Jak skutecznie wyczyścić Pendrive z syfu.

Wszelkie inne tematy związane z bezpieczeństwem komputerowym.
Awatar użytkownika
Waves
Moderator
  • Reputacja: 84

Post 16 lis 2011, 21:38

Witam serdecznie! Dostałem dzisiaj 2 Pendrive :crazy: oczywiście mogłem się domyśleć że czyste one nie są. Dlatego odpalam starego PC który aktualnie robi mi za maszynę do takich celów.
Standardowo puściłem USB Fixa jednak po wyczyszczeniu przez niego znowu pojawiły się szkodniki.
Dla zainteresowanych próbka :
Malware:

Więc puściłem formata i PandaUSBVaccin. Mogę użyć tego pendrive użyć już na laptopie bez obawy.

2 Pendrive to już zagwozdka. Przy podlączeniu go do portu wyłącza komputer - postaram się to naprawić :)
Awatar użytkownika
Meo
Amator
  • Reputacja: 3

Post 16 lis 2011, 22:14

Zadam pytanie dotyczące tego samego jeśli autor nie ma nic przeciwko? Jak zabezpieczyć pendrive i komputer? Na pendrive zabezpieczyć autorun.info, a na komputerze wyłączyć autoodtwarzanie i "wchodzić" na pendrive z prawo-kilku?
Awatar użytkownika
Eugeniusz
Administrator
  • Reputacja: 189

Post 17 lis 2011, 16:11

Meo pisze:Zadam pytanie dotyczące tego samego jeśli autor nie ma nic przeciwko? Jak zabezpieczyć pendrive i komputer? Na pendrive zabezpieczyć autorun.info, a na komputerze wyłączyć autoodtwarzanie i "wchodzić" na pendrive z prawo-kilku?

Tak. Polecam Panda USB Vaccine, ponieważ monitoruje przyłączane pendrajwy i na bieżąco je szczepi. Pamiętaj by nie uruchamiać nieznanych plików!
Pozdrawiam,
Eugeniusz
Awatar użytkownika
Waves
Moderator
  • Reputacja: 84

Post 17 lis 2011, 16:13

Już chyba po kłopocie z pendrajwami . Wyłączyłem doszczętnie odczyt plików autorun itp.
Podłączyłem do laptopa i format. Potem Vaccin USBFixem. Dzięki za pomoc . Temat zamknięty.
Eugeniusz łap +

Wróć do Inne