SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 27.07.2011

Dziękuję Andrzej Smile
Widzę że jest moda na LXDE, więc i ja zrezygnowałem z "full-featured" KDE na lekkie LXDE w wykonaniu PCLOS''a.
120MB z włączonym Firefoksem i lxterminalem, bardzo dobry wynik.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 28.07.2011

"LXDE – środowisko graficzne zrealizowane jako wolne oprogramowanie dla systemów operacyjnych Unix oraz innych zgodnych z POSIX systemów takich jak Linux lub BSD. Nazwa LXDE oznacza "Lightweight X11 Desktop Environment". LXDE zostało stworzone specjalnie z myślą o mniej wydajnych komputerach (starszej generacji lub nowszej z mniejszymi zasobami jak np. netbooki). LXDE jest szybkim i zarazem energooszczędnym rozwiązaniem."

Za Wikipedią zacytowałem, Tobie jak najbardziej pasuje Adam, ja lubię GNOME, bo ramu mam ok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tragedii nie ma na GNOME, może być jak dla mnie.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 28.07.2011

Nie mam ulubionego środowiska. Najprzyjemniej pracuje mi się w KDE i GNOME (trójka też mi odpowiada). Teraz tylko czekam na KDE 4.7 w PCLinuxOSie. Na szczęście udało mi się przywrócić GRUBa za pomocą GRUB4DOS. Inaczej musiałbym zainstalować Ubuntu 10.04Wall


Dodano: czwartek, 28 lipca 2011, 20:46

Andrzeju, jeszcze jedno pytanie:
Czy zauważasz wydłużony czas ładowania środowiska graficznego. względem np. Ubuntu 10.04, 10.10? Od wpisania hasła do pojawienia się całego pulpitu.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 28.07.2011

Ciekawe pytanie, na moje oko trwa to trochę dłużejw Ubu 11.04 ( czy to jądro 2.6 czy 3.0) niż w poprzednich wersjach tej dystrybucji, reszta jednak teraz na jądrze 3.0.0-5 jest błyskawicznie ładowana, zamykanie systemu jest też o niebo szybciej na 3.0.0-5, niż na jądrze 2.6.38 czy 2.6.39, zauważyłem to po ilości migających kropek w logo Ubuntu , a mianowicie, już po 3 mignięciu kropeczki zamyka system, wcześniej po 4-5 mignięciu, oczywiście na dysku HDD.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 29.07.2011

Ah, ten słynny motyw Plymoutha. Ubuntu jest jedyną dystrybucją na której Plymouth nie działa tak jak powinien, przynajmniej u mnie przez prawie cały czas uruchamiania systemu widzę jedynie migającą kreskę (bo znak zachęty to to nie jest), albo nic nie widzę Tongue, a te kropki widzę może 5-8 sekund.
Na Fedorze działa wszystko idealnie, włącznie z podglądem co się ładuje (klawisz Esc).
Dziwna sprawa.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 29.07.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OCELOT XDDD *O*


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 30.07.2011

Obecnie mam takie jądro w Ubuntu 11.04

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 31.07.2011

wie ktoś dlaczego jak podpinam dysk zewnętrzny WD to ubunciak wykrywa mi go, widzi ile wolnego na nim miejsca,ale za cholere nie widzi plików na nim? None


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 31.07.2011

Zamontowany?


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 31.07.2011

chyba nie, nie wiem po czym to poznać


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 31.07.2011

Włącz Nautilusa i kliknij na napęd.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 31.07.2011

kliknąłem [rolleyes] a tak poważnie to klikam prawym i mam ''bezpiecznie usuń napęd'', na innych mam "odmontuj" nie mam zielonego pojęcia co to ma mi dać i chyba zwyczajnie nie będę na ubunciaku bawił się tym dyskiem Smile sorka wkur...a mnie burza za oknem a miałem wyjść bo była ładna pogoda >_>


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 31.07.2011

Też mnie to zastanawia bo w GNOME jest odmontuj i bezpiecnie usuń napęd. Nie mam pojęcia jaka jest różnica.


Re: Linuks - główny temat. - shinjiru - 31.07.2011

a wiadomo co można zrobić by pliki były widziane? Bo żadnych pomocnych opcji tam nie widzę [albo się nie znam XD]


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 31.07.2011

Może wpisz te zaklęcia: (z podłączonym dyskiem)
mount
przejdź do głównego katalogu tego dysku
cd /media/cośtamjakiśtampunktmontowania/ <-- możesz przejśc do /media i poszukać katalogu
i wpisz ls -la
w miarę możliwości nie pokazuj prywatnych plików


Dodano: niedziela, 31 lipca 2011, 19:32

Kubuntu 11.04 - nie wiem jak reszta użytkowników, ale dla mnie to najgorsza dystrybucja z KDE. Dopiero za trzecim razem udało mi się uruchomić KPackageKit, a i tak jest źle bo styl plasmy się rozpadł i teraz mam taki czarny pas na krawędzi dolnego panelu. Zaktualizuję zaraz do KDE 4.7


Re: Linuks - główny temat. - Fix00ser - 31.07.2011

możesz jeszcze sprawdzić wklepując
Kod:
cat /proc/partitions
cat /etc/fstab

lub
Kod:
fdisk -l

jeśli dla tego dysku nie istnieje możliwośc bezpiecznego usunięcia można zastosować wymuszenie z linii poleceń np
Kod:
eject -f /dev/sdX

lub
Kod:
scasi-spin -d/dev/sdX

X - litera napędu zazwyczaj jako sdA lub sdB
by system automatycznie montował ten dysk musisz edytować plik fstab

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a do przegladania katalogów oraz plików polecam uzywać Midnight Commandera
uruchomisz golewy [ALT] +[F2]i wklep polecenie
Kod:
mc

listę dostepnych opcji uruchomienia programu uzyskasz wklepując
Kod:
mc -h

ogólnie polecam używać dla własnego rozwoju systemowych stron <man> od manula, alternatywnie można także używać <help>
ponieważ utarło się porzekadło że dla systemu Linux jedynym ograniczeniem jest jego użytkownik
ktoś może narzekać że proponując studiowanie <man> zmuszam do nauki j.ang. niestety ale powłoka TUX-a w tej materii pozostanie raczej dziewicza
istniał kiedyś bardzo interesujący projekt <jtz> czyli <jak to zrobić> ale niestety nie jest już rozwijany


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 31.07.2011

Sprawdź w Synapticu czy masz zainstalowany program gnome-volume-manager . W nim określa się politykę odnośnie urządzeń USB.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 01.08.2011

andrzej76 napisał(a):Obecnie mam takie jądro w Ubuntu 11.04

Backportowany??


Re: Linuks - główny temat. - mateusxzz - 01.08.2011

Myślę o SUSE. Co sądzicie ? Tongue


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 01.08.2011

Ma bardzo ładne KDE, obok Mandrivy i PCLOSa najlepsze distro z tym środowiskiem. Odrobinę wolniejsza dystrybucja (ma jakieś tam poprawki w systemie plików, by nie doprowadzić do utraty danych) ale niektóre funkcje ma genialne:
-YaST2 - czyli superaśny panel sterowania; Ubuntu nie może się tego dorobić przez 6 lat.
-slab, czyli menu z GNOME
-OneClickInstaller - pobierasz jeden plik, a system sam się konfiguruje: dodawanie repo, instalacja pakietów.
U mnie ma jeszcze plusa bo mogę ją zainstalować przez WiFi chronione WPA2. I chyba to zrobię, ale rano gdy mam podwójny transfer.