SafeGroup

Pełna wersja: Oczyszczenie komputera - usuwanie zbędnych programów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym oczyścić trochę kompa. Nie mam windowsa na płycie, żeby zrobić formata więc chce jakoś pousuwać programy tylko nie wiem, które mogę usunąć, a których nie. Nie wiem w jakim dziale napisać więc napisałem tutaj. Proszę o pomoc.
Wstaw Zestaw logów z FRST.

FRST 32-Bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST 64-Bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchom FRST, zaznacz opcję shortcut.txt kliknij Scan. Po zakończeniu zostaną wygenerowane trzy pliki FRST.txt, Addition.txt i Shortcut.txt - zaprezentuj je na forum.

Toruniak

Jaki to model Samsunga? Masa tam tego bloatware?
Widać w programach że Masz Recovery. Działa?
Wyczyścić Decrap

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najrozsądniej. Skopiować potrzebne pliki.
Format przez recovery.
W Samsung Recovery Solution 5 jest tak samo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ADDITION

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SHORTCUT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Samsung RV515
1.Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST
Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

Kod:
CloseProcesses:
HKU\S-1-5-21-3103525249-1077354125-3941522485-1000\...\Run: [1] => C:\Users\Krzysztof\AppData\Local\Temp\Anti SS.exe [58880 2013-01-31] (IsaTynXgGxhXIIvyRLX) <===== ATTENTION
U3 aiir351z; C:\Windows\System32\Drivers\aiir351z.sys [0 ] (Microsoft Corporation) <==== ATTENTION (zero size file/folder)
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-3103525249-1077354125-3941522485-1000_Classes\CLSID\{E68D0A55-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534}\InprocServer32 -> C:\Users\Krzysztof\AppData\Roaming\GG\ggdrive\ggdrive-menu.dll No File
CMD: dir /a "C:\Program Files (x86)"
CMD: dir /a C:\ProgramData
CMD: dir /a C:\Users\Krzysztof\AppData\Roaming
EmptyTemp:
DeleteQuarantine:

2.Pobierz Eset Online Scanner i wykonajpełny skan systemu, - wszystko co wykryje poddaj kwaranntanie.

Eset Online Scanner:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3. Wstaw Raport ze skryptu (Fixlog) i raport z ESET ONLINE SCANNER i zrób nowy zestaw logów z FRST.

Tibu 11

i puść skan malwarebytes

Cytat:2. Pobierz Eset Online Scanner i wykonaj pełny skan systemu, - wszystko co wykryje poddaj kwaranntanie.
po zakończeniu skanu automatycznie przenosi
Tibu 11

Nie widzę potrzeby na dodatkowy skan MalwareBytes.

Daj mi proszę skończyć to co zacząłem.

Tibu 11

ok (nie gniewaj się)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nowy zestaw logów z FRST?

Zajrzę tutaj dopiero jutro ok.. godziny 16
SHORTCUT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ADDITION

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja będę tylko dzisiaj do 22 a tak to wbiję dopiero w piątek po południu.

Toruniak


Czytałeś notkę moderatora w 1 poście?
Cytat:Notatka od moderatora nikita, 22 mar 2015, 12:04:

To nie prośba o pomoc z infekcjami, więc przenoszę do ogólnego forum Windows. Jeśli są infekcje/problemy, to się ewentualnie przeniesie.

I treść posta:
Pikor napisał(a):Chciałbym oczyścić trochę kompa. Nie mam windowsa na płycie, żeby zrobić formata więc chce jakoś pousuwać programy tylko nie wiem, które mogę usunąć, a których nie. Nie wiem w jakim dziale napisać więc napisałem tutaj. Proszę o pomoc.
Ps. Nie negując Twojej wiedzy. Coś się zmieniło?
Pomocy udzielają Tachion i Chakra, pozostali użytkownicy nie są uprawnieni do udzielania pomocy i porad. Posty pozostałych użytkowników będą traktowane jako łamiące regulamin forum.
Nie są uprawnieni do załatwiania spraw w tamtym dziale, skoro Nikita przeniósł, to Miszel może się udzielać.
Spodziewałem się raczej bardziej odpowiedzialnej reakcji... Treść wpisu nie wskazuje na infekcje, więc nie widać potrzeby, aby temat wisiał w dziale pomocy po zainfekowaniu. Owszem, mamy osoby odpowiedzialne za analizowanie logów i tworzenie skryptów - i owszem - regulamin ograniczający kompetencje innych użytkowników dotyczy w/w działu. Skoro tylko dwie osoby są odpowiedzialne za pomoc, to tym samym od użytkowników można w domyśle wymagać świadomości, że nie powinny brać się za analizę logów i pomoc w działach innych, nawet mimo dobrych chęci. Rozwiązaniem optymalnym i jak najbardziej adekwatnym do sytuacji byłaby informacja, że w systemie widnieją infekcje. Następnie można było o tym poinformować mnie, bo to ja przeniosłem temat.

Finalnie dochodzimy do pierwszej odpowiedzi w temacie, w której Miszel03 bezpodstawnie proponuje wykonanie logów. Usunięcie zbędnego oprogramowania to sprawa zupełnie inna od usunięcia infekcji. Mimo dobrych chęci, wyczulam, aby te dwie rzeczy rozróżniać.

W tej chwili temat zostaje zamknięty, a autora - Pikora - proszę o założenie odpowiedniego tematu w dziale pomocy po zainfekowaniu. Proszę zastosować się do instrukcji działu i przygotować dla tachiona wszystkie wymagane logi.

Po oczyszczeniu systemu z infekcji, etc., będzie można przystąpić do usuwania aplikacji, które są zbędne.
Miszel03

Skrypt jest jak najbardziej ok i polecałbym pociągnięcie tematu dalej,tak jak jest to zatytułowane w temacie.