SafeGroup

Pełna wersja: AdMuncher a Wirtualna Polska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam,

Od czasu do czasu zaglądam na WP i do blokowania reklam używam AdMuncher'a w parze z mAdBlock'em (choć ostatnio ten ostatni nie był potrzebny). W tym momencie siedzę na przeglądarce SeaMonkey. Wystarczyła mi do niej tylko krówka aby skutecznie oczyścić stronę z niechcianych śmieci. Od około 3 dni temu wszystko się zmieniło. Włączam WP a tam na samej górze "urodziny WP", niżej też  nie jest lepiej. Po prostu w ciągu jednego dnia AdMuncher przestał działać jak to robił wcześniej. Włączyłem dodatkowo  mAdBlock ale nic się nie zmienia. Na Onecie, O2, Interii wszystko jest w porządku. Więc o co chodzi, dlaczego na WP zaszły takie zmiany? Udało mi się przeczytać, że problemowy portal przestał korzystać z Flash'a a zaczął z HTML5 i żadne blockery nie są w stanie zablokować tego dziadostwa. Nie sprawdzałem AdBlockiem czy Ublockiem wiec nie wiem czy rzeczywiście tak jest. Adblock jest mi za ciężki a Ublock blokował mi niektóre filmiki na tych portalach. Nawet po wyłączeniu go nie mogłem uruchomić. Dopiero kiedy zrobiłem format dysku, przestałem używać dziurawego jeszcze niedawno AdMunchera,  uzupełniłem mAdBlockiem i problemy z filmikami się skończyły.
Wie ktoś coś na ten temat i jak temu zaradzić?
Kwestia filtrów, mAdBlock tylko 140 reguł w krówce jest więcej ale akurat serwerów reklamowych z wp na nie ma.
Do tego brak możliwości filtrowa szyfrowanych stron, a reklam z https jest coraz więcej.
Więc Ad Muncher'a i mAdBlock'a można o kant duuupy obić? A dlaczego tylko WP? Czy można z tych programów coś więcej wyciągnąć, jakaś optymalizacja, dodatkowe filtry itp? Są to programy lekkie na mój leciwy laptop, dlatego wystrzegałem się AdBlocka jak mogłem.
Do mAdBlocka nie widze nigdzie możliwości dodania filtrów, w admuncherze można blokować ręcznie ale jest z tym trochę roboty a i tak wszystkiego nie zablokuje np https.

W tej chwili najlepszy wybór to uBlock lub Adguard filtry są na w nich bieżąco aktualizowane
Również zauważyłem, że od dłuższego czasu mój zjadacz reklam przestał blokować reklamy na WP. Wiele osób nie wie, że produkty Emsisoft, również maja możliwość blokowania reklam. Smile
Ja korzystam z Adguard. Po wejściu na wp również widzę reklamy.
Ublock jak na razie wszystko blokuje i na wp nie mam ani jednej reklamy.
Powróciłem do uBlocka'a Origin w parze z AdMuncher'em. Choć ten drugi nie jest w sumie potrzebny (ale mam sentyment do niego, więc zostawiłem), bo uBlock Origin w tym momencie świetnie się sprawdza.
W ustawieniach dodatku w zewnętrznych filtrach zostawiłem całą górę aż do pozycji "Reklamy". Resztę odhaczyłem. Następnie na nowo zaznaczyłem:
-Adblock Warning Removal List,
-Malware domains‎,
-hpHosts’ Ad and tracking servers‎,
-POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka.

W "moje filtry" ze strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wkleiłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem czy wszystko poprawnie zrobiłem, czy może za dużo filtrów czy za mało itp, ale u mnie działa, na WP jest czysto. Choć w porównaniu z Onetem Interią - WP rusza się mniej dynamicznie.
Jeżeli mowa o powiadomieniach o ciasteczkach, to używam filtry z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT: Właśnie zauważyłem, że twórca przestał wspierać powyższą listę, gdyż ostatnia aktualizacja pochodzi z 1 kwietnia 2014.
Nie wiem, co oni na WP mają na swojej stronie, ale jest to chyba jedna z najgorszych stron jeśli chodzi o szybkość i komfort przeglądania...nigdzie się tak nie wiesza i nie klatkuje jak u nich. Mam NoScripot i uBlock i nawet z ich pomocą strona WP to masakra.
Mikołaj - chciałbym dodać ten filtr do blokowania ciasteczek. Ale kiedy klikam ten duży czerwony napis "blokuj niechciane popupy o ciasteczkach" to wyświetla mi się "Nieznany protokół - Protokół „abp” nie jest zarejestrowany lub nie jest dozwolony w tym kontekście". W jaki sposób uruchomić ten filtr?
Do blokowania ciastek polecam dodatek - I don't care about cookies, lepiej się sprawdza niż te filtry.

