SafeGroup
Shadow Defender - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Wirtualizacja, izolacja (https://safegroup.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Shadow Defender - opis programu (/thread-1008.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

Thunderbirda mam na D zainstalowanego ale katalog z meilami i ustawieniami jest w program files......czyli dodać cały katalog TB w Program files?


Re: Shadow Defender - opis programu - zord - 04.05.2010

nie możesz albo cały katalog albo tylko ten z danymi i ustawieniami


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

To chyba będzie katalog Profiles o ile się nie mylę zarówno w przypadku FF i TB

Wiecie może który katalog dodać jeśli chodzi o IE?


Re: Shadow Defender - opis programu - Eru - 04.05.2010

A po co ci IE jak masz FF Tongue


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

A tak sobieTongue


Re: Shadow Defender - opis programu - krzysiekx - 04.05.2010

I te katalogi dodajesz do wykluczeń, czyli nie będą one chronione?


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

no własnie nie będą ,chodzi mi o to żeby w trybie shadow móc normalnie dodawać zakładkiw FF,IE zmieniać ustawienia przeglądarek,instalować wtyki,podobnie Thunderbird


Re: Shadow Defender - opis programu - krzysiekx - 04.05.2010

Nigdy na poważnie nie bawiłem się wirtualizacją stąd też moje pytania...

Więc jeśli zagnieździło się nam malware dajmy na to w niechronionym przez Shadow Defendera folderze Internet Explorer to pozostaje tam aż usuniemy je ręcznie? I nie może w żaden sposób zainfekować systemu? Czy taka ochrona jest skuteczna przy właśnie takich niechronionych miejscach?


Re: Shadow Defender - opis programu - Eru - 04.05.2010

To nie lepiej już zainstalować wtyczki przy wyłączonym trybie Shadow a potem go włączyć - wtedy nie będziesz musiał dodawać wyjątków Tongue


Re: Shadow Defender - opis programu - VenomX - 04.05.2010

Malware infekuje głównie pliki systemowe tak więc jeżeli nie dodasz folderu załóżmy : MUZYKA to zapewne nic się nie wydarzy .
@Eru ma racje, załaduj wszelkie wtyczki a potem włącz SD i po sprawie .


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

VenomX ty używsz SD więc zapewnie wiesz więcej,

w tryb Shadow mode można przejść\wyjść z tego trybu bez restartu kompa?

wirtualizacja będzie tylko na C


Re: Shadow Defender - opis programu - Meir - 04.05.2010

Jak wychodzisz z Trybu Shadow Mode...musisz zrobić restart.


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

Ok,dzięki Smile dobrze że można chociaż wejśc wShadow mode | bez restartu.

Ok,nic nie będę dodawał do wykluczeń


Re: Shadow Defender - opis programu - Meir - 04.05.2010

Ja miałem największy problem z uTorrentem...pododawałem do wykluczeń wszystkie z nim związane pliki i foldery-a i tak po restarcie-torrenta szlag trafiał-wyskakiwał błąd...i trzeba było ściągać od nowa...


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 04.05.2010

Najwyżej dodam folder FIlmy


Re: Shadow Defender - opis programu - VenomX - 04.05.2010

Restart jest niestety wskazany i to jest dość uciążliwe. Wondershare Time Freezenie wymaga restartu jednak nie mam zaufania do tej aplikacji .
Pamiętaj, że malware infekuje pliki systemowe, tak więc jeżeli stworzysz zwykły katalog a w nim uruchomisz zawirusowany plik to system po restarcie będzie czysty. Najważniejsze aby katalog systemu Windows był zwirtualizowany .


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 10.05.2010

Dobra zainstalowałem teraz dodam sobie foldery FF i TB do wykluczeń(czy aby na Pewno?)

rozumiem że opcja Zastosuj Teraz pozwala na realne zapisanie pobranych plików w trybie Shadow które nie zostaną usunięte po restarcie

całkiem fajny programik,


Re: Shadow Defender - opis programu - ichito - 10.05.2010

Dla mnie funkcje wykluczenia plików/folderów i zapisania wybranych plików/folderów były na początku trochę mylące i bez sensu...pracując na wielu swoich folderach dysku niesystemowego kłopotliwe było ciągłe pamiętanie, żeby je pozapisywać przed zamknięciem systemu...po prostu wykluczyłem je z ochrony i mam spokój. Druga sprawa to wykluczenia lub dodanie do listy "zapisz teraz" folderów pewnych programów np. zabezpieczających (po to, by mogły się aktualizować) - skąd wiadomo, jakie (w znaczeniu czy wszystkie) foldery czy pliki dodać do listy? Programy mają swoje katalogi w katalogu instalacyjnym i nie tylko...wiele rzeczy zapisują w Documets&Settings i to na różnych kontach użytkownika, niektóre pliki lokują w katalogu Windows...nie mam pojęcia, czy dodałbym wszystkie foldery i pliki swojego Symanteka, czy czegoś ważnego bym nie pominął i np. jednoczesne wirtualizowanie jednego folderu przy normalnym/realnym zapisywaniu w innym nie spowoduje w końcu jakiegoś konfliktu...a gdzie jeszcze rejestr, w którym zapisują się również zmiany, bo programy aktualizując się zmieniają wersję swoich plików, co chyba też zapisuje się w rejestrze. W związku z tym na dysku C (tam gdzie wszystkie zabezpieczenia i przeglądarka internetowa) niczego nie wykluczyłem...wszystko jest wirtualizowane. Codziennie, na bieżąco zabezpieczenia się aktualizują - za każdym razem od "zera", a raz na parę dni wyłączam ochronę i aktualizuję na rzeczywistym systemie.
Co do Wondershare TF i opinii Venomxa...mam inne zdanie o tym programie...według mnie jest to dobry program - ma wszystko, co potrzeba żeby funkcjonować jako skuteczny wirtualizer - co prawda tylko dysku systemowego, ale to w większości wypadków w zupełności wystarcza...poza tym ochrona wybranych plików i folderów (dwie metody - wirtualizacja lub zabronienie dostępu). Jak ktoś na jakimś forum powiedział "kwintesencja Returnila" a ja bym dodał "kwintesencja programu do wirtualizacji" (pomijam chiński Virtual Protect w wersji finalnej czy Comodo DiskShield w wersji beta).


Re: Shadow Defender - opis programu - lunaticdreams - 10.05.2010

dobra nic nie dodałem do wykluczeń,chronię wszystkie partycje.Virki testujęna systemowej ale z racji tego że temp mam na D to dodałem d dochronionych


Re: Shadow Defender - opis programu - Meir - 10.05.2010

Kto z Chłopców korzysta z uTorrenta przy SD ?