SafeGroup
Dobór zestawu Windows 10 - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Dobór zestawu Windows 10 (/thread-10480.html)



Dobór zestawu Windows 10 - casual - 15.06.2016

system operacyjny: Windows 10, 32bit.
zastosowanie komputera: bankowość, internet, raczej bez sensacji
darmowy czy płatny: wolałbym darmowy
czego oczekujesz od zestawu: lekkości
Witam, na obecną chwilę zainstalowałem standardowo Sanboxie, plus TinyWall i SS free, do tego w Firefoxie: uBlock Origin, Flashblock i HTTPS Everywhere. Dodatkowo pozmieniałem ustawienia prywatności windowsie, oprócz usunięcia telemetrii nie bardzo rozumiem sens jej wyłączania?. Wracając do sedna, czy zestaw który mam jest wystarczający?.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - ichito - 16.06.2016

Po co telemetria i czemu się ją blokuje?...choćby tu opisy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do reszty czyli zestawu...przy rozsądnym używaniu komputera i sieci będzie OK. Kilka uwag jednak:
- SpyShelter darmowy bardziej sprawdzi się tu jako HIPS, więc nie ma sensu katować się komunikatami z większości procesów systemowych - ustaw poziom ochrony na "zaufaj aplikacjom Microsoft"
- możesz też dorzucić jako ochronę real-time program NVT Exe Radar Pro...pełna funkcjonalna wersja jako "beta" działa wg użytkowników na Win10 bez problemów - do pobrania stąd

Show Contentv3.1_15052015:

- przyda sie też na pewno jakiś skaner na żądanie - EEK, MBAM?
- oczywiście kopie zapasowe dla własnych danych oraz systemu.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 16.06.2016

SS mam ustawiony tak jak proponujesz, w sumie używam go jako hipsa już od dawna. Jako skaner na żądanie MBAM, backup EaseUS free na zewnętrznym dysku. Jeżeli chodzi o telemetrię to czy wyłączenie jej nie spowoduje kłopotu z aktualizacjami?.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Quassar - 16.06.2016

Lekko i bezpiecznie

1)Zapobieganie infekcji czyli restrykcje i ograniczenia.
-Pracowanie na ograniczonym koncie zamiast siedzieć na adminie
-Stosowanie Zapory oraz oprogramowania typu HIPS lub innej formy zbliżonej o podobnych możliwościach m.in Anti-EXE
2)Izolacja(Piaskownice czy też pełne wirtualizacje systemowe) - w razie infekcji ograniczyć zagrożenie/straty do minimum.
3)Kopia zapasowa danych najlepiej na osobnym nośniku który jest podłączony tylko podczas wykonywania kopi zapasowej
4Wykrywanie i kasowanie wirusów i innych złośliwych aplikacji typu PUP


Lekko i bezpiecznie:
Emsisoft + Avira bootcd lub Eset + Avira bootcd
Dodatkowy skaner MBAM/Hitman Pro lub też Zemana
Shadow Defender lub Sandboxie(Dla bardziej wymagających stosować pełną wirtualizacje VMware lub Virtualbox)
SpyShelter + AppGuard albo NVT ERP + AppGuard

Inne rozwiązanie warte uwagi to:
Winpatrol, WinPrivacy, ReHIPS


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 16.06.2016

Wyłączyłem telemetrię, doinstalowałem:NVT Exe Radar Pro i Malwarebytes Anti-Exploit. Na obecną chwilę wygląda to tak:

Firefox: uBlock Origin, Flashblock, HTTPS Everywhere, Malwarebytes Anti-Exploit.
System: Sanboxie, TinyWall, SS free, NVT Exe Radar.

Mam jeszcze pytanie odnośnie NVT, zostawić na domyślnych ustawieniach czy coś zmieniać?.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - ichito - 17.06.2016

Zrezygnowałbym z MBAE...darmowa wersja dotyczy najpopularniejszych przeglądarek, ich pluginów oraz przeglądarek PDF...jak ktoś używa czegoś innego, to nie ma korzyści. Poza tym Sbie i ERP dają sporą kontrolę nad procesami i ich uprawnieniami do modyfikowania systemu - ERP filtruje procesy/aplikacje na zgodność z listą zezwolonych i ewentualnie blokuje, natomiast Sbie narzuca swoje ograniczenia dla już uruchomionego procesu...pewnie, że nie dla każdego, ale nie każdy musi i może być tak ograniczany. Poza tym jest jeszcze SS, które powinno zapytać o coś nowego/nietypowego.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 17.06.2016

Jeszcze jedno pytanie: co z Windows Defender?


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Quassar - 17.06.2016

Windows Defendera zostaw jest o niebo lepszy niż w starszych wersjach systemowych.. chociaż to im wyszło w nowym systemie Smile


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 18.06.2016

Mam jeszcze pytanie co do NVT Exe Radar Pro, zainstalowałem ten podany przez Ichito, mogę go teraz zaktualizować. Jeżeli to zrobię nie zmieni się w trial?.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Quassar - 18.06.2016

Tak beta ma taki drobny mankament że nie uznaje się jako nowszą wersje i chce ci narzucić starą stabilną wersje.

Wystarczy w opcjach odznacz auto aktualizacje czy też sprawdzanie.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - ichito - 18.06.2016

Ostatnia wersja beta to jedyna wersja darmowa ("donationware" bez konieczności rejestracji klucza) dla ERP Pro...jest to na razie najbardziej aktualna wersja i nie ma po co jej aktualizować. Lepiej wyłączyć opcję sprawdzania aktualizacji i po prostu czekać na ewentualne informacje producenta/użytkowników.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 18.06.2016

Dziękuje bardzo za pomoc.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 15.10.2016

Witam, mam pytanie. Kupiłem licencje na SS firewall, do tego Windows Defender i Zemana AntiLogger tak zostawiać?, czy zemana dubluje się z SS?


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Tibu 11 - 15.10.2016

Cytat:czy zemana dubluje się z SS?


Według mnie nie , zawsze mógłbyś pozostać przy jednym.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - M'cin - 15.10.2016

(15.10.2016, 16:17)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Według mnie nie , zawsze mógłbyś pozostać przy jednym.
Czy ja mam problemy z koncentracją, czy Tibu 11 w kilku słowach zaprzeczył sam sobie?


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Tajny Współpracownik - 15.10.2016

Hmmm ja tego w ogóle nie rozumiem. Ale nawet nie próbuję, bo depresji dostanę od tego.


RE: Dobór zestawu Windows 10 - casual - 15.10.2016

Trochę tak. Czyli z grubsza można zostawić, jeszcze jedno znalazłem promocję na EAM za 15 funtów na rok warto zamienić z Windows Defender?


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Buli - 15.10.2016

Oczywiście, że warto. Combo SS FW + EAM to jedno z lepszych kombinacji zebezpieczeń. Zestaw prawie nie do przebicia. Smile


RE: Dobór zestawu Windows 10 - Quassar - 16.10.2016

(15.10.2016, 12:42)casual napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam, mam pytanie. Kupiłem licencje na SS firewall, do tego Windows Defender i Zemana AntiLogger tak zostawiać?, czy zemana dubluje się z SS?

Zemana ma szyfrowanie jak SS ale reszta funkcji jest inna. Ja mam oba włączone i się nie gryzą.

Ale zamiast kupować emisisoft potem nabyć Shadow Defender

SSFW+ ZAL i SD: Lekko i bezpiecznie Smile
A jak nie ufasz 1 skanerowi to MBAM na żądanie i avira boot cd.