SafeGroup

Pełna wersja: wyłączenie skanowania automatycznego w avira free antivirus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam gdy włącza mi się komputer strasznie dyski mieli,zauważyłem że jak wejde do local protections>guard to avira skanuje,moje pytanie jest następujące gdzie można tą opcję wyłączyć ???
Nie za bardzo rozumiem. Chodzi Ci o ochronę w czasie rzeczywistym czy o kompletne skanowanie systemu?
To drugie możesz odznaczyć w schedulerze aviry.
Myśłe ż e to ochrona czasie żeczywistym,mieli strasznie dysk szczegulnie po włączeniu kompa,da się to wyłączyć??
Chcesz wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym? Pozbawisz się ochrony antiwirusowej! Sprawdź czy to nie jest problem dysku (mocowanie, awaria dysku).
To nie jest nic z dyskiem,ikony wszystkie na pasku szybko mi się włączają tylko monitorki z sieci strasznie późno pokazują czy jest net czy nie,myśle ze to wina właśnie tego skanowania aviry
To, że strasznie dyski mieli, to może być wina, że dawno ich nie defragmentowałeś. Stąd Avira lata od brzega do brzega talerza, aby "muchy w zupie" wyszukać. Grin Zdefragmentuj więc, przynajmniej ten systemowy. A czemu tak radzę? Bo miałem to samo. W trayu szybko wszystko wskakiwało, a dyski szumiały jeszcze kilkanaście/dziesiąt sekund.

Podczas startu systemu Avira, jak każdy porządny antywirus, skanuje uruchomione procesy. A że jest ich podczas startu dużo, to ten skan widać, bo trwa. Dłużej niż skan później samodzielnie uruchomionego procesu, którego nawet nie spostrzeże. Wyłączając to, pozbawisz się zupełnie sensu posiadania antywira. Bo niby jest na dysku, ale co z tego, skoro gie robi. Wink
Uzyj program do defragmentacji dysku AusLogics Disk Defrag albo TuneUpem 2009 jest tam moduł defragmentacji dysku są dobreSmile
1. wejdź do panelu Administration
2.zaznacz Sheduler
3.sprawdź czy w rubryce Frequency nie ma wpisu Login,jeśli jest to odhacz pozycję z nim związaną.