SafeGroup
Privatefirewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Privatefirewall (/thread-1117.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Privatefirewall - Andy - 26.02.2012

Eugeniusz napisał(a):Greg, przeadresuj te elementy i zacznijmy tłumaczyć!

Czy to znaczy Geniu że w niedługim czasie możemy się spodziewać PF w naszym języku?


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 27.02.2012

Kiedyś pewnie tak. Czekam na materiały.


Re: Privatefirewall - Ambient - 27.02.2012

Wersja PL zdecydowanie ułatwiłaby pracę z tym firewallem Smile


Re: Privatefirewall - marsellus - 09.03.2012

Privatefirewall 7.0.26.5
Cytat: Changes in 7.0.26.5:
Rolled back auto-deny for detected events indicating PID only.
To install this update from build 26.3 or 26.4, exit Privatefirewall (from the tray icon) and run the executable (custom settings will be preserved).
To install this update from build 25.5 (or earlier), export custom settings, uninstall and reboot system before installing the 26.5 build.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - preter - 10.03.2012

W nowej wersji usuneli Zaawansowane raporty Sad


Re: Privatefirewall - zord - 11.03.2012

Privatefirewall 7.0.26.5

Cytat: RELEASE NOTES - 7.0.26.6, posted 03/11/2012
- Addressed Advanced Reports "Invalid pointer" and missing pflog7.mdb observed on Vista and XP.
- To install this update from build 26.3 or 26.4, exit Privatefirewall (from the tray icon) and run the executable (custom settings will be preserved).
- To install this update from build 25.5 (or earlier), export custom settings, uninstall and reboot system before installing the 26.5 build.


download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - dziki - 23.03.2012

Privatefirewall 7.0.26.7
- Added error code display when driver can''t be contacted.
- Added H zone for default outgoing ICMP rule.
- Removed IDVault product installation option from Privatefirewall setup.
- Modified Advanced Reports to address defect in IP address report filter.
- Added "Disable Auto-Response" to exported settings.

Jako że potrzebowałem w miarę dobrej zapory do użytku komercyjnego, a jakoś nie bardzo mi leży Comodo ( dla kogoś wychowanego na Sygate, to ona za ładna Smile Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Oprucz tego że fajniutki ten firewall, to jeszce jego apetyt na zasoby systemowe jest znikomy, a swoją drogą to OA wcale nie ma dobrego firewalla a tylko HIPS, choć jak się dobrze skonfiguruje..... Ale to nie w wersji darmowej(musiałem wsadzić kij w mrowisko)Beer


Re: Privatefirewall - skeleton - 23.03.2012

A ja od jakiegoś czasu mam problem z tym firewallem.
Zaraz po instalacji i pierwszym uruchomieniu wszystko jest ok, a po kolejnym reebocie gui nie chce wystartować i niekiedy blokuje cały komputer. Pomogło dopiero odinstalowanie w trybie awaryjnym.


Re: Privatefirewall - bardok206 - 23.03.2012

dziki, nie miałeś w clt 340 ponieważ jak sam napisałeś "Pomieszałem trochę w ustawieniach" juz we wcześniejszych wersjach ten test był na maxa obsługiwany przez pf.


Re: Privatefirewall - dziki - 23.03.2012

bardok206 napisał(a):dziki, nie miałeś w clt 340 ponieważ jak sam napisałeś "Pomieszałem trochę w ustawieniach" juz we wcześniejszych wersjach ten test był na maxa obsługiwany przez pf.


Nie tak do końca, bo tak się przypaliłem do tej aktualizacji że nie wyeksportowałem ustawień,tak więc instalacja była czysta jak pościel kaznodziei. Choć po prawdzie jeden suwaczek poszedł na maxa Grin


Re: Privatefirewall - nowy11 - 24.03.2012

Mam pytanie do szanownych i doświadczonychkolegów.
Aktualnie mam zainstalowanePC Tools firewall Plus , OA - ze względu na jegoHIPS oraz SS Personal Free. Bez żadnego Antywirusa.
Otóż, czy możnamieć zainstalowanegoPrivatefirewall oraz Online Armor free - lecz z wyłączonym modułem firewalla i dodatkowo SpyShelter Personal Free ?
Czy za dużo byłoby tego dobrego?


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 24.03.2012

Będziesz miał problemy z kompatybilnością. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest PrivateFirewall + SpyShelter Free. Masz świetnego firewalla, antyloggera, a oba programy uzupełniają swoją ochronę systemu (chociaż i tak będziesz miał czasami alerty pochodzące z obu programów).
Zaoszczędzisz też trochę zasobów - OA nie jest szczytem lekkości.


Re: Privatefirewall - nowy11 - 24.03.2012

SmileDzięki Geniu.


Re: Privatefirewall - ichito - 25.03.2012

nowy11 napisał(a):Mam pytanie do szanownych i doświadczonychkolegów.
Aktualnie mam zainstalowanePC Tools firewall Plus , OA - ze względu na jegoHIPS oraz SS Personal Free. Bez żadnego Antywirusa.

