SafeGroup
Linuks - główny temat. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Linux (https://safegroup.pl/forum-17.html)
+--- Wątek: Linuks - główny temat. (/thread-1041.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 21.04.2012

Już jest, masz mirrory do pobrań..( wersja RC)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Plati - 21.04.2012

andrzej76 napisał(a):Zainstalowany plugin Moonlight 4 Preview i musi być wtyczka Media Player( wyskoczyło okno bym zainstalował więc to zrobiłem) i wszystko działa jak należy , odcinki normalnie mogę oglądać.

Oprócz tego w systemie zainstalowane wszystkie wtyczki gstreamer i dodatkowe wtyczki gstreamer tzw. extras ( dwa różne pakiety) i Fluendo.


a jak to wszystko zainstalowac? Prosiłbym o polecenia do konsoli, żeby bylo najszybciej Smile


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 21.04.2012

Dodatkowe pakiety gstreamer i gstreamer extra oraz fluendo - klikasz na ikonę Centrum oprogramowania Ubuntu i wpisujesz w okienku do szukania co potrzebujesz , klikasz zinstaluj :

Jak widzisz mam je zainstalowane , następnie wszedłem na stronkę podaną prze Ciebie zainstalowałem Moonlight 4 Preview, wyłączyłem Firefoxa, ponownie włączyłem na tej stronie i pokazało się okno by zainstalować wtyczkę Media Playera, zainstalowałem ją , odświeżyłem stronkę i filmiki działaja. Pakiet Fluendo instalowałem zaznaczając go przy instalacji Ubuntu, myślę jednak że w tym przypadku nie jest istotny i powinno działać Ci wszystko bez niego.

PS: To jest najszybszy sposób.


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 21.04.2012

Mam Minta GNOME Smile


Re: Linuks - główny temat. - zord - 21.04.2012

a po co wtyczka Media Playera jak w linuxie go nie ma ?


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 21.04.2012

To jest dokładnie plugin Media Playera do Firefoxa , odtwarzacz na stronie musi go posiadać by pokazywał filmiki, bez niego nie ruszysz - pokaże Ci że materiał video niedostępny. Wink


Dodano: 21 kwie 2012, 23:54

Plati napisał(a):Mam Minta GNOME


To otwórz Synaptic Package Manager ( Menedżer pakietów Synaptic) i wpisz w okienku szukaj - gstreamer i gstreamer extras lub gstreamer plugin extras , wyszukaj i zainstaluj - najszybciej, najprościej.


Dodano: 22 kwie 2012, 0:02

Tutaj jeszcze podpowiedź co powinieneś mieć : ( wszystko możesz zainstalować z Synaptica wpisując w okienku - szukaj i sprawdzając czy je masz) Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Plati - 21.04.2012

Zainstalowalem wszystko jak mówiłeś, filmiki już dzialaja, ale nadal nie znikl napis że material jest niedostepny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 22.04.2012

U mnie to zniknęło po dorzuceniu pluginu właśnie Media Playera, ale pokazało się stosowne okno i go zainstalowałem. Nie powinieneś mieć już problemów.
OtwórzSynaptici wpisz w okienku szukaj - media player . Znajdź wtyczkę i zainstaluj.


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 22.04.2012

Andrzej, okazało się że miałem jednak zainstalowany ten media player, ale nie miałem zainstalowanego ffmpeg. Teraz filmiki oparte na Silverlight działają nawet płynniej niż pod Windowsem Smile


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 22.04.2012

Dokładnie, bo ffmpeg też musi być , wyleciało mi to z głowy, bo jak instalowałem gstreamer po prostu w automacie na Ubu mi to weszło.

No to super że możesz oglądać teraz to co chcesz bez przeszkód.


