SafeGroup

Pełna wersja: Proszę o pomoc w doborze darmowego zestawu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, poszukuję zestawu zabezpieczającego - darmowego.
Oto specyfikacja mojego laptopa

System operacyjny: 
Windows 7 x64

Procesor i Ram:
Procesor: Intel Celeron B840
Ram: 2GB

Tibu 11

Witam

Polecam :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemmana odpada bo nie jest na licencji freeware.

#Edit1
Okej jest wersja free.. moje niedopatrzenie Smile

#Edit2
Czy SpyShelter Free Anti-keylogger ma taką funkcjonalność Co Zemmana Free?
Windows 7 x64 a tylko 2 GB ram?!
64 Bitowa architektura pozwala na użycie od 3-4 GB ram z wyż...
Posiadasz tylko 2gb i przez to ci 64 bitowy system będzie zabierał dodatkowe ramy na wykorzystanie architektury/bibliotek 64 bitowej.. która i tak ci nic nie da....

Co do ochrony systemu
==== Skanery ====
Avira BootCD - skanuj z nośnika zewnętrznego system

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MBAM - jakos dodatkowy skaner na żądanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


=== Izolacja ===
Sandboxie - do izolacji, Przeglądarki i innych programów narażonych na atak lub mogących być nosicielami mi.n Adobe PDF

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


==== Restrykcje/Monitoring ====
SpyShelter

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub Exe Radar pro (można oba nawet ale na początku może wkurzać) 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PrivateFirewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub Windows Firewall Control

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodatkowo:
KeePass + KeeFox na hasła

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jako uprawienie do Zapory możesz dodać MVPS HOSTS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatki dla Firefoxa
Adblock Plus lub uBlock, cyscon Phishing Blocker, NoScirpt
Avira Free + Comodo Firewall i będzie git. Wink
Nie potrzeba instalować za dużo na 2 Gb Ramu bo nie pociągnie, a co Windowsa to kolega ma racje 2 GB to za mało na 64 bit.

Tibu 11

[/quote]#Edit2
Czy SpyShelter Free Anti-keylogger ma taką funkcjonalność Co Zemmana Free?
[/quote]

Lepszym programem będzie ta pierwsza opcja.
Znam się na tego typu rzeczach i zdaje sobie sprawę, ze 2GB dla architektury 64bitowej to jest za mało, ale niestety w pewien sposób zostało mi to narzucone z góry.
Ja polecę Ci znany oraz w moich oczach zaufany program zabezpieczających jakim jest Avast! Free AntiVirus

Program posiada wbudowaną ochronę działającą w czasie rzeczywistym chroniącą przed wirusami trojanami oraz programami typu adware, wraz z tą ochroną do przeglądarki otrzymasz rozszerzenie pomagające ocenić reputacje danych stron internetowych oraz blokujące reklamy. Dodatkową zaletą programu jest silnik chroniący pocztę. Do tego standardowo silniki skanujące, posiadające różne tryby.Avast! dba również o to by programy zainstalowane na komputerze były zawsze aktualne. 

Jeżeli do komputera, często podpinane są nośniki wymienne warto pomyśleć nad dodatkowym darmowym program o nazwie McShield, program zabezpieczy system przed infekcjami płynącymi z nośników wymiennych. 

Z ustawień systemowych to, pamiętaj aby zapora systemowa była włączona, ponieważ Avast! w wersji darmowej takiej nie posiada. Ustaw również poziom maksymalny UAC, czyli kontroli konta użytkownika.

Pamiętaj również o uruchomionym Twoim mózgu, bo to właśnie on jest najskuteczniejszą ochroną.
Znane wszystkim problemy z kompatybilnością windows 10 1511 zmuszają też do zmiany w podejściu w wyborze AV.

Jakie najlepszy wybór AV właśnie do windows 10 1511 ? tak, żeby zastąpić windows defender, którego ciężko jest wyłączyć pomijająć programy do tego przystosowane.