SafeGroup

Pełna wersja: Avira Free i Outpost firewall Pro - Tryb zgodności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Jurek

Zbysiek napisał(a):Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Ochrona antyspyware w Outpoście ma być wyłączona, ponieważ Avira posiada bardzo dobryskaner real-time wykrywający spyware.
Kontrola WWW z tego co pamiętam w wersji Pro, nie ma nic wspólnego z trybem zgodności i może być włączona.
To tryb który umożliwia funkcjonowanie programu. To pewnie dlatego, że avira free ma już skaner antispyware.
Jurek napisał(a):
Zbysiek napisał(a):Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Ochrona antyspyware w Outpoście ma być wyłączona, ponieważ Avira posiada bardzo dobryskaner real-time wykrywający spyware.
Kontrola WWW z tego co pamiętam w wersji Pro, nie ma nic wspólnego z trybem zgodności i może być włączona.



Ale kontrolę stron WWW też mam wyłączoną. Co mam zrobić?
Najlepiej nic ponieważ tak chce program ale jesli juz musisz to;
1.wyłącz w Ogólnych Autochronę
2.wyłacz całkowicie firewalla
3.Przejdź do C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall Pro
(to folder w którym jest zlokalizowany outpost)
4.odszukaj plik machine.inii otwórz go w notatniku.
5 w pliku wyszukaj to wyrazenie.
[AFW]
; Allow traffic processing in user mode.
EnableContentHandler=false
EnableContentProcessing=TRUE
6.W podkreślonym w miejsce falsewpisz TRUE
7.zatwierdź zmiany i zamknij notatnik
8.Włacz ponownie outposta i w nim włacz autoochrone
A potem ciesz się nowymi funkcjami
A więc mam tylko jedno pytanie. Czy mam zostawić tak jak jest, jak pisałemw pierwszym poście i czy wpłynie to na bezpieczeństwo?
Zostaw jak jest i nie kombinuj. Skoro te opcje są wyłączone to znaczyże tak ma być. Ewentualne ich włączenie mogłoby powodować konflikty programowe.

Jurek

Zbysiek napisał(a):A więc mam tylko jedno pytanie. Czy mam zostawić tak jak jest, jak pisałemw pierwszym poście i czy wpłynie to na bezpieczeństwo?


Zostaw wyłączoną ochronę antyspyware, natomiast WWW możesz włączyć, szczególnie ze względu na blokadę ID, która zapobiega odczytywaniu Twoich haseł. Blokowanie banerów i niektórych niebezpiecznych stron również nie stoi w sprzeczności z Avirą Personal, tym bardziej, że nie posiada ona WebGuarda.
W przeciwieństwie do szanownych kolegów, którzy doradzają, kilka lat używałem Outposta Firewall Pro i wiem o czym piszę Smile
Decyzje musisz sam podjać.Jesli to zrobisz nic takiego groźnego sie nie stanie ale nalezy sie liczyc ze na niektórych serwerach będą kłopoty z uploadem lub odczytem plików tekstowych na niektórych forach.Jeśli dodatkowo zablokujesz ramki to będa problemy z otwieraniem niektórych linków.
Odblokowałem sobie to kiedyś ale wystapił problem otwieraniem plikówtxt na searchengines i nie mogłem załadować plików na virustotal.
Czy tak dzieje sie w kazdym przypadku,niewiem.Ostatecznie kazdy moze róznie skonfigurować antywirus i firewali
Dodatkowo,operacja jest odwracalna.Wystarczy ponownie zrobic to samo,tylko ze tym razem w miejsce TRUE wpisać false.
Próba wyłaczenia tych dodatkowych modułów z ustawień outposta nic nie da,dlatego ze to nie zmienia zawartości pliku machine.ini a powoduje jedynie ze dostęp do konfiguracji tych dodatkowych funkcji jest zablokowany

P.S
Cytat: Zostaw wyłączoną ochronę antyspyware, natomiast WWW możesz włączyć, szczególnie ze względu na blokadę ID, która zapobiega odczytywaniu Twoich haseł. Blokowanie banerów i niektórych niebezpiecznych stron również nie stoi w sprzeczności z Avirą Personal, tym bardziej, że nie posiada ona WebGuarda.
W przeciwieństwie do szanownych kolegów, którzy doradzają, kilka lat używałem Outposta Firewall Pro i wiem o czym piszę Smile

Jurek,nie wiesz.
W trybie zgodności te funkcje sa niedostepne z poziomu firewalla,sa zablokowane,szare tło,nie istnieją i dopiero reczne zmiany w machine.ini je odblokowywują.

