SafeGroup

Pełna wersja: Ekstremalnie skuteczny - KŚ Ekspert o NOD32 Antivirus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ekstremalnie skuteczny - KŚ Ekspert o NOD32 Antivirus

W ostatnim numerze magazynu Komputer Świat Ekspert (3/2009) ukazała się recenzja najnowszej wersji ESET NOD32 Antivirus, w której redakcja określiła program jako ekstremalnie skuteczny.

Według redakcji Komputer Świat Eksperta „NOD32 to obecnie jeden z najpopularniejszych antywirusów.” Opierając się na wynikach ostatnich testów Virus Bulletin magazyn stwierdził, że „najskuteczniejszym antywirusem dla Windows XP jest nowa edycja programu NOD32 Antivirus.” Redakcja pochwaliła nowy interfejs programu, który „w czwartej edycji jest bardziej przejrzysty i wygodny” oraz wyraziła uznanie w stosunku do udoskonalonej technologii heurystycznej, dzięki której ESET NOD32 Antivirus jest teraz jeszcze skuteczniejszy podczas wykrywania i ochrony użytkownika przed nowymi zagrożeniami – „96%-procentowy wynik skuteczności wykrywania zagrożeń przy średnich wynikach konkurencji między 50 a 75 procent robi duże wrażenie.”

Komputer Świat Ekspert pochwalił nowe funkcjonalności ESET NOD32 Antivirus 4, takie jak kontrolowanie i blokowanie dostępu do portów USB i napędów optycznych, opcję ESET SysRescue oraz implementację w rozwiązaniu narzędzia ESET SysInspector, który pozwala „monitorować stan bezpieczeństwa systemu i ułatwia wykrywanie szpiegów, trojanów i rootkitów.” Za ukłon w kierunku użytkowników laptopów uznano funkcję automatycznej zmiany trybu pracy programu na oszczędzający energię w momencie przejścia na zasilanie bateryjne.

Źródło :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


"Lekki i jeszcze szybszy" - PC World Komputer o ESET Smart Security 4
W majowym numerze magazynu PC World Komputer (5.2009) ukazała się obszerna recenzja najnowszej wersji pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security. Rozwiązanie doceniono za skuteczność działania, mnogość nowych funkcjonalności oraz jeszcze większą wydajność w porównaniu do wersji poprzedniej.

Według PC World Komputer najnowsza wersja ESET Smart Security to „dopracowana, znacznie unowocześniona i jeszcze szybsza kontynuacja popularnego pakietu”.Magazyn pochwalił firmę ESET za konsekwentny rozwój pakietu, w wyniku którego program zyskał kolejne funkcjonalności, a równocześnie udoskonalono kluczowe dla użytkowników rozwiązań bezpieczeństwa IT aspekty skuteczności i szybkości działania oraz umiejętności wykorzystania mechanizmów sztucznej inteligencji w wykrywaniu nowych zagrożeń. PC World Komputer chwali również ulepszony silnik skanujący i zaporę firewall, w której „skanowanie plików zintegrowano z protokołami HTTPS i POP3S, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną ochronę (…) np. podczas korzystania z banku internetowego”.

Wśród nowości pakietu ESET Smart Security 4 magazyn PC World Komputer wyszczególnia m.in. opcję zabezpieczenia portów USB oraz napędów CD/DVD przed nieautoryzowanym dostępem, a więc potencjalnym źródłem infekcji lub kradzieży danych z komputera użytkownika. Doceniono również integrację z programem narzędzia diagnostycznego SysInspector, a także dodanie funkcji SysRescue, która może okazać się szczególnie pomocna w sytuacji, gdy z powodu infekcji komputer przestaje działać prawidłowo. Zwrócono również uwagę na funkcjonalność, dzięki której komputery przenośne użytkowników korzystających z rozwiązań ESET pobierają mniej energii podczas zasilania z akumulatora, tym samym czas działania akumulatorów jest dłuższy.

Podsumowując rozwiązanie ESET Smart Security 4 magazyn stwierdza, że “najnowsza wersja pakietu (…) stanowi solidną kontynuację „trójki”, oferując jak zawsze niezawodną ochronę antywirusową, antyszpiegowską i antyspamową wraz z rozbudowaną zaporą sieciową”.

Źródło :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

VenomX-zaraz się zacznie zmasowany atak na Twoją osobęGrin
Swego czasu pisałeś że nie wierzysz takim gazetko, widać jednak że wierzysz tym bardziej że napisali o Twoim ukochanym NODzie Smile
Pablosss napisał(a):Swego czasu pisałeś że nie wierzysz takim gazetko, widać jednak że wierzysz tym bardziej że napisali o Twoim ukochanym NODzie Smile


Akurat ze wszystkim się zgadzam . Posiadam ten program i doskonale znam jego zalety jak i wady .
Trudno żebyś się nie zgodził Smile
Pablosss napisał(a):Trudno żebyś się nie zgodził Smile


A może napisz z czym się nie zgadasz ? Odnośnie tego tekstu ?
VenomX napisał(a):Redakcja pochwaliła nowy interfejs programu, który „w czwartej edycji jest bardziej przejrzysty i wygodny” oraz wyraziła uznanie w stosunku do udoskonalonej technologii heurystycznej, dzięki której ESET NOD32 Antivirus jest teraz jeszcze skuteczniejszy podczas wykrywania i ochrony użytkownika przed nowymi zagrożeniami – „96%-procentowy wynik skuteczności wykrywania zagrożeń przy średnich wynikach konkurencji między 50 a 75 procent robi duże wrażenie.”




