SafeGroup

Pełna wersja: HIPS dla mnie. Propzycje.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

adam_993

Szukam HIPS''a z następującymi funkcjami:
-darmowy
-chętnie po polsku
-prosty dla laika (to znaczy program jest włączony, przychodzi człowiek nie mający styczności z nim i może normalnie pracować)
-żeby nie był kłopotliwy

Zastanawiam się nad ThreatFire i Geswall (oczywiście Free).
Z tych dwóch to Geswall...ale jak się dobrze rozejrzysz to DefenseWall też będziesz miał za darmoSmile
Poczytaj sobie ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

adam_993

Skłaniam się ku GesWall Free.

Jurek

adam_993 napisał(a):Szukam HIPS''a z następującymi funkcjami:
-darmowy
-chętnie po polsku
-prosty dla laika (to znaczy program jest włączony, przychodzi człowiek nie mający styczności z nim i może normalnie pracować)
-żeby nie był kłopotliwy

Zastanawiam się nad ThreatFire i Geswall (oczywiście Free).


Nie ma takiego hipsa, który spełniłby wszystkie Twoje wymagania.

Ja używam firewalla z HIPS i z piaskownicą (GeSWall Freeware z regułami Pro), który jest wyjątkowo skuteczny i przy odpowiedniej konfiguracji również bardzo wygodny w użyciu.
Wyłączyłem w nim ochronę Office (modyfikacje zapisanych plików wymagają wcześniejszych restartów aplikacji Word, Exel i PP) i mam go ustawionego na najwyższym poziomie ochrony bez pop-up dialogs. Wyłączyłem również w treyu "Policy Notifications" i otrzymuje wyłącznie info o atakach.

adam_993

Nie wiedziałem, że ThreatFire jest po polsku!

Wee... GesWall przynajmniej dawał mi pograć w CoD. A TF nie... to zostajemy przy GW. Dobry wybór?