P.S.2
Jest oczywiscie sposób by obejśc wszystkie restrykcje outposta
Trzeba go zainstalowac jako pierwszego ale tu ostrzezenie.Twórcy przed tym odradzaja ze wzgledu na duze prawdopodobieństwo wystepowania błedów.
W ich załozeniu najpierw antywirus a potem dopiero instalacja outposta po to by instalator po przeanalizowaniu antywirusa mógł dopasowac swoje moduły do niego

Jurek

zbycho napisał(a):Jurek,nie wiesz.
W trybie zgodności te funkcje sa niedostepne z poziomu firewalla,sa zablokowane,szare tło,nie istnieją i dopiero reczne zmiany w machine.ini je odblokowywują.


Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.
Mam nadzieję, że blokada ID nie jest wyłączona w trybie zgodności, bo to by było bez sensu.
Dokładnie tak jest jak napisałzbycho.Te opcje które są w trybie zgodności są na szaro i nic nie można zrobić. Chciałbym chociaż odblokować Kontrolę stron WWW i zastanawiam się nad Ochroną w czasie rzeczywistym, bo Avira Free jej nie posiada.
Jak to Avira nie posiada ochrony w czasie rzeczywistym? Smile
Hmm, widocznie się pomyliłem Smile
Więc jakbym mógł włączyć opcję Kontroli stron WWW mimo że jest wyłączona? (na szaro)
Zbysiek przeciez ci napisałem co trzeba zrobić
Masz napisane krok po kroku


Jurek
Cytat: Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.

Kazda wersja 2009 bez względu na lokalizacje tak ma
Róznica polega jedynie na tym ze nie z każdym antywirem moduł ochrony www zostaje zablokowany.
Z mcafee nie,z nortonem 2009 nie pamietam (zreszta to dla mnie mało istotne bo jesli bym potrzebował to moge to odblokowac,łacznie ze skanerem w czasie rzeczywistym)
Dziękizbycho Smile Właśnie o to mi chodziłoSmile Browar dla ciebieSmile

Jurek

zbycho napisał(a):Jurek
Cytat: Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.

Kazda wersja 2009 bez względu na lokalizacje tak ma
Róznica polega jedynie na tym ze nie z każdym antywirem moduł ochrony www zostaje zablokowany.
Z mcafee nie,z nortonem 2009 nie pamietam (zreszta to dla mnie mało istotne bo jesli bym potrzebował to moge to odblokowac,łacznie ze skanerem w czasie rzeczywistym)


Nie jest tak jak piszesz. Używałem dość długo tej wersji Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.4.2525.381.0687) PL wraz z Avirą Premium i Personal. W trybie zgodności wyłączona była tylko ochrona antispyware real-time, natomiast ochrona WWW z blokadą ID była włączona. Mogłem ją również konfigurować i wyłączyć.
Nie chce mi się instalować najnowszej wersji Pro ale coś tu mieszacie.
Jest w kazdym razie w wersji Outpost Firewall Pro 2009 wer. 6.5.2359.316.0607
To wcześniejsza więc moze w późniejszej to uległo zmianie.Co do aviry 8,miałem ale też nie pamietam jak było.Z dziewiatka podobnie ale jak napisałem nie potrzebuje tego a gdybym nawet miał taki kaprys to zawsze moge to wszystko odblokować.
Z Avirą Premium,NOD-em,Kaspersky-m,Nortonem-wyłączona jest tylko ochrona antyspyware(Tryb zgodności),natomiast Kontrola stron WWW-jest włączonaSmile