SafeGroup
Privatefirewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Privatefirewall (/thread-1117.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 18.09.2010

Chętnie z niego korzystam. W chwili obecnej nie, ale to bardzo fajny firewall. Ma trochę ze skanera behawioralnego (obserwacja zużycia procesora/RAM ilość wątków). Gdy plik wykonywalny zmieni się/ zostanie skasowany PF wyświetli informację z prośbą o decyzję - zablokowanie programu, skasowanie reguły, pozostawienie reguły.
PF na pewno jest "uczciwie skuteczny" Privacyware nie kupuje testów Wink. Mają miły support który odpowiada błyskawicznie.


Re: Privatefirewall - ichito - 19.09.2010

Eugeniusz napisał(a):Ma trochę ze skanera behawioralnego (obserwacja zużycia procesora/RAM ilość wątków). Gdy plik wykonywalny zmieni się/ zostanie skasowany PF wyświetli informację z prośbą o decyzję - zablokowanie programu, skasowanie reguły, pozostawienie reguły.
PF na pewno jest "uczciwie skuteczny" Privacyware nie kupuje testów Wink. Mają miły support który odpowiada błyskawicznie.

Kiedy z wersji 5 zrobili wersję 6 w ubiegłym roku dołożyli do niego również jednego z najlepszych chyba HIPSa behawioralnego - Dynamic Security Agent(swojej produkcji również). Nie wiem czy sobie przypominacie pytania wtedy na forum skąd ta dziwna ikonka "lego-mana"...to właśnie ikonka DSA Smile


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 19.09.2010

Plus ikonki - jak zablokuje pakiet to zapala się lampka w "lizaku" lego-mana.


Re: Privatefirewall - hassasin - 19.09.2010

kilka dni temu postawiłem go zamiast Comodo ale chyba wszedł chyba w jakiś konflikt z DW i walił mi BSOD''ami ;/


Re: Privatefirewall - morphiusz - 19.09.2010

Trzeba jakoś skonfigurować? ;]

Ogólnie to wygląda tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - ichito - 20.09.2010

Widzę, że największy wpływ na wynik CTL miał DT.exe - jeśli to nie sterowniki do napędu USB Kingston Datatraveler, to masz chyba wredną infekcję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Privatefirewall jak każdą zaporę trochę trzeba ustawić po swojemu - zezwolenia sieciowe dla aplikacji, profil ochrony...nie pamiętam wszystkiego, ale podstawy masz tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu pełny przewodnik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-------------------------------------------
Edit:
wczoraj wieczór (21 wrzesień) wyrzuciłem Fortinet...coś się pochrzaniło po wymuszonej aktualizacji (automatyczne miałem wyłączone)i procesy Fortineta zaczęły strasznie zżerać procesor i pamięć. Szybka decyzja i mam teraz najnowszy Privatfirewall Smile


Re: Privatefirewall - PrzemvelBenny - 01.10.2010

Zainstalowałem u siebie (win 7 64 bit) na miejsce Comodo Firewall. Laptop odżył na nowo Grin Wszystko chodzi jakby szybciej i żwawiej. Ochrona też wydaje się być bardzo przyzwoita.
Możecie mi powiedzieć, czy HIPS PrivateFirewall jest równie dobry, jak Comodo? Zastanawiam się, czy Avast! 5 Free i PrivateFirewall to dobre połączenie (lekkie, funkcjonalne i bezpieczne).

P.S.
Czekam na GesWall 3 x64 Wink


Re: Privatefirewall - ichito - 01.10.2010

Privatefirewall i Avast to dobry zestaw - oba programy są pełnymi, nieokrojonymi wersjami, każdy z nich po ostatnich przebudowach jest lżejszy i skuteczniejszy. Oczywiście można mieć zarzuty do Avasta Smile...ale jeśli nie łazisz po wątpliwych lub niebezpiecznych miejscach i używasz rozsądnie internetu, to w zupełności się sprawdza. HIPS a właściwie bloker behawioralny - bo takim jest DSA (Dynamic Security Agent) dołożony nieco ponad rok temu do zapory - jest bardzo dobrym programem, który na wielu fachowych forach jest wysoko ceniony.


Re: Privatefirewall - Eugeniusz - 01.10.2010

Zestaw dla niewymagającego bardzo dobry Smile. W sumie ja dodałbym tylko Sandboxie.


Re: Privatefirewall - ichito - 23.11.2010

Dostałem oficjalną odpowiedź z supportu Privacyware na temat polskiej wersji. Do tej pory nie było to za bardzo możliwe ze względów...jak wynika z listu...ze względów finansowych. Otrzymują mnóstwo zapytań na temat wersji niemieckiej, rosyjskiej, chińskiej i chyba trudno będzie się przebić z naszą wersją...w końcu użytkowników jest tam chyba kilka razy więcej. Niemniej nie mówią "nie"...w 2011 roku sytuacja ma się zmienić...choć trudno powiedzieć, co to oznacza...może jakiś przypływ gotówki?...w każdym razie jest coś narzeczy. Greg Salvato z Privacyware użył sformułowania
"I hope in 2011 this situation will change but can’t provide you with any definitive time frame of when a Polish version will be completed and available."
czyli możliwe, że coś szykują Smile Pisałem na adres
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
Poza tym szykuje się już chyba w tygodniu uaktualnienie zapory
"(...) it includes enhanced packet inspection capabilities that improve security and filtering flexibility as well as modifications that provide greater defense against leak, general bypass, spying and termination vulnerabilities."