Zastanawiam się skąd oni wyssali ową 96% skuteczność programu skoro wersja 4 nie była jeszcze testowana przez żadną renomowaną organizację. Tak to każdy może napisać. Co do interfejsu to pozostał on praktycznie niezmieniony w porównaniu do 3 tak więc nie wiem z czym jest bardziej przejrzysty i wygodny. Jak można porównywać skuteczność programu który nie był jeszcze testowany do skuteczności innych programów? Paranoja.
Pablosss napisał(a):Zastanawiam się skąd oni wyssali ową 96% skuteczność programu skoro wersja 4 nie była jeszcze testowana przez żadną renomowaną organizację. Tak to każdy może napisać. Co do interfejsu to pozostał on praktycznie niezmieniony w porównaniu do 3 tak więc nie wiem z czym jest bardziej przejrzysty i wygodny.


Jak to skąd ? Jak to nie była testowana ? Program jest dostępny na rynku od bardzo długiego czasu i był testowaywielokrotnie przez wszelkie znane organizacje w tym AV COMPARATIVES , VIRUS BULLETIN .
VenomX napisał(a):? Jak to nie była testowana ? Program jest dostępny na rynku od bardzo długiego czasu i była testowanawielokrotnie przez wszelkie znane organizacje w tym AV COMPARATIVES , VIRUS BULLETIN .


Przeczytaj dokładnie co napisałem Smile Napisałem że wersja 4 nie była jeszcze testowana. Po 2 w takich testach jak AV - COMPARATIVES NOD przegrywa z niektórymi AV pod względem skuteczności wykrywania zagrożeń, więc ten tekst jest nietrafiony. 50-75 % innych programów to już śmiech na sali.
VenomX mógł byś sprawdzić ile wykrywa hasło do archiwum virus kiedyś wykrywał aż 3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):? Jak to nie była testowana ? Program jest dostępny na rynku od bardzo długiego czasu i była testowanawielokrotnie przez wszelkie znane organizacje w tym AV COMPARATIVES , VIRUS BULLETIN .


Przeczytaj dokładnie co napisałem Smile Napisałem że wersja 4 nie była jeszcze testowana. Po 2 w takich testach jak AV - COMPARATIVES NOD przegrywa z niektórymi AV pod względem skuteczności wykrywania zagrożeń, więc ten tekst jest nietrafiony.


To chyba ty powinieneś przeczytać to co piszesz raz jeszcze bo piszesz kompletne bzdury, pisząc , że program ten nie był testowany przez znane organizacje .Wejdź sobie w google wpisz NOD32 4.0 review i będziesz miał wszelkie testy , recenzje skorzystaj też z AV COMPARATIVES czy VIRUS BULLETIN .
Ostatnie testy jakie zostały przeprowadzane przez wymienione przez Ciebie Venom firmy opierały się na wersji 3.0.684.0 np. ostatni AV-Comparatives nie wspominając już o Virus Bulletinie.
Ratatui napisał(a):Ostatnie testy jakie zostały przeprowadzane przez wymienione przez Ciebie Venom firmy opierały się na wersji 3.0.684.0 np. ostatni AV-Comparatives nie wspominając już o Virus Bulletinie.


Faktycznie teraz wszedłem i spojrzałem na wersję,jednak co to zmienia ? To co tu skopiowałem jest szczerą prawdą odnośnie programu NOD32 .
VenomX napisał(a):Faktycznie teraz wszedłem i spojrzałem na wersję,jednak co to zmienia ? To co tu skopiowałem jest szczerą prawdą odnośnie programu NOD32 .


Skoro tak uważasz to pokaż nam test w którym NOD ( wersja 4 oczywiście ) uzyskał 96% skuteczności a pozostałe programy wykazywały się skutecznością 50-75%
Co do oceny interfejsu też bym polemizował.

VenomX napisał(a):To chyba ty powinieneś przeczytać to co piszesz raz jeszcze bo piszesz kompletne bzdury, pisząc , że program ten nie był testowany przez znane organizacje .Wejdź sobie w google wpisz NOD32 4.0 review i będziesz miał wszelkie testy , recenzje skorzystaj też z AV COMPARATIVES czy VIRUS BULLETIN .



Jak widać w poście 12 mylisz wersję 4 z 3. Tak więc to nie ja piszę bzdury, ale to Ty nie wiesz o czym piszesz.
96% skuteczność noda z tego testu pozostawiam bez komentarza

Jurek

Wielokrotnie się przekonałem jaki Nod jest ekstremalnie skuteczny Smile
Nawet podawałem przykłady na forum z wirusami które wpuszczał. Nie ma antywirusów ekstremalnie skutecznych ale jeżeli chodzi o wykrywalność to mimo wszystko zdecydowanie stawiam na Avirę!
Po co stawiać na program który cechuje się 21-46% gorszą skutecznością? Grin
Jurek napisał(a):Wielokrotnie się przekonałem jaki Nod jest ekstremalnie skuteczny Smile
Nawet podawałem przykłady na forum z wirusami które wpuszczał. Nie ma antywirusów ekstremalnie skutecznych ale jeżeli chodzi o wykrywalność to mimo wszystko zdecydowanie stawiam na Avirę!


ja Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z ochrony tego programu - mnie nic nie wpuszcza .
Super że jesteś zadowolony, ale przynajmniej mógłbyś nie publikować artykułów które kłamią, lub inaczej - ich treść nie jest potwierdzona żadnymi wiarygodnymi dowodami.
Pablosss napisał(a):Super że jesteś zadowolony, ale przynajmniej mógłbyś nie publikować artykułów które kłamią, lub inaczej - ich treść nie jest potwierdzona żadnymi wiarygodnymi dowodami.


Równie dobrze mógłbym to samo napisać na temat AVIRY 9 ! Poza tym ja nie widzę nic zakłamanego w tym tekście .
Stron: 1 2 3 4