Toruniak

I don't care about cookies nie kasuje ciasteczek tylko te powiadomienia na stronach.

Cytat:Get rid of annoying cookie warnings from tens of thousands of 'infected' websites!

Ta lista do ciastek jest naprawdę dobra:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odświeżę temat. Własnie stronka WP jest takim testem do prawidłowego działania blockera, bo tak ociężałego portalu ze świecą szukać. Od jakiegoś czasu, kiedy wchodzę w jakieś info, pojawia mi się takie oto zapytanie (w załączniku zdjęcie). Można coś z tym zrobić? Używam Ublockera Origin i na innej przeglądarce Nano Adblockera w parze z Nano Defenderem. Ale efekt jest ten sam. Ktoś wie jak tego się pozbyć, bo denerwuje mnie ciągłe klikanie i wyłączanie tego paskudztwa.
Może to nie wina blockera tylko filtrów lub ich brak ?!
ja mam Adugarda i nie mam tego nagscreena po wejściu na strone..

-bump-
Wogóle widzę że coś złe masz blokera ustawionego bo reklamy też ci pokazuje po prawej stronie teraz to zauważyłem.
(11.02.2020, 09:32)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może to nie wina blockera tylko filtrów lub ich brak ?!
ja mam Adugarda i nie mam tego nagscreena po wejściu na strone..

-bump-
Wogóle widzę że coś złe masz blokera ustawionego bo reklamy też ci pokazuje po prawej stronie teraz to zauważyłem.

Mam ustawionego na domyślnych ustawieniach. Po przeinstalowaniu nowego Windowsa, do momentu kiedy nie było tej wiadomości za bardzo nie interesowałem się w ustawienia, dodawania swoich filtrów, bo małe, nieinwazyjne reklamy nie przeszkadzały mi. Ale teraz zaczyna być to irytujące. Ublocker Origin czy nowszy Nano pasują mi, bo są lekkie jak na mój leciwy laptop. Ale na obecny czas nie wiem co włączyć w ustawieniach, co wyłączyć, jakie filtry dodać aby strony były bez reklam, nie było tej wiadomości i żeby nie zamulało systemu.
Też tak mam na WP (ale bez reklam w tle); używam Chrome z uBlockiem.
Napisz mu w takim razie jak masz skonfigurowanego bo ja z ublocka nie korzystam ...
A nano może wywalić skoro ma 2 blockery które i tak nie działają mu to nie ma sensu zapychać przeglądarkę. Wystarczy 1 dobrze skonfigurowany no chyba że ten 2 dodatek coś innego jeszcze robi..
(11.02.2020, 10:28)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nano może wywalić skoro ma 2 blockery które i tak nie działają mu to nie ma sensu zapychać przeglądarkę. Wystarczy 1 dobrze skonfigurowany no chyba że ten 2 dodatek coś innego jeszcze robi..
Z tego co przeczytałem Nano jest to nowsze dziecko twórców uBlocker Origin. I polecane jest to łączyć ze sobą w parze. A do czego jest ten Neno Defender już nie doczytałem. Ale generalnie programy są także fajne i przede wszystkim lekkie.

Te małe reklamy po prawej nie przeszkadzają mi. Bardziej denerwuje mnie ta ciągła wiadomość, która pojawia się w 90% kiedy wchodzę a jakieś info.
Może zobaczę tego Adugarda... Coś w nim zmieniałeś, dodawałeś jakieś filtry? Generalnie filtry pasują do wszystkich blockerów, więc pewnie w tym jest problem.
U mnie WP dawno wypadła z obiegu jako strona kompletnie zaśmiecona, a przy tym bezużyteczna jeśli chodzi o informacje. Ostatnia afera z fejkowymi autorami kilkuset sponsorowanych artykułów i powiązanie z politykami określonej proweniencji tylko potwierdziły ten negatywny obraz. Strona jest budowana na skryptach, które w znacznej większości są automatycznie u mnie blokowane prze NoScript, co w niektórych przypadkach powoduje, że staje się absolutnie nieczytelna, czego przykładem jest ten artykuł

[attachment=1484]

Artykuł o Zenku ma więcej szczęścia...to zapewne przypadek  Grin ...ale jego przysłania z kolei i to niemal w całości logo WP w kolorze białym i dopiero zezwolenie choćby tymczasowe daje możliwość obejrzenia strony normalnie (po akceptacji ciasteczek)

[attachment=1485]
Stron: 1 2 3 4