SafeGroup
Privatefirewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Privatefirewall (/thread-1117.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Privatefirewall - Miquell - 27.03.2012

Houdini napisał(a):pomijając brzydkie gui
nie jest najgorsze, może jedynie troszkę "ubogie", ale przecież nie to jest najważniejsze Smile
Ja też spotkałem się z opinią, że GUI EAM i OAM jest kiepskie, a ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Dla mnie bardziej liczy się funkcjonalność programu, niż jego efektowny interface - pewnie dlatego tak lubiłem starego noda (wersje 2.5 i 2.7)Grin

Houdini, pamiętasz której wersji PF używałeś??


Re: Privatefirewall - Houdini - 27.03.2012

Dłużej siedziałem z pół roku temu ale dzisiaj zanim napisałem poprzednie posty też go instalowałem żeby zobaczyć co się zmieniło.


Re: Privatefirewall - dziki - 28.03.2012

Cytat: Poza tym nie potrafiłem dojść w jaki sposób tworzy się reguły dla IMCP

eee tam Wink - wchodzisz w zakładkę applications, następnie prawoklik na system services, potem cyk w customize rules - i co my tu mamy? Teraz cyk na jakąś regułkę z ICMP potem modify i reszta zależy już od Ciebie. Zapodaj nową wersję i poprubuj przez parę dni a idę o zakład że znajdziesz wiele ciekawych rzeczy. Pozdrawiam


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 28.03.2012

Wielojęzykowy interfejs zostanie wprowadzony trochę później. Privacyware jest ukierunkowane na rynek enterprise, poza tym kwestie finansowe również odgrywają swoją rolę. Taki wniosek wysuwa się z mojej ostatniej korespondencji.


Re: Privatefirewall - dziki - 28.03.2012

Cytat:Privacyware jest ukierunkowane na rynek enterprise, poza tym kwestie finansowe również odgrywają swoją rolę


No i tego się właśnie obawiam, bo wygląda na to że puścili tego firwealla za free po to żeby zachęcić jakiegoś potentata do kupna. Wiadomo że jak coś jest dobre i w dodatku za darmoszkę ,to psuje rynek wielkim rybom, tak więc mówiąc po wędkarsku trzeba trochę zanęcić, żeby mieć branie, a pieniądze Privacyware pewnie by się przydały. Choć po prawadzie ich rozumiem. Pozdrawiam


Re: Privatefirewall - ichito - 28.03.2012

Podobna sytuacja jest i w przypadku innych zapór...choćby PCToolsy z obecnie rozwijanych, a z projektów już zamkniętych Filseclab (wciąż rozwijany Twister AV) czy NetVeda z zaporą Safety.Net (przy wciąz istniejących rozwiązaniach korporacyjnych).


Re: Privatefirewall - preter - 05.04.2012

Wydano wersję 7.0.27.1

- Enhanced Process Monitor - comparable logger and leak defense in 64 and 32 bit OS environments.
- Added option to Disable Trusted Publisher feature.
- Added IP address specific rules to Settings export file.
- Updated drivers reviewed and tested by Microsoft Winqual.

Please uninstall the existing version of Privatefirewall and reboot system before installing this update. Custom Process Monitor, Firewall and other product settings can be preserved by exporting (File -> Export Settings) before uninstalling, and importing (File -> Import Settings) after installing updates.


Re: Privatefirewall - zord - 01.06.2012

Privatefirewall 7.0.28.1

Cytat: RELEASE NOTES - 7.0.28.1, posted 6/1/2012
- Updated GUI to allow removal of IPv6 addresses from the sites list even if IPv6 is not installed.
- Resolved isolated bsod issue observed on XP.
- Updated drivers reviewed and tested by Microsoft Winqual.

* Please uninstall the existing version of Privatefirewall and reboot system before installing this update. Custom Process Monitor, Firewall and other product settings can be preserved by exporting (File -> Export Settings) before uninstalling, and importing (File -> Import Settings) after installing updates.


download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - buri - 03.06.2012

Wrzuciłem sobie do testów ten program, ale strasznie mało intuicyjny dla mnie jest. Powoli go ogarniam jednak nie wiem co z tego będzie. Firewall dałem na maksa, ale już moduł odpowiedzialny za programy chodzi mniej czule. Czasami sypie komunikatami i nie wiem dlaczego, mimo że wcześniej dałem zezwól/zablokuj dla danego programu (z ustawieniem na wszystkie akcje). Mało opcji w ustawieniach aby lepiej go pod siebie ustawić.

Da się na siłę zablokować konkretny port niezależnie od programu? Cieszy mnie opcja trening, bo nie miałem pomysłu z jakich portów korzysta program do radia (zmienia z każdą stacją) i on otworzyć cały ruch dla niego. Brakuje mi opcji aby w czasie pracy pełnoekranowej z jakąś grą np. nie dawał żadnych komunikatów - nie widziałem w opcjach. Nie jest jakoś szczególnie odczuwalny jak się na nim pracuje. Moduł hips wyłapuje akcje, które puszcza SS więc ładnie się uzupełniają i to mi się spodobało.


