SafeGroup

Pełna wersja: Vista nie widzi włączonej Aviry (Windows Security Alert)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
nie wiem co się stało, Avirę mam od bardzo dawna, nagle (po jakimś uaktulnieniu kilka dni temu) Windows Vista pokazuje mi że nie znajduje pracującego programu - Virus protection w dziale Malware protection - i w trayu pojawiła się ikonka czerwonej przekreślonej tarczy (reset komputera nie pomaga, po chwili znów wyskakuje ikona).
co zrobić? Avira Free, uaktualniona baza wirusów, wersja 8.2, Windows Vista Basic SP1, 32 bit.
aha, nie chcę uaktualniać do 9.0

Jurek

migawka napisał(a):witam,
nie wiem co się stało, Avirę mam od bardzo dawna, nagle (po jakimś uaktulnieniu kilka dni temu) Windows Vista pokazuje mi że nie znajduje pracującego programu - Virus protection w dziale Malware protection - i w trayu pojawiła się ikonka czerwonej przekreślonej tarczy (reset komputera nie pomaga, po chwili znów wyskakuje ikona).
co zrobić? Avira Free, uaktualniona baza wirusów, wersja 8.2, Windows Vista Basic SP1, 32 bit.
aha, nie chcę uaktualniać do 9.0


Przeinstaluj Avirę, to powinno pomóc.
Dlaczego nie chcesz wersji 9? Posiada taką samą wykrywalność jak Premium no i oczywiście jest aktualizowana (program).
sądząc po twoich problemach możliwe że będziesz musiał postawić system od nowa
kiedyś już pisałeś że 9 ci nie chodzi poprawnie, pewnie coś z systemem
tak mniemam, ale oczywiście mogę się mylić
najpierw dodaj sp2 do visty.. jeśli nie pomoże to wtedy zostaje stawianie systemu od nowa..
A kiedy to wyszedł oficjalny SP2 pl do Visty?
na laptopie mam wersje eng to dlatego.. polska wersja będzie juz niebawem.. podobno wersja eng też działa z vistą pl
Jeszcze "chwilę" upłynie zanim SP2 PL będzie w WU.
zauważyłem jedną zależność: komunikat Windows Security Service uaktywnia się dopiero po aktualizacji Windowsów (np. bazy Windows Defendera), a tak po restarcie kompa jest wszystko ok.
dobra, odinstalowałem 8.2 i zainstalowałem 9.0, problem zniknął
a tak przy okazji - powiadamianie e-mailem o nowych postach w wątku nie działa