SafeGroup

Pełna wersja: Jaki dysk hdd 1Tb na płytę sata 2?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam tak jak w temacie czy mogę zakupić dysk z sata 3 na płytę Asus P5G41T-M LX  z sata 2 i jaki był by najlepszy w przedziale cenowym do 250zł?,dysk do ogólnego użytku system,programy gry..
Tak możesz kupić dysk z sata 3 będzie działał z twoją płytą główną.
Zobacz np te:
WD Caviar 1TB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Seagate 1 TB Barracuda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Barracuda nieco szybsza ale podobno bardziej awaryjna.
Dzięki bardzo,będę brał WD caviar..
Omijaj Seagate-awaryjność,lepiej wziąć WD Blue,Black czy Red-teoretycznie powinny być bardziej niezawodne niż black czy blue bo mają zastosowanie w serwerach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a jak się ma ten? lub ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Daruj sobie te dyski niewiadomego pochodzenia, WD Black ma ze sklepu 60 miesięcy gwarancji, a nie jakieś śmieszne 12.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ten ma 36m gwarancji czy to żle to gdzie mam kupić?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

WD BLUE 1TB SATA 3 7200obr 64MB czy WD Caviar BLUE 1TB SATA 3 7200obr 64MB czy to jest to samo?
Zależy do czego zamierzasz używać, do domu wystarczy ci spokojnie WD Blue. Nie ma sensu przepłacać.

A jaki masz teraz dysk, nie lepiej jest ci kupi w tej cenie SSD ?
W tedy uzyskasz kopa w Widnowsie czy programach, a gry zostawić na tym co masz.
Mam jeszcze pytanie jak ustawić zworki na dysku sata 3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pod płytę żeby odczytywała sata 2 bo domyślnie odczytuje sata1
W Sata nie ustawia się zworek. Jest to nie potrzebne. Jak już sprawdź w swoim manualu płyty głównej, które wejście sata jest jako master, jeżeli okaże się ze takowego nie ma, możesz wpiąć obojętnie w jaki port sata.
Ten dysk ma domyślną prędkość sata 3 płyta sata2 ,czytałem że trzeba przestawić zworki na dysku na sata 2 żeby odczytywało tą prędkość ponieważ nie przestawiając odczytuje domyślnie sata 1 A w biosie jest ok.
Nic nie trzeba przestawiać. podłączasz kabelkiem sata dysk do swojego portu sata, i będzie chodził z tak jak sata2
Dzięki,bo kupiłem taki WD Black WD1002FAEX 1TB 7200 64MB SATA3 a mam ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak na wynik to chyba słabo?Do systemu planuję jakiś szybszy dysk ssd ale narazie nie mam kasy.
Wynik mało powiedziane, że słabo. Ja na swoim WD Blue na sata2 mam taki: [Obrazek: Mn1flN1.jpg]

Konto usunięte

:
A ten aktualny 200 GB to nie jest pod IDE?
Ciężko wyszukać o nim info, jakiś zabytek Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- no no zabytek to on jestSmile