SafeGroup

Pełna wersja: Linux Desktop
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem ze podobny watek już istnieje ale nie chciałem mieszać Windowsa i Linuxa wiec otworzyłem osobny temat w którym chciałbym wam pokazać jak może wyglądać Linux na desktopie. Wszystkie obrazy to mój laptop albo komputer.

Debian Jessie KDE 4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OpenSUSE Leap 42.1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ARCH Linux

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kubuntu 14.04.3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kubuntu 15.04 Plasma 5 (KDE 5)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Debian Jessie Gnome

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Manjaro XFCE

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Debian Jessie Cinnamon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Manjaro Plasma 5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Q4OS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać nie ma nic czego nie można by było zrobić. Wink
Nie chce być krytykiem ale szczerze te obrazki nie przedstawiają możliwości systemu to tak jak by pokazać że Windows 10 jest już dopracowany bo dodali z powrotem menu start.

Co obrazki zawierają: ikony, skróty do programów i folderów z plikami/danymi.
To jest coś co ma,miał niemal każdy system niezależnie od wad i zalet widać... to info, post nic nie wnosi.
Krytyka jest jak najbardziej mile widziana na tym polega forum ze się dyskutuje o wszystkim. Wink 
Nie chodziło mi w sumie o pokazanie możliwości systemu ale o wygląd. Jednak jeżeli już jest taka potrzeba to moim zdaniem jak najbardziej widać tutaj właśnie możliwości Linuxa. Mozna ustawić wszystko pod swój gust i według własnego uznania bez używania do tego programów trzecich głęboko integrujących się w system. Na Windowsie do takiej czynności potrzeba jakichś tam "dziwnych" programów z rożnych źródeł które najczęściej uszkadzają system, podmieniają biblioteki DLL tylko po to żeby można było zmienić wygląd systemu. To jest wolny system i mogę go nazwać "moim" czego nie można już powiedzieć o Windowsie 10 gdzie Microsoft robi co chce i zmienia co chce i kiedy chce nie pytając mnie o zdanie. Nie wiem czy stawiałeś już Arch Linux gdzie ty sam wybierasz co i jak ma być instalowane i jak wyglądać. Tego nie daje żaden inny system wiec jeżeli chodzi o możliwości to Linux ma ich bardzo dużo i to nie tylko w samej zmianie wyglądu chociaż tym już tylko bije Windowsa na głowę. Nie chodzi tutaj także o to co jest i gdzie lepsze ale o właśnie zwykle możliwości systemu bez wywoływania jakiejś dyskusji Windows - Linux bo to nie ma sensu i nigdy końca. Wink
Ja cie znakomicie rozumiem Jacenty znakomicie rozumiem, ale samym pulpitem nie pokażesz możliwości bo to tylko pulpit.
Będąc złośliwcem z ciemnogrodu mógłbym powiedzieć, że to wszytko to samo tylko ktoś zmienia skórkę systemu.
Możliwościowi są w tedy jak pokazujesz jak szybko otwiera strony, otwiera dokumenty i inne operacje.
Np wystarczy sterownik co ma 5mb żeby obsłużył niemal wszystkie kary sieciowe kiedy to pod Windowsa muszę instalować bydle 150mb z selektywnie dopasowanej instalki -,- pod wybrane mobo względem systemu... DNOO !!!

Jak chcesz pokazać dostosowanie i innych rzeczy to najlepiej zrobić screeny z opcji panelu KDE i reszty powłok +/- system a jest tego tam sporo.

Albo najlepiej pokazać to na filmie jak ten który zabija to śmieszne windowsowe Aero.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chodź ten film pokazuje dodatek compiz fusion to od dobrych paru lat KDE ma już swój własny silnik co działa niemal identycznie ba na nawet lepiej a dokładnie mówiąc "KWin" inne powłoki też mają swoje do powiedzenia.
Zgadzam się z tobą, masz racje. Wink
Bardzo ładne pulpity Wink...ale faktycznie nie pokazują, co skrywają głębiej. Dla mnie Linux mógłby być kuszący, ale zasadniczo mam dwie...no dobra - trzy...przeszkody, by z nim powalczyć
- brak wielu odpowiedników dla programów windowsowych....tak wiem, że można znaleźć taki program z każdej niemal działki, ale przyzwyczajenie jest drugą naturą i jak człowiek przez lata pracuje w oswojonym już interfejsie, wie czego oczekiwać od programu, to naprawdę trudno potem zdecydować się na coś innego...poza tym chodzi o niektóre programy komercyjne związane z zawodem/zajęciami członków rodziny - tu niestety bywa tak, że jedyną obsługiwaną platformą jest Windows i nie ma żadnej możliwości, by zrobić pewne rzeczy poza nim
- brak ochoty na użeranie się z rożnymi dystrybucjami, żeby znaleźć tę "jedyną" najwygodniejszą i najlepszą dla naszych oczekiwań i możliwości...jest ich tak wiele (choćby Twoje screeny Jacenty), że odchodzi ochota na eksperymenty i osławione "robótki ręczne", żeby coś tam się pobrało i dobrze potem uruchomiło
- trzecia sprawa to też sprawa programów..."linuksy" nigdy mi nie zaoferują takiego bogactwa programów zabezpieczających, a ja nie chcę się pozbawiać możliwości ich używania i testowania Smile