SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 18.07.2011

Nowy Ubuntu na jądrze 3.0 wysypuje się, nie wszystko poprawnie chodzi, wszak to wersja testowa.

Edit: zobaczę, czy alfa3, czy beta będą chodzić sprawnie.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 19.07.2011

Pytanie czy wersja finalna będzie działać sprawnie Suspicious


Re: Linuks - główny temat. - zord - 22.07.2011

jest gdzieś dostępne wubi do ubuntu 11 ? chciał bym zainstalować wewnątrz windowsa ale z tego co widzę to ostatnia wersją która to oferowała to ubuntu 10


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 22.07.2011

Ściągasz stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lub pobierasz obraz LiveCD Ubuntu (wybrana wersja). Na płycie powinien znajdować się Wubi.
Pamiętaj że na zainstalowanym przez Wubi systemie nie działa hibernacja a i wydajność dysku jest niższa.


Re: Linuks - główny temat. - zord - 22.07.2011

w tym nowym wubi nie ma możliwości instalacji wewnątrz windowsa

stare i nowe wubi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 22.07.2011

Może w nowej wersji wyrzucili Wubi by zaoszczędzić miejsca na dysku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewentualnie sprawdź czy na dysku instalacyjnym jest wubi.exe

//Wczoraj zainstalowałem 11.04 z alternate (za pomocą hd-media, wyszukiwanie obrazu iso na dysku), dzisiaj zaktualizowałem do 11.10 i nic się nie stało. No może poza przycinającym się touchpadem. W każdym razie GNOME 3 powoli wkracza do Ubuntu - zauważyłem centrum sterowania z GNOME 3.


Re: Linuks - główny temat. - zord - 23.07.2011

do niczego ten linux wlasnie przenosze dane z jednej partycji na inna trwa to juz 2 godziny i konca nie widacFacepalm


Re: Linuks - główny temat. - buri - 23.07.2011

zord napisał(a):do niczego ten linux wlasnie przenosze dane z jednej partycji na inna trwa to juz 2 godziny i konca nie widacFacepalm

Nieźle coś się psuje. Jeśli to ntfs to bym się nie dziwił i nie pytaj dlaczego. Ja mam wszystkie ext4 po tym co potrafi mi zrobić ntfs.


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 23.07.2011

Veni, vidi... no i skasowałem.
Powód ten sam co prawie zawsze: wentyl nie daje żyć.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 23.07.2011

zord napisał(a):do niczego ten linux wlasnie przenosze dane z jednej partycji na inna trwa to juz 2 godziny i konca nie widacFacepalm

Jeśli kopiujesz z partycji LInuksa na Windows i odwrotnie, to się nie dziw. Przecież deweloperzy Linuksa (jakimi by nie byli, czy pracownicy Red Hata czy zwykli programiści) nie mają dostępu do sterownika NTFS.

Muszę się odegrać: włączam Windows i chcę coś skopiować na Linuksa. Transfer wynosi dokładnie 0 bajtów na sekundę, ciekawe dlaczegoSuspicious


Re: Linuks - główny temat. - zord - 23.07.2011

przenosiłem z partycji ntfs na partycje z ntfs 96 giga 2,5 godzinyWall


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 26.07.2011

Jest możliwość aktualizacji jądra Ubuntu do wersji, jak na screenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czyli do wersji3.0.0-5 , jednak normalnie poprzezSynaptic''anajnowsza wersja jądra to2.6.38-10. , chcąc mieć wersję najnowszą, trzeba dodać repozytoria osób trzecich (ppa kernel) i zainstalować wersję 3kernela.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 26.07.2011

są jakies problemy z tą wersją?


Re: Linuks - główny temat. - buri - 26.07.2011

andrzej76 napisał(a):Czyli do wersji 3.0.0-5, jednak normalnie poprzez Synaptic''a najnowsza wersja jądra to 2.6.38-10., chcąc mieć wersję najnowszą, trzeba dodać repozytoria osób trzecich (ppa kernel) i zainstalować wersję 3 kernela.

Jeśli już testowałeś to pisz czy działa dobrze czy coś się nie popsuło. Mi by spokojnie wystarczył przeskok do 2.6.39 bo tam dla mnie były największe zmiany potrzebne memu komputerkowi. Pogoń za numerkami już parę razy mnie zgubiła, choć kernel potrafię skompilować sam i mam nawet gotowca to jednak obecnie daję na wstrzymanie.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 26.07.2011

shinjiru napisał(a):są jakies problemy z tą wersją?



Żadnych -jak u mnie śmiga pięknie, mam wrażenie, że na tej wersji kernela Ubuntu jest nieco szybszy.


Re: Linuks - główny temat. - Konto usunięte - 26.07.2011

Ja wrzucę chyba dzisiaj ponownie polskiego remixa minta i tego nowego kernela...
Się zobaczy Smile


Re: Linuks - główny temat. - buri - 26.07.2011

lukasamd napisał(a):Ja wrzucę chyba dzisiaj ponownie polskiego remixa minta i tego nowego kernela...
Się zobaczy Smile

Nowy remix na lxde chodzi jak rakieta i bez tego, ale jestem skory obok zainstalować ten nowy kernel, raczej popatrzę na wydajność operacji na hdd bo było sporo zmian w ext4, więc może tutaj jest nadzieja na lepsze.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 26.07.2011

Czy jakiś Ubuntowiec z laptopem może sprawdzić jaką temperaturę ma jego dysk i na jakim poziomie ma ustawione parkowanie?
Kod:
sudo apt-get install hddtemp
sudo hddtemp /dev/sda
sudo hdparm -B /dev/sda

Dziękuję!
Smile


Re: Linuks - główny temat. - PascalHP - 26.07.2011

Mi się wiecznie dysk grzał na linuksie, w sumie nie tylko dysk, bo procek też był wiecznie nagrzany.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 26.07.2011

/dev/sda: SAMSUNG HM500JJ: 32°C

/dev/sda:
APM_level = 254

Proszę, Ubuntu 11.04, kernel - 3.0.0-5, wszystko w porządku, zero nagrzania, sprzęt to laptop oczywiście.