SafeGroup

Pełna wersja: Monitor do grania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam monitora do gier który będzie spełniał konkretne wymagania:

-odświeżanie 75Hz
-23 do 24 cale
-możliwość montażu na uchwycie (w planie będą dwa takie same monitory dlatego uchwyt)
-matryca inna od TN (możliwie jak najlepsza)
-niski czas reakcji
-porządna gwarancja przeciw bad pixelom

Cena do 800zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy 8ms reakcji na IPS to nie za dużo?
Nie,czas reakcji nie jest równy czasowi reakcji.
Monitory della są bardzo fajne i ładne ale czy można je montować na uchwytach itp?
Mam w planach taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co powiecie na ten?
Ma 75Hz, montaż na uchwyt, 5ms, IPS? Wydaję się pieknie ale żadnych opinii o nim nie ma

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(07.09.2015, 14:50)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie,czas reakcji nie jest równy czasowi reakcji.

Zapewne w tym maśle maślanym chodziło o parametr input lag, który jest kluczowy przy monitorze gamingowym. Do tego tego jeśli grasz w szybkie sieciowe FPS'y vide CS:GO to sprawa czasu reakcji matrycy powinna zejść na drugi plan. Podsumowując przy grach ważne są prędkość odświeżania i input lag. Możesz poświęcić takie parametry jak rodzaj matrycy i kąty widzenia.
Nie gram w za szybkie gry
Najczęściej BF4, Diablo III, WarThunder, wiesiek itp.

Ale wybrałem już dwa modele, zależy po 10'tym jak będzie z kasą, zdecydowałem się na tańczy lub droższy wariant

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#
Wiąże sie to z czasem reakcji, lecz każdy producent innaczej to podaje.

Co do samego input lagu, jest on minimalny w nowych monitorach na matrycy IPS i porównywalny do matryc TN.
Co do odświeżania, na 60Hz tez można grać w szybkie FPS, i matryca TN szybkością nie zrekompensuje tobie możliwości jakie daje IPS czy VA.
Nawet monitory Stricte Gamingowe, są na matrycach IPS chociażby Eizo takie robi.

Cod o montażu, aj widzę że Della tez się da zamontować na ścianie: Zgodność ze standardem VESA
No jak Cię stać to weź droższy. Z tego co patrzyłem na recenzję to ma mniejszy efekt ghostingu, fajną cieniutką ramkę, dobry input lag oraz dobre kolory.
Jeśli ten BF po sieci to już bym patrzył na te input lagi bardzo uważnie Suspicious
Autorze proszę poczytaj sobie testy tych wybranych monitorków:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak możesz dołożyć to brał bym Dell U2414H
Przyszedł mi Dell U2414H, świetnie się spisuje, a ramek w porównaniu do starego samsunga prawie nie ma

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki wszystkim za pomoc, warto było.
Czułem, że będziesz zadowolony Smile
To się podepnę pod temat... z własnej głupoty muszę kupić nowy monitor, przeglądam oferty w zakresie mniej-więcej 500-600 zł... Nigdzie nie podają informacji o tym, czy matryca jest glare'owa czy nie... Coś się pozmieniało od kiedy ostatnio patrzyłem i został już tylko jeden wariant, czy po prostu tego nie piszą... komp stoi przy oknie i matowa musi być Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam tylko wejście DVI, jakby ktoś jeszcze wiedział, jakie (if any) są straty na przejściówkach...
Ed Sam sobie sprawdziłem Tongue
Ok. dolar podał fajny monitor, ale nie mieli na stanie do wysyłki, a ja nie mogłem pojechać, musiałem mieć od zaraz z dostawą. Wybrałem LG 23MP67VQ, nieco droższy (650 zł) ale 23", full HD, IPS i wejście DVI. W sumie brakuje mi tylko pionowego obrotu monitora, ale poza tym jest git. W porównaniu do poprzedniego Acera (17" ;1280 x 1024; TN) mam większa rozdziałkę w obu wymiarach, a kąty widzenia to ło panie... Suspicious Czasy reakcji i lagi to mniejsza, w zasadzie już nie gram w domu. I żadnych jaskrawych martwych pikseli Suspicious Generalnie spoko. Jak i tego nie popsuje to postoi z 15 lat.