Re: Privatefirewall - McAlex - 12.06.2012

Czy ktoś molby mnie udzielic instrukcji jak ustawic ten soft?


Re: Privatefirewall - buri - 12.06.2012

Ja już zakończyłem z nim zabawę, gdyż mimo odblokowanej gry i tak gdzieś zgubił się przy aktualizacji. Jak już mi zablokował to nie wiedziałem jak go odblokować - wszędzie było pozwól, a on dalej nie pozwoli się połączyć grze online. Widzę iż systemowy firewall jednak najmniej sprawia mi problemów i tak pozostanie na dłużej albo znowu coś mi się spodoba do testów.


Re: Privatefirewall - preter - 13.06.2012

alex1155 napisał(a):Czy ktoś molby mnie udzielic instrukcji jak ustawic ten soft?

Masz jakiś konkretny problem czy po prostu gubisz się w programie?
Konfiguracja jest bardzo prosta i jedyne co należy zrobić, to przesunąć suwaki w górę na max bezpieczeństwo. Ewentualnie możesz włączyć tryb nauki (Training) w opcjach i uruchamiać wszystkie programy, z których korzystasz na co dzień. Jeżeli jakiś program jest blokowany, mimo zezwolenia na ruch, to dodaj go do zaufanych.
Warto także korzystać z obniżania uprawnień dla aplikacji: przeglądarki, komunikatory, klienty e-mail itp.


Re: Privatefirewall - ichito - 13.06.2012

Podstawowe rzeczy znajdziesz opisane w tym wątku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - rafikrafiki - 15.06.2012

Właśnie zainstalowałem ten program. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Mimo, że nie posiada polskiej wersji to obsługa jest dość łatwa. Na razie wiele nie mogę powiedzieć, ale potestujemy i zobaczymy co dalejSmile


Re: Privatefirewall - duzers - 19.06.2012

Mam problem z zamrażaniem blokowanej aplikacji na długi czas (40 sekund) podczas sprawdzania aktualizacji przez ten program.
Windosowski firewall tego nie robi.
Jakieś porady?


Re: Privatefirewall - Andy - 23.06.2012

A czy już coś wiadomo kiedy będzie polska lokalizacja. Pamiętam że Eugeniusz pracował nad tłumaczeniem a bynajmniej zaproponował to producentowi zapory.
Jeżeli już odpowiedź na moje pytanie gdzieś padła to proszę wybaczcie ale w tak gorący dzień przedzierać się przez tyle stron postów po prostu ciężko.


Re: Privatefirewall - ichito - 23.06.2012

duzers napisał(a):Mam problem z zamrażaniem blokowanej aplikacji na długi czas (40 sekund) podczas sprawdzania aktualizacji przez ten program.
Windosowski firewall tego nie robi.
Jakieś porady?

Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi o aktualizacje samego PFW?...Wyłącz automatyczne aktualizacje zwyczajnie...to nie Av, żeby sygnatury zbierać codziennie, a jest przy tym u nas popularny i wszelkie informacje o aktualizacjach pojawiają się niemal od razu Smile


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 23.06.2012

Andy napisał(a):A czy już coś wiadomo kiedy będzie polska lokalizacja. Pamiętam że Eugeniusz pracował nad tłumaczeniem a bynajmniej zaproponował to producentowi zapory.
Jeżeli już odpowiedź na moje pytanie gdzieś padła to proszę wybaczcie ale w tak gorący dzień przedzierać się przez tyle stron postów po prostu ciężko.

Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Privacyware woli sprzedawać swoje produkty dużym firmom, natomiast Privatefirewall powstaje "tak przy okazji".
Gdy ostatnio kontaktowałem się z Gregiem Salvato by przypomnieć mu o wielojęzykowym interfejsie, on stwierdził że kwestie finansowe są barierą nie do pokonania. Dlatego czekamy - i tak sprawa OA nabrała większego priorytetu.


Re: Privatefirewall - art-e - 11.07.2012

Witam

Panowie może wy mi pomożecie z tym firewallem.

Odkąd go odinstalowałem i zainstalowałem ponownie cały czas pojawia się ten sam błąd i za cholerę już go nie mogę zainstalować.
Program po błędzie prosi o reinstalację która wciąż daje ten sam błąd i tak w kółko.

Zamieszczam linki do zdjęć tych błędów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Próbowałem odinstalować go nie tylko orginalnym deinstalatorem ale również innym programem (Revo) i bez skutku.

O co chodzi ?


Re: Privatefirewall - ichito - 11.07.2012

Nie znalazłem nigdzie jakiegoś sensownego opisu do tego błędu...wydaje mi się, że to nie jest zapory, ale coś z systemem. Spróbuje nieco "na ślepo" uruchomić narzędzie Dial-a-fix jeśli masz XP ...zafiksuj wszystko poza "Adjust time/date".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli Vista lub W7 spróbuj Tweaking.com - Windows Repair(nadaje się też do XP)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Każde z tych narzędzi niejako resetuje domyślne ustawienia systemu, naprawia instalatory, biblioteki, itp. Używałem od lat Dial-a-fix...nidy niczego nie popsuł (to najważniejsze) i może w 1 na 10 przypadków nie pomógł Wink