Re: Privatefirewall - ichito - 25.11.2010

od wczoraj, zapowiadana wcześniej nowa wersja oznaczona 7.0.22.5. Lista zmian za producentem (wytłuszczenie tekstu również)
RELEASE NOTES - 7.0.22.5, posted 11/24/2010
INSTALLATION NOTE: Installation of this update on Windows XP first requires un-installation of previous build and system reboot. It is generally advisable to follow the same procedure regardless of Windows OS, but is mandatory for XP to upgrade to Privatefirewall 7.0.22.5.

- Updated default rule-set
- Implemented additional modifications to improve leak, general bypass, spying and termination defense performance.
- Enhanced packet inspection capabilities
- Fixed logic for Block button for firewall in Standard Control mode
- Port tracking no longer displays loopback connections
- Column re-sizing adjustments preserved (Application, Process Monitor, Firewall Log, Port Tracking)
- Column sorting added
- logo updates
- "Restore default settings" grayed out for apps/processes where no default rules exist
- Updated driver certification in accordance with Microsoft Winqual Review.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - p!otr@$ - 29.11.2010

moduł HIPS w systemach 64bit jest dalej nie aktywny?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - ichito - 10.12.2010

Nowa Wersja ogłoszona dzisiaj...świeża jak ciepłe bułeczki Smile
"Privatefirewall 7.0 (supports Windows 7, Vista, and Server 2008/R2 - 32/64 bit. XP and Server 2003 - 32 bit) - VERSION 7.0.22.6, posted 12/09/2010
RELEASE NOTES
- added import/export feature for PM and FW rules ...(nareszcie)
- added option (in File -> Settings) to Always display alerts for outgoing connections
- added option to "Disable startup splash screen "...(to czasem było dość upierdliwe...teraz się skończy Smile)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - PrzemvelBenny - 12.12.2010

Czekam, aż go spolszczą i nieco poprawią wygląd :/


Re: Privatefirewall - ichito - 14.12.2010

No "matko z córką!!"...Przem, a co Ty oczekujesz od programu.."ładności"? Grin
OK...bardziej poważnie...pewnie, że spolszczenie było czymś fajnym, bo z pewnością korzystniej wpłynęłoby na popularność tej świetnej wg mnie zapory, ale nie wiem czy to realne w najbliższym czasie...więc pozostaje korzystać z wersji angielskiej. Jak ktoś jest choć nieco obeznany z takimi programami, to powinien sobie bez większego trudu poradzić.


Re: Privatefirewall - ichito - 16.12.2010

Privacyware pracuje pełna parą...od wczoraj kolejna wersja Privatefirewall oznaczona jako 7.0.22.7 . Lista zmian za producentem

RELEASE NOTES - 7.0.22.7, posted 12/15/2010
- fixed inconsistent incoming/outgoing traffic icons in Internet Security
- resolved isolated GUI crash report
- corrected image error in New Process Detected full alert
- changed "Always display alerts for outgoing connections” label to "Display alerts for new outgoing connections”

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponadto Privacyware wydało specjalny komunikat związany z najnowszą wersją...widać zmiany są na tyle istotne, że warto było o tym wspomnieć specjalnie.

"Summary: Privacyware released today an updated version of its personal firewall and host intrusion prevention (HIPS) software for Windows desktops and servers. The updated version offers new features including enhanced packet inspection capabilities that improve security and filtering flexibility and greater defense against leak, general bypass, spying and termination vulnerabilities.

RED BANK, NJ, December 15, 2010 – Privacyware, an innovative provider of web application firewall, desktop defense and security data analytics software, today announced the release of an updated version of its award-winning PC security software, Privatefirewall. The free personal firewall and host intrusion prevention (HIPS) software protects Windows desktops and servers from hackers, malware and other online threats. The new version offers enhanced packet inspection capabilities that improve security and filtering flexibility, a new export/import feature that simplifies the retention of custom settings, and greater defense against leak, general bypass, spying and termination vulnerabilities.(...)"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Privatefirewall - Sorgi - 17.12.2010

Oświecił by mnie ktoś jak w nim wyłączyć dostęp aplikacji do internetu???.


Re: Privatefirewall - ichito - 18.12.2010

@Sorgi...
otrzymałeś odpowiedź taką, na jaka mnie było stać...nie pasuje, to nie powtarzaj swoich pytań w innych wątkach tylko zostań przy Outpoście. Po prostu nie marudź...najpierw dziękujesz za pomoc, potem wystawiasz język...spoważniej, a nie rób sobie z ludzi żartów.


Re: Privatefirewall - Sorgi - 18.12.2010

Ichito a tobie o co chodzi ??.Skoro nie znasz odpowiedzi bo nie odpowiedziałeś jak zablokować to nie czepiaj sią ludzi że pytają się a może ktoś inny wie.A co do spoważnienia to by się tobie przydało a nie obrażasz innych na forum.


Re: Privatefirewall - martinez2006 - 06.01.2011

Nowa wersja Privatefirewall Smile

RELEASE NOTES - 7.0.22.8, posted 1/5/2011

- eliminated errant installer registry entry
- added updated Help File
- fixed Settings defect in which "Disable Auto-Response" option was not preserved after reboot