SafeGroup

Pełna wersja: Licencje Windows ESD Retail
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio pobierałem obraz Windowsa 8.1 ze zintegrowanymi poprawkami z winclub.pl i na tymże forum znalazłem informację na temat tego sklepu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Licencje ESD Retail - elektroniczna (sam klucz) z możliwością przenoszenia na dowolny komputer:
Windows 7 Professional SP1 - 189 zł
Windows 8.1 Professional - 280 zł

Nigdy wcześniej bym nie pomyślał, że system Windows w wersji Professional może być tak tani.
Ale z drugiej strony wydaje mi się, że trochę za tanio.

Czy ktoś korzystał z usług tego sklepu? Czy te ceny są prawdziwe?

Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
Chyba kupię u nich Windowsa, jak będę zmieniał laptopa.
Ceny są jak najbardziej prawdziwe. Ostatnio znajomej, kupiłem Windows 8.1 PRO w innym sklepie w Warszawie za 280 zł.
W takim przypadku już wiem, gdzie zakupię nową licencję na Windowsa Smile
Dziękuję Mikołaju za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr "preter" M.
Ceny serio mają niskie. Taniej wychodzi kupić nowy system niż zrobić upa z wersji home do pro. Druga sprawa to cena Win7 Pro Reatail a dalszy update do Win10 Pro. Słabo mi jak sobie przypomnę ile dałem za system w wersji OEM... Sad
Szukałem kiedyś o tym informacji i Microsoft nie wspiera takiej dystrybucji licencji, pudełko albo wbudowany albo wielostanowiskowe.
(21.06.2015, 22:05)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szukałem kiedyś o tym informacji i Microsoft nie wspiera takiej dystrybucji licencji, pudełko albo wbudowany albo wielostanowiskowe.

Skoro Microsoft nie wspiera takiej dystrybucji, to skąd ta firma posiada klucze licencyjne?
Nie wiem. Na Allegro pół roku temu widziałem, teraz już nie. Może odsprzedają (nielegalnie) używane klucze?
Prawdziwe pytanie brzmi, skoro to taka okazja, czemu inne sklepy internetowe nie sprzedają takiej licencji? Wietrzę przekręt...
Zobaczymy, wysłałem do nich pytanie czy ich klucze na pewno są z legalnej dystrybucji Microsoftu.
tak a oni ci na pewno prawdę napiszą to jak pytać się złodzieja czy towar jest legalny Grin
Zaryzykowałem i zakupiłem licencję w tym sklepie. Kluczyk działa bez problemu.

A według sprzedawcy ich licencje są całkowicie legalne.
Dowiedziałem się tyle że licencje ESD samego klucza, może sprzedać tylko sklep Microsoftu i ich Partner.
Niby ten sklep chwali się ze jest Partnerem Microsoftu, chodź stronę która podała mi miła pani z Microsoftu z którą kontaktowałem się nie znalazłem tego sklepu lub ja źle szukałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Może komuś się uda znaleźć.
W cyber-sklep już nie ma Win7 Pro Retail PL.

Czy jest jeszcze inny sklep oprócz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Sorry że odkopię temat, ale firma Microsoft nie może działać ponad prawem UE - tu macie rozmowę z konsultantem -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest taka wypowiedź "Na terenie UE każdą wersję - w sensie OEM/BOX (ESD to tylko sposób dystrybucji - licencja elektroniczna) - można przenosić na inne urządzenie, bo zabraniajace tego zapisy licencji są uznane za rodzaj klauzuli niedozwolonej - nie mają mocy prawnej.

Tylko jedno trzeba mieć na uwadze - to uprawnienie do przenoszenia nie będzie możliwe do wykorzystania w wypadku systemów brandowanych. W sytuacji, o której mowa w Twoim poscie nie ma to jednak znaczenia."

Ja jednak na wszelki wypadek brałbym BOX, albo ESD (bo to jest to samo co BOX - tylko elektroniczna, można przenosić pomiędzy kompami).
Dziwna ta rozmowa z konsultantem. Czepiam się swobodnego przeskakiwania między panem a wami ze strony rozmówcy, nie konsultanta. Cebula.

Zresztą, czy przypadkiem ESD nie jest tylko sposobem dostarczenia licencji?

Najspokojniej w naturze jest iść do sklepu, wziąć pudełko, zapłacić i mieć spokój.
(28.04.2017, 19:07)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziwna ta rozmowa z konsultantem. Czepiam się swobodnego przeskakiwania między panem a wami ze strony rozmówcy, nie konsultanta. Cebula.

Zresztą, czy przypadkiem ESD nie jest tylko sposobem dostarczenia licencji?

Najspokojniej w naturze jest iść do sklepu, wziąć pudełko, zapłacić i mieć spokój.

No tak, tyle że zapłacisz o wiele drożej niż za wersję ESD. A ESD to to samo co BOX, tyle że elektroniczna.
Niestety tak, ale coś za coś.

PS a pamiętacie pudełka z Visty? Nawet z opakowaniami były problemy Grin Grin
Na szczęście dzięki aktywacji można zweryfikować czy system jest legalny. W momencie aktywacji systemu wyświetla się informacja czy aktywowany klucz jest w wersji elektronicznej, OEM czy BOX (bynajmniej u mnie na Windows 10 taka informacja się pojawiła). Ta informacja dostępna jest tylko w momencie aktywacji systemu. Kiedy już się system aktywuje to już takiej informacji nie ma w zakładce "Informacje". Także warto już przy samej aktywacji zwracać na to uwagę, bo może być tak że kupi się wersję ESD, a potem okaże się że jest to OEM.