SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 30.04.2011

Jak używasz Ubuntu (z GNOME) to nie instaluj Kadu bo będziesz miał nieład w systemie.


Re: Linuks - główny temat. - prz3m3k - 30.04.2011

shinjiru napisał(a):spróbuje kadu , może dam szansę pidginowi,ale go nie ogarniam...dodałem kontakt a nie pojawia się żadna lista


Musisz zaznaczyć, by pokazywało kontakty offline. Zresztą opcja ukrywania ludzi offline jest domyślnie włączona chyba w większości linuksowych IMSmile


Re: Linuks - główny temat. - Houdini - 30.04.2011

Czy na linuxach liveCD powinien działać dźwięk?


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 30.04.2011

Powinien.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 30.04.2011

Eugeniusz napisał(a):Jak używasz Ubuntu (z GNOME) to nie instaluj Kadu bo będziesz miał nieład w systemie.


no niby tak,ale pisałem do znajomego z pidgina [napewno to był on, nawet opis miał ten sam co zwykle i avatar]no i chyba nie doszło nawet... :S bo napisał mi na aqq czemu mnie nie ma...może jabbera spróbować?


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 30.04.2011

Jak można odtworzyć GRUBa po zainstalowaniu później Windowsa?
Niestety wypadło tak, że musiałem najpierw Ubuntu wrzucić (btw. wymuszenie acpi niewiele daje :/), teraz chciałbym Windows Server, no ale usunie on mi GRUBa...


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 30.04.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 30.04.2011

Dobra, już nieważne, łapy mnie swędziały, wrzuciłem gnome-shell''a no i padło.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 30.04.2011

Najbliżej GNOME Shell będzie z Fedorą 15, ale nie radzę testować teraz i w dniu wydania.
Może się to skończyć bardzo, bardzo źle.


Re: Linuks - główny temat. - Eru - 30.04.2011

Wygląda na to, że na maszynie wirtualnej nie nacieszę się Unity:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grin


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 30.04.2011

Odpal w normalnym trybie i wrzuć virtualbox addons, poza tym w ustawieniach maszyny włącz akcelerację 3d.


Re: Linuks - główny temat. - Eru - 30.04.2011

A kto mówił, że korzystam z VirtualBoxa ? Grin

Może potem to sprawdzę - jak na razie nie mam ochoty Tongue


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 01.05.2011

Strzelałem, bo VMvare sam proponuje instalację dodatków Tongue


Re: Linuks - główny temat. - prz3m3k - 02.05.2011

Eru napisał(a):Wygląda na to, że na maszynie wirtualnej nie nacieszę się Unity:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grin


Nacieszysz sięSmile Instalujesz najnowszą wersję VB, potem Ubuntu a następnie klepiesz w terminalu "sudo apt-get install virtualbox-ose-guest-utils" zamiast standardowych guest additions z VBSmile Na tych standardowych GA Unity mi nie chciało się odpalić:/


Re: Linuks - główny temat. - Eru - 02.05.2011

prz3m3k napisał(a):
Eru napisał(a):Wygląda na to, że na maszynie wirtualnej nie nacieszę się Unity:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grin


Nacieszysz sięSmile Instalujesz najnowszą wersję VB, potem Ubuntu a następnie klepiesz w terminalu "sudo apt-get install virtualbox-ose-guest-utils" zamiast standardowych guest additions z VBSmile Na tych standardowych GA Unity mi nie chciało się odpalić:/


Ja nie używam VB tylko VMware i wiem co mam instalować Tongue
A to dałem tylko od tak sobie Tongue


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 02.05.2011

Próbuję aktualizować Ubuntu 10.10 do 11.04, pojawił się jakiś błąd, w którym chodziło o to że niby mam włączonego terminala i przez to upgrade nie odbędzie się. Jednak potem załączyłem aktualizację częściową ale bardzo powoli się aktualizuje (10 godzin do końca po ściągnięciu aktualizacji a przed ich instalacją). Czy to normalne? Czy może jest szybszy sposób na upgrade (oprócz instalacji 11.04 z nowego krążka)?


Re: Linuks - główny temat. - JarekMk - 03.05.2011

Jest z wersji alternate, lub startujesz w konsoli, zmieniasz wpisu w source.list i aptitude dist-upgrade


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 04.05.2011

Zużycie RAM dla Fedory, zaraz po pełnej aktualizacji. Preview GNOME Shell w akcji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zainstalowałem starszą wersję przed wydaniem piętnastki by sprawdzić czy aktualizacja się powiedzie.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 04.05.2011

Rewelacja z ramem na Fedorze, praktycznie zero zużycia, prawie 2 razy mniej niż w Ubuntu 11.04 - miałeś rację, przyznaję.Jestem jej ciekawy, pobieram 15 beta, może się w końcu do niej przekonam, zobaczymy.


Re: Linuks - główny temat. - VenomX - 05.05.2011

Linux Mint 11 już w maju, bez interfejsu GNOME 3

Twórcy projektu Linux Mint zadecydowali, że kolejne wydanie popularnej dystrybucji Linuksa ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Nie będzie korzystać z interfejsu graficznego GNOME 3.

Wersja RC Linux Mint 11 ma pojawić się w połowie tego miesiąca, natomiast stabilne wydanie - pod koniec maja. Kolejna wersja systemu miała początkowo korzystać interfejsu GNOME 3, chociaż bez powłoki GNOME Shell. Jak się jednak dzisiaj okazało, Linux Mint nie będzie korzystał z GNOME 3, a domyślnym interfejsem dla niego będzie wydanie 2.32 znanego środowiska graficznego. Poza tym w wersji 11 pojawi się tradycyjny wygląd biurka znany z poprzednich wydań, a także mintMenu i inne dobrze znane elementy. Linux Mint 11 wyposażony będzie również w menadżer okien Compiz.

Zmiany w wersji 11 dotyczą zarówno wyboru programów jak i nowych funkcji. Zamiast pakietu OpenOffice.org pojawi się LibreOffice (podobnie jak w Ubuntu), zaś Banshee zastąpi Rhytmboksa. Miejsce F-Spota, domyślnej aplikacji do przeglądania zdjęć, zajmie gThumb, a Gwibber zniknie z podstawowego wydania Linux Mint. Poza tym naprawiono szereg błędów związanych z menadżerem aktualizacji, ustawieniami pulpitu czy menadżerem oprogramowania. Użytkownicy Linux Mint mogą też spodziewać się odświeżonego motywu Mint-x-theme i poprawionych dodatków dla Firefoksa 4, Chromium czy Opery.

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]