SafeGroup
zabezpieczenia na laptop i kompa - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: zabezpieczenia na laptop i kompa (/thread-11547.html)



zabezpieczenia na laptop i kompa - ra74 - 09.08.2018

Mam stacjonarke typu do wszystkiego z w10 + kupuje thinkpada z w10 pro do "rzeczy ważne" typu praca, programowanie, dokumenty, banki
Zastanawiam się nad zabezpieczeniem kompów
- nie musi to być twierdza jak u experta ds zabezpieczeń i mocno utrudaniające codzinne funkcjonowanie, jestem raczej świadomym userem i od lat nic złego mi się nie przytrafiło ale wiadomo zawsze może zdarzyć się ta chwila niefrasobliwości albo co widzę ostatnio ukierunkowane ataki na klientów banków
- chciałbym używać program typu synergy do współdzielnia klawiatury/myszy
- używam też pluginy do chrome które przypuszczam moga mieć prawo do czytania treści
- mam sentyment do emsisoft ale w innych wątkach polecany jest systemowy defender dla zwykłego usera, chociaż ochrona przed ransomware brzmi interesująco
- mam też nieużywane kupione kiedyś licencje lifetime na spyshelter firewall i sanboxie
- lapkowy dysk pownienem zaszyfrować i zastanawiam czym/jak robić backup - mam nasa, żeby chronić kopie przed ransomware to chyba po sftp pownienem je zgrywać


RE: zabezpieczenia na laptop i kompa - smq - 09.08.2018

Jakie firmy masz nasa? Synology teraz ma jakiś soft do backupu danych na zasadzie smb, w pracy używałem cobiana też daje sobie rade, tylko ważne by odpalić wersjonowaniu plików bo jak szyfruje pliki to tylko ostatnia kopie przy backupie. Używałem jeszcze Aomei Backupper też jest spoko można nim zrobić zrzut całego systemu.

Co do szyfrowania w pro użyj bitlockera najprostszy a efekt jest wymierny do włożonej siły Grin (coś lepszego truecrypt aktualny vera).


RE: zabezpieczenia na laptop i kompa - M'cin - 09.08.2018

(09.08.2018, 17:00)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie musi to być twierdza jak u experta ds zabezpieczeń i mocno utrudaniające codzinne funkcjonowanie, jestem raczej świadomym userem i od lat nic złego mi się nie przytrafiło ale wiadomo zawsze może zdarzyć się ta chwila niefrasobliwości albo co widzę ostatnio ukierunkowane ataki na klientów banków
Czyli komercyjny pakiet + utwardzanie systemu.
Nie będę się powtarzał, tu masz opis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(09.08.2018, 17:00)smq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- używam też pluginy do chrome które przypuszczam moga mieć prawo do czytania treści
Tzn. jakie? Nazwy?
(09.08.2018, 16:44)ra74 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- mam sentyment do emsisoft ale w innych wątkach polecany jest systemowy defender dla zwykłego usera, chociaż ochrona przed ransomware brzmi interesująco
Zawsze możesz spróbować. Poszperaj więcej tutaj, na innych forach czy na stronach z testami typu AVLab czy AVComparatives, czy Ci ten pakiet pasuje.
(09.08.2018, 16:44)ra74 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- mam też nieużywane kupione kiedyś licencje lifetime na spyshelter firewall i sanboxie
Większe możliwości, ale i więcej konfiguracji.