SafeGroup

Pełna wersja: AVG zbiera i sprzedaje dane użytkowników.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

koxfx

Kiedyś sam ceniłem tego antywirusa. Skanowanie trwało szybko, wykrywał wiele zagrożeń i miał mało fałszywych alarmów.(te czasy nie wrócą) Okazało się, że program zbiera dane użytkownika. To zjawisko jest bardzo ciekawe. Firma sam się do tego przyznała.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Gromadzenie informacji da się wyłączyć.(tylko na ile skutecznie) Opcja zbierania danych jest domyślnie aktywna.
Możliwe, że ktoś im zaczął już się dobierać do skóry, choć jeszcze bez rozgłosu, więc zastosowali "atak wyprzedzający" i tym samym uzyskali niezłe pozycje obronne. To już nie będzie tak, że wszyscy ich potępiają, bo będą i tacy, dla których przyznanie się do takich praktyk to dowód uczciwości biznesowej i nawet powód do jakiegoś tam szacunku.
Swoją drogą podobne rewelacje co jakiś czas dotyczą innych firm związanych z ochroną i bezpieczeństwem IT...więc nie jest to jakieś spektakularne wydarzenie zwłaszcza kiedy ma się w pamięci ostatnie doniesienia o telemetrii w Win10.

koxfx


Masz racje.

AVG powinien i tak stracić zaufanie klienta.
(Kaspersky,Comodo oraz Webroot też)
A czemu ma tracić zaufanie klientów ?

"Przyznałem się dobrowolnie, to od waz zależy czy chcecie korzystać z naszego programu zabezpieczającego."

Tak miało to zabrzmieć, i tak jak napisał, w wielu oczach ich użytkowników zyskał.
Wiec zaufania nie straci, użytkowników, którzy nie do końca znają się w tym temacie, a takich jest wielu na świecie.
Ciekawe czy to zbieranie danych dotyczy tylko wersji darmowej, czy płatnej też. Tongue
(20.09.2015, 09:57)chanyss921 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawe czy to zbieranie danych dotyczy tylko wersji darmowej, czy płatnej też. Tongue

W wersji płatnej robią to za wynagrodzenie w postaci sprzedanej licencji na dany soft Cool
Ja rozumiem że firma musi zbierać pewne dane o użytkownikach aby usprawnić program względem błędów i raportów często używanych programów przez użytkownika, ale jak firma odsprzedaje innym te dane to już jest popadanie z jednej skrajności w drugą i takie zachowanie dla mnie jest naganne.
(20.09.2015, 13:41)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja rozumiem że firma musi zbierać pewne dane o użytkownikach aby usprawnić program względem błędów i raportów często używanych programów przez użytkownika, ale jak firma odsprzedaje innym te dane to już jest popadanie z jednej skrajności w drugą i takie zachowanie dla mnie jest naganne.

Żeby to tylko jedna firma robiła, a to jest na porządku dziennym i nie tylko w oprogramowaniu, zabezpieczającym.
Żeby było śmieszniej, Banki twoje dane tez sprzedają.

koxfx

Nie jest dobrze. Trzeba napisać otwarty program do blokowania blokowania dostępu do internetu. (aplikacje oraz porty)
Ja w moim banku miałem możliwość odznaczenia przetwarzania danych osobowych czy jak to szło, ale czy aby na pewno nic się nie dzieje -,-
Wiem o tym dolar dlatego ja wszytko co nie potrzebuje to blokuje.


Wystarczy dobra zapora typu Outpost i pytaj albo blokuj z góry i ręczeni sobie poustawiać jaki program ma dopuszczać i na ile Smile

A jak boisz się o zaporę to ją też możesz zablokować we własnym silniku Grin
lub pliku Hosts na twardo.
AVG poinformowało, że zmienia poliytykę prywatności po nacisku przez użytkowników:
"Jeżeli chodzi o najważniejsze elementy, które budzą najwięcej kontrowersji:
– dane nie będą udostępniane firmom trzecim
– użytkownik będzie mógł dobrowolnie zgodzić się na udział w programie pobrania danych
– zmiany mają na celu stworzenie polityki prywatności bardziej otwartą i przejrzystą"