 reakcji

Tibu 11

Cytat:Maszyna wirtualna była uruchomiona na niezmienionym IP, mam się czego obawiać?

CBŚ Ci wjedzie na chate , a tak na poważnie to Ransomware CTB Locker (zastanawiam się jak jest z prywatności Grin) lubi zmieniać IP tak jak np zenmate.

Po 5 minutach po przeskanowaniu Ransomware CTB Locker Tiranium krzyszczy Alert(wiadomość na pulpicie jak i wiadomość głosowa)
KIS 2015 podczas pobierania alarmuje o zagrożeniu:
Trojan-Downloader.Win32.Cabby.cccy
Geniusz napisał(a):Ransomware CTB Locker (zastanawiam się jak jest z prywatności ) lubi zmieniać IP tak jak np zenmate.

Po 5 minutach po przeskanowaniu Ransomware CTB Locker Tiranium krzyszczy Alert (wiadomość na pulpicie jak i wiadomość głosowa)
Od tego momentu wiele nie rozumiem Wink
Możesz jaśniej?
O co chodzi z tym "lubi zmieniać IP" ?

Tibu 11

czyli ten wirus zmienia Ci IP (Maszyna wirtualna była uruchomiona na niezmienionym IP, mam się czego obawiać?)
Wirusa uruchomiłem na maszynie wirtualnej (a wcześniej też w sandboxie), czy mimo to, ten wirus nadal może coś robić w systemie, czy tylko mógł zmieniać IP podczas kiedy był uruchomiony?

Tibu 11

mógł Ci zainfekować system i nie ważne czy go uruchamiałeś wystarczy że go pobrałeś , ze względu na to że laptopa miałem czystego a po pobraniu tego wirusa mam powyżej 50 infekcji tak jak pokazuje mi scaner esetu kilka koni trojańskich i pupy , pusc skana scanerem eseta Tiranium krzyczy że muszę restartować system czyli jest nie spokojny
Raczej przez winrara się nie przebije, u siebie odpalałem to jedynie w sandboxie i maszynie wirtualnej. Mimo wszystko włączę zaraz skan w 360TS. Nawet nie uruchamiałem tego, bo 360TS przy próbie otworzenia od razu wykrył zagrożenie.
Wirusy zarchiwizowane nie są groźne, dopóki ich się nie rozpakuje.
zieloczek100

To co ty dałeś to Trojan Downloader który ściąga do temp ransoma tego i go wykonuje.

Geniusz

Nie pisz bzdur Smile
tachion napisał(a):zieloczek100

To co ty dałeś to Trojan Downloader który ściąga do temp ransoma tego i go wykonuje.

I w rezultacie dostajemy ładnie opakowaną informację o zaszyfrowanych plikach Wink
Stron: 1 2