SafeGroup

Pełna wersja: Pozbyć się HELP_DECRYPT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Błagam o pomoc z wysoce irytującym wirusem HELP_DECRYPT, który coraz bardziej niszczy mój komputer.

Objawy zainfekowania:
Komputer działa wolniej.
W prawie każdym folderze są pliki HELP DECRYPT.txt/png/html. Przy odpaleniu systemu włącza się w przeglądarce internetowej.
"Mryganie" przeglądarki, które bardzo utrudnia pisanie (nawet w tym momencie).
Wyświetliła się raz strona z policją, ale udało mi się ją zamknąć.
Informacja przy kursorze o czytaniu danych co chwila.

Wykonywane działania:
Skanowałam go czymś wbudowanym w Windows. Nie miałam żadnego antywirusa, była włącza zapora systomowa. Wykrywał zagrożenia, potem kasował - nic to nie pomogło. Użyłam też HunterSpy - zero pomocy. Combofixa się boję, poza tym chcąc uruchomić program informuję mnie, że obsługuje Windowsa 2000... chociaż mam Windows 8 Tongue

Skan FRST:

Nie otwiera mi się link podany na stronie do zrobienia tego. Nie wiemteż jak włączyć tryb awaryjny.

Co mam zrobić? Pomóżcie...
Cóż infekcja cryptowall,jak nie masz kopii danych to można z plikami się pożegnać.

Skoro sieć działa prawidłowo to nie wiem dlaczego nie możesz pobrać programu do wykonania logów.
Do trybu awaryjnego można przejść w następujący sposób, w uruchom lub szukaj wpisz msconfig > uruchom i pojawi się okienko

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przejdź w pozycję tak jak jest to oznaczone za pomocą czerwonej ramki i zmień zawartość tak jak na obrazku,klik zastosuj i uruchom komputer ponownie.

System odpali się w trybie awaryjnym,pobierz program z wyznaczonego adresu w regulaminie i postępuj zgodnie z procedurą.