SafeGroup
Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? (/thread-11289.html)

Strony: 1 2


Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 26.12.2017

Cześć

Chciałbym poruszyć temat zabezpieczeń naszych haseł, loginów itp

Czyli "Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego?"

Osobiście używam Sticky Password

- jest dostępny na windows, mac os oraz android
- posiada czytelny interfejs
- szyfruje w AES-256, posiada generator haseł
- jest w formie aplikacji + rozszerzenie do przeglądarki
- oferuje automatyczne usuwanie danych ze schowka w wybranym przez nas czasie
- Wersja dożywotnia
- Mamy możliwość synchronizacji haseł np. po wi-fi lub do chmury albo nie synchronizować ich wcale.
- Posiadam konto od dłuższego czasu i nigdy nie było problemów


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Tajny Współpracownik - 26.12.2017

Pęk kluczy iCloud, bo na jabłkach wygodniej nie da się. Nie wiem czy dane są szyfrowane, a jeśli tak to w jaki spsoób.


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - A11-11Q - 26.12.2017

Wszystkie hasła mam w głowie. Oczywiście każde hasło jest inne. Nie używam żadnych programów do haseł/loginów, po co?


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Tibu 11 - 26.12.2017

Witam, ja używam LastPass bo jest git Grin


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - pawcio - 26.12.2017

KeePass Password Safe numer 1,stick password też dobry menadżer bez łączenia
z chmurą polecam również:
-SafeInCloud
-Enpass
-F-Secure KEY
-Password Corral


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 26.12.2017

Chciałbym mieć taką dobrą pamięć ;D

Tak na poważnie odpowiadając na pytanie: "po co?"

To już jest zależne od użytkownika... jedni będą stosować to dla wygody (bo szybciej) a inni z potrzeby (np duża ilość loginów i haseł oraz chęć nie powtarzania ich)

Oczywiście można pisać na kartkach albo w notepad. Można też nie pisać wcale jeśli używamy powiedzmy 5 loginów z hasłami, które jesteśmy w stanie zapamiętać.

F-Secure key faktycznie dobry, miałem okazję kiedyś z niego korzystać.

Była to krótka przygoda, ale program minimalistyczny i dobrze działał.


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - szczyputek - 26.12.2017

A korzysta ktoś może z klucza U2F w którymś menadżerze haseł i może powiedzieć coś o wygodzie korzystania z tego typu rozwiązania? Sensowne jest aż takie zabezpieczenie? Grin


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Quassar - 26.12.2017

No ja korzystam z menadżera KeePass bo mam sporo stron z loginami i hasłami do zapamiętania a w każdym staram się mieć inne hasło łącznie z grami.

I wole mieć je jakoś chronione tzn sie zaszyfrowane dotykowo nie muszę ich wklepywać bo mam dodatek do przeglądarki wystarczy że raz sie połączę i mi sam wklepie Smile


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 26.12.2017

No to mamy tak samo tylko innych programów używamy Wink

Nie stosowałem tego.

Myślę, że to wygodne nie jest ale za to bezpieczeństwo poziom HARD Wink


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - A11-11Q - 26.12.2017

@Cascudo , co do zapamiętywania to wystarczy mieć jakiś schemat, podzielić hasło na część stałą i zmienną oddzieloną jakimś separatorem. Zamieniać znaki np. i=! , A=4 ...itd. Jak masz jakiś system to zapamiętywanie nie jest straszne. Oczywiście część zmienna zmienia się wraz z serwisem internetowym. Poza tym jak ktoś chce mieć nietypowe, niepowtarzalne hasła/ciągi znakowe a umie trochę programować to można skrobnąć swój własny generator. Kropka Grin


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 26.12.2017

Toś teraz mnie zastrzelił naprawdę! Grin


No cóż ja się do tak zaszczytnego grona nie zaliczam Suspicious


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Quassar - 26.12.2017

@A11-11Q

Mam 5 haseł gdzie mam podobny algorytm

Wygląda to tak srh15AH19 gdzie na początku dodaje jakiś symbol specjalny lub pod koniec i zmieniam przy tym numeracje lub wielkość liter.

srh15AH19 ----> $SRh15ah19 -------> $SRh14ah18


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Konto usunięte - 27.12.2017

LastPass, chciałem się przesiąść na 1Password ale jednak się nie zdecydowałem.
A czemu... wygoda, sporo opcji, obsługa wielu platform.


(26.12.2017, 18:31)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pęk kluczy iCloud, bo na jabłkach wygodniej nie da się.

Nie mogę się zgodzić. Nie integruje się z niczym oprócz Safari jeśli chodzi o przeglądarki, a w przypadku iOS nie działa dla większości formularzy wprowadzania danych - w przeglądarce tak, ale w aplikacjach już można o tym często zapomnieć. W przypadku innych managerów (LP, 1Password, Dashlane itp.) trzeba kopiować i wklejać, ale to i tak lepsze niż w ogóle nie mieć tych haseł do dyspozycji. Znam osoby które sobie keychain chwalą, ja uważam go za fajną, ale niedorozwiniętą ideę.