Re: Linuks - główny temat. - Plati - 22.04.2012

To jest dziwne, że w Mint to taki system co ma kodeki i powinien mieć też kodeki pod moonlight od razu po instalacji systemu, a z drugiej strony jeszcze dziwniejsze jest to że Ubuntu właśnie takich kodeków nie ma zgodnie ze swoją polityką a w ty sysytemie automatycznie się zainstalowały po kilku klikach Smile


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 22.04.2012

Plati napisał(a):To jest dziwne, że w Mint to taki system co ma kodeki i


Tak ma Mint kodeki, ale po zainstalowaniu go będziesz miał tradycyjnie w32 codec zainstalowany by oglądać filmy np. rmbv . Na oby dwóch dystrybucjach trzeba inne dodatkowe kodeki czy wtyczki instalować. Z tym nie ma problemu bo wszystko praktycznie znajdziesz w Synapticu, jeśli nie - dorzucasz repozytoria osób trzecich ( PPA, WebUpd8 i inne) i masz co chcesz , nie tylko kodeki. Wink

Np. mam XBMC Center na Ubuntu , czego normalnie nie ma w standardowym repozytorium:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 22.04.2012

I teraz to ja nie wiem czy LMDE z Xfce brać czy może wypróbować #!.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 22.04.2012

GNOME spróbuj Adam , albo MATE 1.2 lub Cinnamon 1.4 -tego ostatniego chwalą.


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 22.04.2012

Za ciężke i nie chce mi się czekać paru sekund na odpalenie Nautilusa.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 22.04.2012

Cinnamon 1.4- chwalony jest , jak z poborem ram-u to nie wiem. None2


Re: Linuks - główny temat. - preter - 22.04.2012

Jakiś czas temu testowałem LMDE 32 i 64 bit. Z tego co pamiętam, to MATE zajmuje mniej niż 200 MB, a Cinnamon nieco ponad 200 MB. W wersji 64 bit należy doliczyć dodatkowe (mniej więcej) 100 MB.
Natomiast XFCE wymiata - poniżej 150 MB na starcie w wersji 32 bitowej i coś około 200 (chyba nieco ponad) w wersji 64 bit.

Testując LMDE gołym okiem widać, że XFCE działa zdecydowanie szybciej niż MATE czy Cinnamon. Dwa ostatnie środowiska są nieco ślamazarne w działaniu. W szczególności MATE, do żwawości starego Gnome 2 jeszcze trochę mu brakuje.

Pozdrawiam Smile


Re: Linuks - główny temat. - Eugeniusz - 22.04.2012

No dobrze, troszkę pokombinowałem z moim laptokiem - mam zewnętrzny napęd DVD, ale BIOS nie obsługuje bootowania z usb - zatem boot z pendrajwa też nie jest możliwy.
Udało mi się jednak odpalić go z pendrive przez grub4dos - mam dodatkową konsolę gruba dodaną do menedżera Windowsa. Pierwsza instalacja się nie udała, ale zrobiłem kilka poprawek i w końcu zainstalował się LMDE z Xfce.

Rzuciłem okiem na ustawienia repozytoriów i wygląda na to że Mint ma własny serwer aktualizacyjny. Szkoda, podczas pobierania kilku sporej wielkości paczek miałem bardzo marny transfer - zaledwie 120KB/s Sad. Da się jakoś przejść na oficjalne serwery Debiana? Pewnie nie ma w nich specyficznych pakietów Minta, ale może jest jakieś osobne repo z dodatkami miętówki?

System jest bardzo żwawy Smile, ale może wrócę do PCLOS-a z LXDE.


Re: Linuks - główny temat. - buri - 22.04.2012

Spokojnie się da przejść na repo debiana i mieć repo minta z jego programami, bo ja tam miałem przecieżGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Końcówki ze zmianą nazwy nie musisz robić. Zobacz na forum mint eng czy masz aktualne repo minta ostatnie.


Re: Linuks - główny temat. - andrzej76 - 27.04.2012

Już jest od 24.04. do pobrania stabilna wersja Linux Mint Debian Edition ( LMDE) z Xfce, Mate, Cinammon :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]