SafeGroup

Pełna wersja: Malware ze Smartfona na PC?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam pomóżcie proszę bo przerasta mnie to...

Komputer ogólnie jest zamulony, często nagle wyskakują komunikaty o wirusach (np nagle 15-20 groźnych plików), brak możliwości podłączenia telefonu do pc w taki sposób by móc mu zmienić oprogramowanie.

I tu się wszystko zaczęło najpierw telefon zainfekowany później prawdopodobnie coś przeszło na komputer bo ponoć tak działają niektóre malware.

To co mi się dzieje z fonem bardzo ale to bardzo przypomina opis tego szkodnika -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam nadzieję że coś z tego wszystkiego wyniknie bo ogólnie z pc nie jest jeszcze jakoś tragicznie bo funkcjonuje jako tako ale telefon zniszczony wręcz od środka Sad

ESET, COMODO, STOPzilla plus skany antywirusami online


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zagrożenie na Androida nie przejdzie na Windowsa.
Komputer jest w zasadzie czysty,rozumiem że 2 dublujące się zabezp. ci nie przeszkadzają,zawsze to większe obciążenie

Odinstaluj: STOPzilla AntiVirus.

Wywal comodo na chwilę obecną może coś blokuje,chyba że się znasz na nim dobrze.

Na telefonie zrób Hard Reset.

Ściągnij dodatkowo Malwarebytes Anti-Malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zainstaluj > uruchom > poczekaj aż zaktualizuje bazy i przeskanuj. Jeśli coś wykryje to pokaż raport z tych działań.