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 27.12.2017

A11-11Q i Quassar dzięki za dobry tip i przykład Wink


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - rogacz - 27.12.2017

Kiedyś korzystałem z Dashlane, niestety po jakimś czasie testerów z bety przenieśli na wersję darmową więc przestałem z nich korzystać.


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - zeno06 - 27.12.2017

Ja w Dashlane niczego nie muszę wpisywać, samo wskakuje zarówno w loginach, jak i formularzach. Oczywiście w dedykowanych przeglądarkach Chrome, Firefox, Safari, Edge. W Operze, Chromium, Vivaldi, Torch, Canary, Comodo Dragon działa po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek.


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 27.12.2017

(27.12.2017, 12:24)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja w Dashlane niczego nie muszę wpisywać, samo wskakuje zarówno w loginach, jak i formularzach. Oczywiście w dedykowanych przeglądarkach Chrome, Firefox, Safari, Edge. W Operze, Chromium, Vivaldi, Torch, Canary, Comodo Dragon działa po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek.
To tak jak w Sticky password uzupełnianie pól oraz dodawanie nowych loginów i haseł idzie z automatu. Brakuje mu tylko integracji z edge.

Podoba mi się bardzo możliwość synchronizacji haseł po Wi-Fi bo wiadomo chmura to standard ale jak bardziej chcemy zwrócić uwagę na prywatność to opcja Wi-Fi jest super


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Quassar - 27.12.2017

Take czary to KeePass już dawno temu wprowadził jak funkcje auto wpisywania lub też nawet automatycznego logowania wystarczy tylko raz połączyć KeePass z jego wtyczką w przeglądarce możliwość nawet wieczystego zapamiętania hasła głównego choć ja tam wole sobie pisać to hasło główne raz czy 2 na dzień dla bezpieczeństwa i do tego Two-Channel Auto-Type które ładnie wpół gra z szyfrowaniem od SpySheltera, aby w ch**a zrobić potencjalne keylogery Smile


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - Cascudo - 27.12.2017

Good for You!
Cieszy mnie Twoje zadowolenie z programu no bo o to chodzi by działało tak jak chcemySmile


RE: Jakiego managera haseł używacie i dla czego akurat tego? - M'cin - 27.12.2017

Keepass2 z rozszerzeniem KeePassHttp i KeePassHttp w Firefoxie - Jeszcze mnie nie okradli Suspicious Bazę kopiuję w przynajmniej 4 miejsca, fizycznie i do chmury, dla pewności.
Głowa fajna opcja, pod warunkiem, że masz mało haseł, albo na prawdę dobry 'Generator' w głowie - ja mam takie jedno, często zmieniane hasło, i jak wracam czasami do jakiegoś portalu, gdzie rejestrowałem się przed laty, to dopiero któraś próba będzie dobrą wariacją na jego temat. Obecnie, jeśli nie potrzebuje mieć hasła na pamięć, to generator pseudolosowy - jest ich już chyba ponad setka, więc powodzenia z pamiętaniem.
Aha - jak wprowadzałem sobie do użytku manager haseł postanowiłem sprawdzić, jak to jest z pamiętaniem haseł. Ustawiłem jedno jedyne zupełnie losowe do zakucia na pamięć i używania bez managera i nie jestem w stanie zapamiętać - może byłbym, gdyby to było hasło wpisywane co dzień, ale nie jest. Z kolei hasła na podstawie schematu, w tym to najrzadziej używane i najdłuższe, pięcioczęściowe i mocno pomieszane, przy dużym wysiłku i przypomnieniu sobie regułki zawsze odwzoruje. W sumie mam w tym momencie kilkanaście haseł, które znam na pamięć, cywilne i z pracy. Dodać, że w robocie 'centralne uwierzytelnianie' rozpizgane jest po kilku portalach, z których o części istnieniu już nawet nie pamiętam, i pomimo, że nie mają problemu z używaniem jednego hasła wszędzie (^.^) to większość z nich musi być w jakichś odstępach czasu zmieniana, więc nawet jak ktoś miał wszędzie jednakowe, to już nie ma. Jednego hasła z pracy, zupełnie losowego które ok. półtora roku temu zmienili, nie pamiętam - a byłem je w stanie je wydukać w środku nocy o północy. Z kolei inne, oparte o schemat, nawet po długim czasie nieużywania sobie mogę przypomnieć... albo te, związane z historią, jak pierwsze, automatycznie generowane hasło do oGame - po 11 latach Wink
Aha jakby ktoś grał w Pandemonium! na PSX, hasło do ostatniego poziomu to OAAAEBFA. Też z pamięci. Ważne hasło. Dopiszę do bazy na wypadek Alzheimera.