SafeGroup

Pełna wersja: Pomoc w wyborze zabezpieczeń
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
W związku z planowanym przejściem na windows 10 potrzebuję  pomocy w wyborze skutecznych i lekkich zabezpieczeń. Jeśli możecie doradźcie, czy któryś z podany zestawów spełni swoją rolę przyzwoiciej, czy jest zgodny z win10, czy należałoby coś zmienić. 
Rozwiązania darmowe i płatne wchodzą w grę.

I:
- SpySelter Firewall
360 Total Security Essential
-  Sandboxie + Slimjet z ublockiem i zenmate
-  PeerBlock

II:
- Comodo IS (fw+av+piaskownica), ewentualnie CFW+360TSE
- Slimjet z dodatkami
- PeerBlock

SpySelter'a wcześniej nigdy nie używałem, zbiera on bardzo pozytywne opinie dlatego chętnie bym go zainstalował. Zależało by mi najbardziej, na prostej kontroli dostępu do internetu poszczególnych aplikacji.

Pozdrawiam

Tibu 11

I  --->>> Zostawiłbym bez zmian.
II --->>> Jeżeli masz mocny komp, to instaluj Cisa + Zemane AntiMalware , a jak masz słabszy to instaluj SpySeltera bez Zemany.
Z oprogramowaniem SpyShelter zawsze warto się zapoznać, więc jeśli myślisz o zakupie licencji, to raczej nikt nie powinien Cię do tego zniechęcać - niezależnie od tego, czy z programem miałeś do czynienia wcześniej, czy nie. W pierwszym podanym przez Ciebie zestawie zamieniłbym 360 TSE na Avasta Free (instalacja oczywiście spersonalizowana) i zrezygnowałbym z PeerBlocka. Do przeglądarki dodałbym jedynie Adguarda, a piaskownica... nie przeszkadza jej używanie - zawsze jakoś zwiększa ochronę, ale tutaj się nie wypowiem, bo nie korzystam z tego typu rozwiązań.
I zestaw lepsza piaskownica + szyfrowanie i dodatkowy moduł zabezpieczający ze strony Sandboxie
II zestaw lepsza zapora, kosmetycznie lepszy HIPS oraz możliwość utworzenia płyty ratunkowej dla systemu przez Comodo

Ja bym wybrał I zestaw
I dodał jakiś program do tworzenia kopi zapasowej.
Dzięki za opinie i radySmile

(14.09.2015, 12:36)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W pierwszym podanym przez Ciebie zestawie zamieniłbym 360 TSE na Avasta Free

(14.09.2015, 08:54)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I  --->>> Zostawiłbym bez zmian.

(14.09.2015, 13:08)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja bym wybrał I zestaw

Dopiero sobie przypomniałem, że 360TSE posiada własną piaskownicę.... Czy mogę w takiej sytuacji zrezygnować z sandboxie?
ten 360 TS to jakiś kolejny soft z wodotryskami ja bym to walił i skorzystał z jakiegoś normalnego av typu Avira czy Eset.
Trudno powiedzieć, jak spisują się i będą dalej się spisywać piaskownice oferowane przez producentów...sam system nie jest do końca stabilny i przewidywalny, więc nie jest dziwne, że programy na nim działające robią czasem dziwne rzeczy.
Ponieważ nie chodzi to tylko o samo działanie procesów, ale o skuteczność mechanizmów na dość mocno zmienionym systemie, nie upierałbym się przy piaskownicach. Najważniejsze wg mnie to używanie rozwiązań systemowych czyli konta zwykłego użytkownika albo ograniczeń na koncie administratora...do tego systemowy AV i faktycznie SS z restrykcjami na wrażliwe aplikacje. Oczywiście backup systemu i danych.


Na twoim miejscu wybrałbym 2 zestaw. 360 Total Security + Comodo Firewall. Jak nie masz mocnego komputera to sam CIS z MBAE. Jeżeli chodzi o płatne rozwiązania, to EAM i do niego CFW.
Ja polecam CCS oraz XFG a nawet CRR.