No to masz 2 zapory, 3 moduły HIPS i jeden anty-logger...i o ile działanie tylu HIPSów może doprowadzić do lekkiego szału przy wciąż poprawnym działaniu systemu, to dwie zapory to niestety już za dużo Smile Wybierz jedną...będzie wystarczająca, a każda z wymienionych (PFW, OA, PCtools) bardzo dobrze współdziałała z SS.
-----------------------------------
edit:
Bardziej w temacie samego Privatefirewall...
Znalazłem wyjaśnienie odnośnie funkcji "Limited Rights", która od jakiegoś czasu wzbogaca możliwości tego programu...wyjaśnienie pochodzi z korespondencji z Gregiem Salvato (CEO Privacyware)
Cytat: "Limited Rights in Privatefirewall is similar to the User Account Control (UAC) provided in Windows 7 (and Vista). It drops Windows process privileges to minimum and disables administrators and power users group memberships in the process token (if current user is a member of one of these groups). “The primary difference between a standard user and an administrator is the level of access that the user has over core, protected areas of the computer. Administrators can change the system state, turn off the firewall, configure security policies, install a service or a driver that affects every user on the computer, and install software for the entire computer. Standard users cannot perform these tasks, and they can only install per-user software.

I hope this provides at least some helps clarify what is implemented in Privatefirewall.

More information regarding UAC is available here:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).aspx"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wniosek, że mechanizm jest tu podobny do Run Safer w OA.


Re: Privatefirewall - nowy11 - 26.03.2012

Grin
Aktualnie chronią mniedwa softyPrivateFirewall + SpyShelter Free i jest leciutko.


Re: Privatefirewall - dziki - 27.03.2012

Dla tych co jeszcze nie próbowali PrivateFirewall - polecam, naprawdę świetna zapora z ochroną proaktywną, a w dodatku darmowa ( do użytku komercyjnego) no i prawie nie obciąża systemu. Używam już kilka dni Winki stwierdzam że jest naprawdę dobra - poza upierdliwym załączaniem się ( chwilę to trwa) no i z początku sypie trochę komunikatami co dla niektórych może być irytujące ale dzięki temu można doskonale dopasować reguły. Co do samego programu - to po pierwsze , w zakładce aplications,nie są pokazywane aplikacje aktywne w danej chwili, tylko wszystkie aplikacje co do których zastosowano już jakieś reguły, to samo dotyczy zakładki process monitor - nie są tam zaznaczane tylko aktywne procesy, lecz wszystkie co do których zastosowano jakieś zasady.(Jak ktoś chce pooglądać procesy i parę innych ciekawych rzeczy to oczywiście polecam pakiet sysinternals - doskonały.)
Myślę że gdyby ten program miał trochę inne Gui ( trochę bardziej profesjonalne), bardzo szybko stałby się topowym firewallem.
@nowy11- a nie lepiej zainstalować PFW+Mse - lekko,darmowo i swięty spokój( a swoją drogą to nie wiem dlaczego na MSE wielu wiesza psy- oświeci mnie ktoś)
Pozdrawiam


Re: Privatefirewall - Miquell - 27.03.2012

dziki napisał(a):a swoją drogą to nie wiem dlaczego na MSE wielu wiesza psy- oświeci mnie ktoś


U części osób dominuje chyba jeszcze głęboko niegdyś zakorzenione, stereotypowe myślenie - co spod znaku "M" zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa jest do..... bani WinkUżywałem MSE jakiś czas i moim skromnym zdaniem program wcale nie jest zły....


Re: Privatefirewall - Houdini - 27.03.2012

HIPS jest dobry ale firewall jest moim zdaniem średni, nie ma pełnej swobody w tworzeniu reguł.


Re: Privatefirewall - dziki - 27.03.2012

@Houdini - zasadniczo to nie wiem jakie masz zastrzeżenia do tego firewalla. Jak dla mnie jest całkiem nieźle konfigurowalny, przejrzysty i puki co wygląda że całkiem skuteczny. No może chciałbym jeszcze mieć tak jak w sygate, w prawokliku whois i traceroute no ale nie przesadzajmy. Z tego co widać to nie jest wersja ostateczna i cały czas jest rozwijana.
Pozdrawiam


Re: Privatefirewall - Houdini - 27.03.2012

dziki napisał(a):"...zasadniczo to nie wiem jakie masz zastrzeżenia do tego firewalla. Jak dla mnie jest całkiem nieźle konfigurowalny, przejrzysty i p ó ki co wygląda że całkiem skuteczny...."


Być może jestem zbyt wymagający ale pomijając brzydkie gui to brakuje mi reguł globalnych. Istnieją reguły tylko dla konkretnych procesów/aplikacji więc nie da się globalnie zablokować konkretnego portu itp.
Poza tym nie potrafiłem dojść w jaki sposób tworzy się reguły dla IMCP, opcje zawsze miałem wyszarzone/niezaznaczalne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może ktoś wie?
Generalnie firewall nie jest zły ale jak dla mnie niewygodny, lubię pełną kontrolę nad regułami.