SafeGroup

Pełna wersja: Ekran startowy Win 8.1 a przydatność do pracy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wybaczcie osobny temat, ale...

Czy można jakoś w ogóle przypiąć do niego dokumenty, pliki potrzebne do pracy? jakiś program rozszerza jego funkcjonalność/jest ona ukryta? Bo póki co jest on żałosny :X najlepiej jakby dało się zaznaczyć wiele plików prawo klikiem i je otworzyć enterem, ale pewnie to ZBYT WIELE dla majkrosoftu po tylu latach z tym środowiskiem /_- edit; WIEM, że na to samo wyjdzie jak przypnę folder, ale po prostu dla mnie jest tak wygodniej i szybciej no i bo mi się tak podoba [trzymałem ubuntu na wirtualu tylko ze względu na jego wygląd, by go po podziwiać, więc nie zadawajcie głupich pytań...]
Można przypiąć foldery z plikami, potrzebny do tego jest jakiś menadżer plików ze sklepu np: Files&Folders Lite, My Explorer
..... to,że foldery można to ja wiem i mie to nie interesi, napisałem, a appki modern ''RT'' mnie szczerze nie interesują, dla mnie to jest zwykły chłam i nigdy nie powinny powstać zamiast tych z WP... serio nie ma żadnej opcji co do przypinania plików/dokumentów? i oni 3 lata pracowali nad tym systemem? lol...
Rozumiem że we wcześniejszych wersjach systemu robiłeś skróty do plików na pulpicie ?
wcześniej, to ja nie miałem takich zachcianek, po prostu zorientowałem się, że to będzie cholernie użyteczne i jeszcze pogrupować je.... i we wcześniejszych używałem folderów

edit; załamać się można jak oni długo implementują użyteczne rzeczy, a zajmują się nikomu niepotrzebnymi pierdołami... i to jest WIELKA firma... yhym...

Konto usunięte

Dobrze byłoby, abyś sam pokazał jakikolwiek własny projekt programistyczny, zanim będzie ich w taki sposób oceniał.
To tak nawiasem, bo ostatnio strasznie narzekasz na wiele rzeczy na forum, ale bardziej wygląda na to, że masz z nimi problem, a nie one są winne.

Wracając jednak do meritum. Do ekranu start możesz przypiąć foldery, a także skróty aplikacji. Dokumentów i innego typu plików nie da się bez doinstalowywania czegokolwiek przypinać.
Dlaczego? Nie wiem, widać albo mieli taki kaprys, albo uznali, że za mało osób by z tego korzystało (mogli się pomylić). Ogólnie menu jest stworzone do aplikacji Modern, te natomiast są izolowane i uruchamiane pojedynczo, nie licząc przeciągania na boki ekranu. Taka jest ich filozofia, czy się to komuś podoba, czy nie. Jeżeli znasz nazwę dokumentu i masz go w zindeksowanych bibliotekach (np. Moje dokumenty), to możesz z ekranu startowego je wyszukiwać po nazwach, tak samo, jak w starszych systemach, choć tam to nie do końca dobrze działało.

Sam uważam ekran startowy za wyjątkowo mało przydatny i wykorzystuję go tylko jak zwykłe menu start - do uruchamiania aplikacji poprzez naciśnięcie na klawiaturze znaczna windows, a następnie rozpoczęciu wpisywania nazwy programu.
yhym, ja się czepiam, bo wymagam PODSTAWOWEJ funkcjonalności... ok... dlaczego zawsze jak ktoś nie ma nic do dodania, albo w najczęstszym przypadku NIE OGARNIAto pisze '' zrób to lepiej''? serio WTF?!

Konto usunięte

Może dlatego, że sam jakiś soft w życiu napisałem i wiem, że to nie jest takie proste? Tak, szkaluję Microsoft za ich błędy, złą organizację i idiotyczne decyzje.
Jednocześnie jednak nie widzę tutaj podstaw do jakiegoś niesamowitego marudzenia: po co tracić na to czas? Nie odpowiada, to zmieniasz rozwiązanie na takie, które spełnia twoje wymagania.
Mogę polecić KDE, tam możesz sobie skonfigurować wszystko a nawet jeszcze więcej. Chyba najbardziej rozbudowany desktop.. a przynajmniej ja nie spotkałem się z czymś bardziej zaawansowanym.

Aha, no i gdzie jest zapisane coś takiego jak "podstawowa funkcjonalność"?
Kto to ustala, determinuje?
Też chciałbym więcej opcji niż mniej, ale ustalmy jedno: to ich system, robią z nim co zechcą. Możesz na ich wybory głosować lub nie swoim portfelem, podobnie jak każdy z nas.
łukasz, ty już nie raz udowodniłeś, że ostatnio trollujesz, przestań... przypięcie dokumentów do grupy w ekranie startowym samo się nasuwa po tym co jest na WP... skoro ci od mikrosoftu nie myślą o czymś tak oczywistym to wybacz, mam rację pisząc o nich w ten sposób

Konto usunięte

To logiczne - na komputerze najczęściej masz mysz, klawiaturę, możesz łatwo znaleźć plik, lub wpisać w wyszukiwarce jego nazwę.
W przypadku Windows Phone i smartfonów wygoda obsługi nie jest tak duża. Im więcej klików, tym gorzej. Poza tym, przypięcie np. do ekranu jakiejś notatki z OneNote czy pliku Worda zapewnia natychmiastowy dostęp, bez szukania. A jeżeli sięgamy już po smartfon w celu sprawdzenia dokumentu, to na ogół nie mamy czasu, na wyszukiwanie jak na komputerze.

I nie wiem, co rzekomo według ciebie udowodniłem.
Dla mnie jak i dla wielu użytkowników oczywistym jest trzymanie plików w katalogach a nie na pulpicie.
Co do podpinania można to zrobić w niektórych programach np w MS Office:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

YYYYYYYYYYYYYH.... ta pinezka chyba całe życie była w mojej dupie Grin yay niesamowite <3 dzięki zordonie <3

dla mnie oczywistym jest, że funkcjonalność start menu jest o wiele lepsza od katalogów, wygodniejsza i zajmuje mniej miejsca, jak dla mnie niewykorzystany potencjał